Dobra gra AZS WASKO

(aa)
Wojciech Czapla (w wyskoku) dobrze wystawiał piłkę zawodnikom ASZS WASKO.
W pierwszym meczu o trzecie miejsce w grupie drugiej II ligi siatkarze AZS WASKO Politechnika Śląska pokonali w Gliwicach drużynę Czarni Rząśnia 3:1 (17:25,25:23, 25:21, 25:23).

W pierwszym meczu o trzecie miejsce w grupie drugiej II ligi siatkarze AZS WASKO Politechnika Śląska pokonali w Gliwicach drużynę Czarni Rząśnia 3:1 (17:25,25:23, 25:21, 25:23). W pierwszym secie goście byli lepszym zespołem od gospodarzy. Trener akademików dr Krzysztof Czapla wystawił do podstawowego składu Eugeniusza Mularskiego i Marcina Grzegoszczyka. Nie spełnili oni jednak jego nadziei na dobrą grę. Dlatego w drugiej partii w ich miejsce na parkiecie pojawili się: Łukasz Dudek i Ariel Szubarczyk. Ci młodzi zawodnicy wnieśli do drużyny wiele ożywienia. Gliwiczanie prowadzili już 24:18. Goście zdążyli jednak doprowadzić do wyniku 24:23. W tym momencie zepsuł zagrywkę Emil Siewiorek, ale na szczęście gospodarze wytrzymali presję i wygrali.

W trzecim secie przy stanie 17:17 pięć punktów pod rząd zdobyli akademicy po zagrywkach Wojciecha Czapli i to w dużej mierze zadecydowało o ich zwycięstwie. Czwarty set też był bardzo zacięty, ale akademicy panowali nad sytuacją i znowu go wygrali, zapewniając sobie zwycięstwo w całym spotkaniu i dobrą zaliczkę przed rewanżem w najbliższą sobotę w Rząśni. W tej fazie play off o trzecie miejsce gra się do dwóch zwycięstw.

W zespole AZS na wyróżnienie zasłużyli Emil Siewiorek i Michał Krymarys. Bardzo dobrze w bloku spisywał się Arkadiusz Leś. Dobrze wystawiał Wojciech Czapla. Trzeba pamiętać o tym, że drużyna z Rząśni była w zasadniczej rundzie jednym z głównych faworytów do zajęcia pierwszego miejsca w grupie i gry o awans do I ligi.

Drużyna AZS WASKO Politechnika Śląska Gliwice wystąpiła w składzie: W. Czapla, Siewiorek, Mularski (Szubarczyk), Krymarys, Grzegoszczyk (Dudek), Leś, libero Pudo.