Dobry pojedynek GTK

Andrzej Azyan
Śląsk Wrocław to drużyna, która złotymi zgłoskami zapisała się w historii polskiej koszykówki. Teraz występuje w II lidze w grupie B. Choć lata świetności ma już za sobą, to jednak trzeba się z nią liczyć. Z takim nastawieniem jechali do stolicy Dolnego Śląska koszykarze GTK Fluor-Britam Gliwice. Mecz Śląska z GTK został rozegrany w słynnej hali "Kosynierka".

Gliwiczanie wygrali 82:75 (23:9, 27:13, 21:24, 29:11). Drużyna GTK wystąpiła w składzie: Tomasz Czajkowski 16 (2 za trzy punkty), Łukasz Nawrot 12, Marcin Marczyk 9 (1), Stanisław Grabiec 9 (1), Paweł Szymański 8 (1), Karol Leszczyński 8 (2), Grzegorz Sobański 8 (2), Michał Damulewicz 5, Paweł Juraszek 4, Łukasz Ochodek 3 (1), Stanisław Mazanek 0, Grzegorz Podulka 0.

Nasi koszykarze najlepiej wypadli w pierwszej kwarcie. Prowadzili kolejno 9:0, 9:6, 13:8. W drugiej kwarcie nasz zespół jeszcze bardziej podkręcił tempo i na przerwę schodził prowadząc 50:22. Wydawało się, że po przerwie gospodarze nie zdołają się już podnieść. Tymczasem w trzeciej kwarcie zaczęli oni szybko grać w ataku i odrabiać straty. W czwartej nasz zespół pilnował wyniku. Gospodarze zaczęli zacięcie, ale nie zdołali odrobić strat.

Po jedenastu kolejkach GTK Fluor-Britam zajmuje szóste miejsce w tabeli. Ma na koncie 18 punktów, 7 zwycięstw, 4 porażki, punkty 850:805. Jutro w Gliwicach o godz. 18.00 w hali przy ul. Akademickiej 26, GTK Fluor Britam zagra z AZS Politechnika Poznańska.