MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Chudów: Marzenia o boisku spełniły się, gdy społecznicy wzięli sprawy w swoje ręce

Joanna Heler
Kamilowi Noconiowi, Michałowi Olszynce, Wiesławowi Paszkowi, Mateuszowi Noconiowi i Dawidowi Kuboszowi dzielnie pomaga przy budowie boiska półtoraroczny Filip Kubosz.
Kamilowi Noconiowi, Michałowi Olszynce, Wiesławowi Paszkowi, Mateuszowi Noconiowi i Dawidowi Kuboszowi dzielnie pomaga przy budowie boiska półtoraroczny Filip Kubosz.
Mieszkańcy Chudowa zastanawiali się, co takiego powstanie na placu należącym do Marty Kostki. W połowie sierpnia pojawił się tu olbrzymi wykop, a następnie grupa młodych ludzi zaczęła układać kolejne warstwy ziemi.

Mieszkańcy Chudowa zastanawiali się, co takiego powstanie na placu należącym do Marty Kostki. W połowie sierpnia pojawił się tu olbrzymi wykop, a następnie grupa młodych ludzi zaczęła układać kolejne warstwy ziemi. Tajemnica szybko się wyjaśniła - grupa zapalonych sportowców i społeczników buduje boisko do siatkówki.

- To spore przedsięwzięcie, bowiem młodzi zapaleńcy nie tylko sami budują boisko, ale i włożyli w nie własne pieniądze, jak również pozyskali sponsorów. Marta Kostka wykonała projekt boiska wraz z otoczeniem. Obiekt będzie bowiem otoczony zielenią, znajdą się tu też ławki. Znaczną pomocą przy budowie boiska było pozyskanie maksymalnej kwoty dofinansowania, czyli 6 tys. zł w ramach projektu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce - mówi Wiesław Paszek z Grupy Odnowy Wsi, który napisał projekt.

W realizację projektu zaangażowali się przede wszystkim: Marta Kostka, Przemek Hahn, Mateusz Nocoń, Karol Kostka, Kamil Nocoń, Paweł Hirsz, Michał Olszynka, Dawid Kubosz, Daniel Szram, Grzegorz Mikosz i Tomasz Michalski

W czasie wakacji kontynuowany był ponadto inny projekt Grupy Odnowy Wsi pod nazwą "Z przyrodą za pan brat" - również realizowany w ramach funduszy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. To kontynuacja zeszłorocznego projektu ekologicznego w ramach, którego stowarzyszenie prowadzone przez autora projektów Wiesława Paszka oraz Agnieszki Czapelki i Józefa Posiłka kontynuuje sprzątanie poboczy wokół dróg w Chudowie. Sporo pożytku wynoszą z tego projektu również najmłodsi chudowianie. Pogłębiają oni swoją wiedzę na temat ochrony roślin i zwierząt. W ramach działań ogłoszono m.in. konkurs fotograficzny o tematyce przyrodniczej, którego rozstrzygnięcie planowane jest na połowę września. Dzieci odwiedziły też ogród zoologiczny i gospodarstwa hodowlane. Sadziły też las, zrobiły tablice informacyjne o ochronie roślin i zwierząt. Zwieńczeniem całego programu ma być konferencja o ochronie roślin i zwierząt w Szkole Podstawowej w Chudowie z udziałem uczniów z terenu gminy Gierałtowice oraz organizacji zajmujących się ochroną przyrody.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto