Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czarnieńskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego kontynuuje dobrą passę. Jak to sie wszystko zaczęło

Dariusz Stanecki
Dariusz Stanecki
fot. Czarnieńskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego
Czarnieńskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego to bardzo prężnie działający klub sportowy, który ma wielu utytułowanych zawodników bardzo dobrze radzących sobie w turniejach na arenie ogólnopolskiej.

Czarnieńskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego powstało w 2017 roku, a jej założycielami byli: Łukasz Małka, Jonasz Palicki, Dariusz Tucki, Czesław Baros, Zbigniew Rusin, Adam Dziadkiewicz, Paweł Herchel, Przemysław Hibner, Paulina Hibner, Marek Kozioł, Marcin Chabros, Marek Chmielewski, Maciej Cierpisz, Jakub Chmielewski, Aneta Chmielewska.

Pierwszym prezesem został Łukasz Małka, który swoją misję prowadził aż do stycznia 2020 roku. Pod wodzą Łukasza Małki stowarzyszenie przeprowadziło wiele imprez sportowych dla dzieci, młodzieży oraz seniorów, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, jednak szlagierowym produktem stowarzyszenia była i jest Liga Tenisa Ziemnego, początkowo dla panów, a w roku 2018 także dla pań. W 2019 roku swoje funkcjonowanie zainaugurowała Liga Deblowa.

Kontynuacją misji, po rezygnacji Łukasza Małki na początku 2020 roku, zajął się nowy prezes, Marek Kozioł. Stowarzyszenie w dalszym ciągu zajęło się rozszerzaniem jakości sztandarowego produktu, jakim są wszystkie szczeble ligowe i na tę chwilę możemy poszczycić się trzema ligami mężczyzn, jedną liga kobiet, jedną ligą deblową oraz coraz bardziej popularnym Pucharem Ligi.

Zrzeszamy w swoich szeregach 60 zawodników z gminy Czarne oraz zawodników z Człuchowa, Debrzna, Szczecinka i Złotowa. W jednych rozgrywkach rywalizują ze sobą starsi – oldboje, jak i nastolatkowie – 12-14-letni zawodnicy. U nas nie ma podziału na kategorie wiekowe

– mówi prezes Czarnieńskiego Stowarzyszenia Tenisowego, Marek Kozioł.

W 2016 roku powstała Liga Tenisa Ziemnego w Czarnem pod nadzorem Andrzeja Popowniaka i Marka Chmielewskiego. W zawodach wzięło udział dwudziestu zawodników, tworząc I ligę. Po ciężkim sezonie mistrzem pierwszej edycji został Marcin Rusinek, który wyprzedził Jakuba Chmielewskiego oraz Daniela Dąbrowskiego.

W 2017 roku CLTZ kontynuowała swoje dzieło, do którego zgłosiło się ponownie dwudziestu zawodników. Sezon ponownie był bardzo morderczy, a jego triumfatorem został Jakub Chmielewski, który wyprzedził poprzedniego zwycięzcę Marcina Rusinka. Trzecie miejsce zajął debiutujący w lidze Konrad Kopczak.

We wrześniu 2017 roku powołano do życia Czarnieńskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego i od tamtej pory CLTZ stała się jej najważniejszym produktem. Podczas zebrania członków stowarzyszenia zdecydowano się powołać do życia drugą ligę mężczyzn oraz ligę kobiet.

Zwycięzcą trzeciej edycji CLTZ 2018 został ponownie Jakub Chmielewski, pokonując po raz kolejny Marcina Rusinka i Konrada Kopczaka. Wśród pań pierwszą triumfatorką została Paulina Kopczak, przed Iką Feręc i Julią Kaszyńską. Do pierwszej ligi awansowali Andrzej Pałosz i Andrzej Gliszczyński.

W 2019 roku CLTZ przeszła sporą metamorfozę. Powołano trzy ligi mężczyzn w składach dziesięcioosobowych, ligę kobiet oraz zadebiutowała liga deblowa. Zwycięzcą ligi mężczyzn został debiutant najwyższej klasy rozgrywkowej Andrzej Pałosz, pokonując poprzedniego zwycięzcę Jakuba Chmielewskiego i Konrada Kopczak. Wśród pań ponowienie niepokonana została Paulina Kopczak, przed Iką Feręc i Julią Kaszyńską. Wśród deblistów wygrała para Jakub Chmielewski/Konrad Kopczak przed parą Marek Chmielewski/Marcin Rusinek i Daniel Dąbrowski/Jonasz Palicki.

Rok 2020 to pełna informatyzacja ligi. Nasze poczynania można śledzić na http://www.tenisczarne.pl/ oraz stronie facebook’owej https://www.facebook.com/tenisczarne/- mówi wiceprezes Czarnieńskiego Stowarzyszenia Tenisowego, Robert Kotys.

Pierwsza i druga liga mężczyzn liczy po dziesięciu zawodników, trzecia aż szesnastu, a liga kobiet i liga deblowa ma swoją kontynuację. Kto wygra ligę, kto awansuje i spadnie z ligi, przekonamy się za około trzy miesiące. Bądźcie z nami!!!

- zachęca wiceprezes, Robert Kotys.

Najmłodsi tenisiści, to chłopcy ze szkoły im Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Czarnem, którzy są podopiecznymi Janusza Winnickiego. Aktywnie spędzają czas wolny na kortach przy ZK w Czarnem: Michał Winnicki, Oskar Chmielewski, Dawid Dąbrowski, Wiktor Puzyr, Łukasz Wnuk Lipiński. Patrząc na zapał najmłodszej kadry czarnieńskiego tenisa możemy być spokojni o przyszłość tego klubu.

Warto nadmienić, że po raz kolejny Mistrzem Polski SW w grze singlowej został Sławomir Gaca reprezentujący okręg Koszalin. W grze deblowej najlepsi okazali się Marcin Rusinek i Sławomir Gaca. W klasyfikacji drużynowej Okręg Koszalin zdobył pierwsze miejsce. Tak więc w roku 2019 zawodnicy z czarnieńskiej ligi i pracownicy Zakładu Karnego w Czarnem sięgnęli po potrójną koronę. Z kolei inny nasz zawodnik Mariusz Birosz został Mistrzem Polski OR KRUS w tenisie ziemnym 2019 r. Reprezentował okręg OR Gdańsk.

Chcielibyśmy podziękować panu Dyrektorowi Zakładu Karnego w Czarnem majorowi Jackowi Chmielowi za umożliwienie nam korzystania z kortów, bez których całe nasze przedsięwzięcie nie mogłoby funkcjonować

– mówi prezes Marek Kozioł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czluchow.naszemiasto.pl Nasze Miasto