Cracovia wygrywa z Piastem 1:0. Nieskuteczni gliwiczanie utknęli na dnie, Probierz ograł Fornalika. ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Cracovia zmierzyła się z Piastem Gliwice  bez udziału publiczności

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Cracovia zmierzyła się z Piastem Gliwice bez udziału publiczności Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. andrzej banas / polska press
W pierwszym meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia pokonała Piasta Gliwice 1:0. Gola na wagę zwycięstwa Pasów zdobył z rzutu karnego Pelle van Amersfoort. W pojedynku dwóch trenerów najdłużej prowadzących swoje drużyny w gronie najlepszych Michał Probierz ograł swojego przyjaciela Waldemara Fornalika i gliwiczanie na dobre utknęli na dnie tabeli. Zobaczcie zdjęcia z meczu Cracovia - Piast.

Cracovia - Piast Gliwice 1:0. Probierz ograł Fornalika

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy pozwoliła wyleczyć się paru kontuzjowanym piłkarzom Piasta, ale nie wpłynęła na największą bolączkę gliwiczan, czyli skuteczność. Goście mieli w Krakowie sporo sytuacji strzeleckich, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Do przerwy nie potrafili nawet oddać celnego strzału na bramkę Cracovii.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU CRACOVIA - PIAST

W I połowie sam na sam z bramkarzem Pasów znaleźli się najpierw Thiago Alves, a później Patryk Sokołowski. Ten ostatni miał jeszcze szansę na dobitkę, ale tak długo zwlekał z oddaniem strzału w polu bramkowym, że zdołali zablokować go obrońcy. Po centrze Bartosza Rymaniaka świetną okazję miał Michał Żyro, lecz uderzył głową nad poprzeczką.

Cracovia w I połowie tylko dwa razy zagroziła bramce gliwiczan. Najpierw uderzenie z woleja Ivana Fiolicia obronił Frantisek Plach. Później graczom Piasta przydarzyła się cała seria błędów, która skończyła się faulem w polu karnym Mikkela Kirkeskova na najnowszym nabytku Pasów Damirze Sadikoviciu. pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Holender Pelle van Amersfoort.

Po zmianie stron goście jeszcze mocniej ruszyli do odrabiania strat. Najpierw po indywidualnej akcji Sebastiana Milewskiego gliwiczanie oddali pierwszy celny strzał, lecz Karol Niemczycki zdołał wybić piłkę na róg. Po rzutach rożnych egzekwowanych przez Kirkeskova też było pod bramką Cracovii gorąco. Tomasz Jodłowice po uderzeniu głową lobem trafił w poprzeczkę, a Żyro po przewrotce Sokołowskiego z 2 m nie zdołał wepchnąć piłki do siatki.

Krakowianie po przerwie nastawili się na grę z kontry i mieli jedną, ale za to 100-procentową sytuację. Wprowadzony w II połowie na boisko Tomas Vestenicky uderzył z 9 m, lecz Plach świetnie obronił nogami strzał swojego rodaka ze Słowacji. Trener Fornalik próbował zmian w składzie wprowadzając na boisko po raz pierwszy po kontuzji Jakuba Świerczoka oraz dając szansę debiutu w Piaście Michałowi Chrapkowi. W końcówce z rzutu wolnego groźnie strzelał Kirkeskov. Gliwiczanie nie przełamali jednak swojej niemocy i na dobre pozostali na dnie. Piłkarze Piasta wciąż pozostają w tym sezonie PKO Ekstraklasy bez zwycięstwa i zamykają ligową tabelę z zaledwie jednym punktem na koncie.

Cracovia - Piast Gliwice 1:0 (1:0)