Derby dla dąbrowian! Mecz Tauron GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 77:79. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Koszykarze Tauron GTK Gliwice w derbach regionu przegrali z MKS Dąbrowa Górnicza. Mecz oglądał ponad tysiąc widzów

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Koszykarze Tauron GTK Gliwice w derbach regionu przegrali z MKS Dąbrowa Górnicza. Mecz oglądał ponad tysiąc widzów Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
SPORT. W 16. kolejce Energa Basket Ligi Tauron GTK Gliwice przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 77:79. Koszykarskie derby naszego regionu były bardzo zacięte i ciekawe. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Tauron GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza.

Tauron GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 77:79. Derby dla dąbrowian

Koszykarskie derby regionu otworzyły II rundę spotkań Energa Basket Ligi w województwie śląskim. W małej hali Areny Gliwice Tauron GTK przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianie wygrali sześć ostatnich derbowych spotkań, ale GTK po raz oststni triumfował w nich w 2020 roku w Dąbrowie Górniczej.

Na trybunach w Gliwicach zasiadło 1092 widzów. Dominowali oczywiście miejscowi fani, ale nie brakowało również kibiców z Dąbrowy Górniczej. Wszak na derbowe starcie nie mieli daleko.

Początek sobotniego meczu był wyrównany. W 3 minucie GTK prowadził 7:5, lecz później MKS zdobył dziewięć punktów z rzędu odskakując na 14:7. Pierwszą kwartę dąbrowianie wygrali 23:16.

W drugiej kwarcie było już 30:20 dla gości, ale gliwiczanie niesieni dopingiem kibiców starali się odrobić straty i w 16 minucie przegrywali tylko 29:32. Po dwóch rzutach Kamari Murphy'ego zespół GTK nie tylko pogonił rywali, ale nawet objął prowadzenie 37:36. Na przerwę obie drużyny schodziły przy jednopunktowej przewadze gliwiczan (39:38).

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU TAURON GTK GLIWICE - MKS DĄBROWA GÓRNICZA

W trzeciej kwarcie gospodarze poszli za ciosem i szybko zaczęli powiększać przewagę. W 28 minucie GTK prowadziło już 59:44. Zryw dąbrowian w końcówce tej odsłony pozwolił im zmniejszyć straty do 5 punktów (było 62:57).

Goście odwrócili losy meczy w czwartej kwarcie. Znakomity początek tej części gry sprawił, że MKS w 34 minucie prowadził 71:66. Końcówka była bardzo emocjonująca, bo gliwiczanie zmniejszyli dystans do zaledwie dwóch "oczek".

Dąbrowianie przez kilka minut utrzymywali tę niewielką przewagę, ale na 26 sekund przed ostatnią syreną po rzucie Mateusza Szlachetki za 3 pkt to GTK wyszedł na prowadzenie 77:76.

Ostatnie słowo należało jednak do gości. Trevon Bluiett trafił za 3 pkt, gdy do końca pozostały zaledwie 3 sekundy. Na sekundę przed końcem trener gliwiczan Maros Kovacik wziął czas i rozrysował swoim podopiecznym ostatnią akcję, ale rzut Malachi Richarsdsona był niecelny i MKS wygrał derby 79:77.

Tauron GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 77:79 (16:23, 23:15, 23:19, 15:22)