Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Wody na placu Krakowskim w Gliwicach. Niezwykły happening

Redakcja
Światowy Dzień Wody. W czwartek Gliwicach, w samo południe, odbył się wodno-wiosenny happening na placu Krakowskim.

Już po raz czternasty obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, podczas którego potwierdzamy, że nasze życie zależy od tego, jak dbamy o jakość dostępnych zasobów wody.

W Gliwicach Święto Wody rozpoczęło się 22 marca, w samo południe, wesołym pochodem z Rynku na Plac Krakowski. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego zorganizowało dla dzieci i młodzieży z ośrodków edukacyjnych, wodno-wiosenny happening wraz z konkursami: na najpiękniejszą marzannę i najciekawszy projekt ekologiczny.

– Podczas wydarzenia wykorzystanie zostaną także sikawki z wozów straży pożarnej… - zapowiadali organizatorzy happeningu.

Jak informuje Agnieszka Batóg z gliwickich wodociągów, w piątek, 23 marca o godz.19:00, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. wraz z przedstawicielami Polskiej Akcji Humanitarnej z Gimnazjum nr 10 pojawi się na Stadionie Miejskim. Mecz o mistrzostwo I ligi między Piastem Gliwice, a Wartą Poznań będzie okazją, by poinformować zgromadzonych gości o znaczeniu jakie ma woda dla świata.

PWiK przygotowuje konkurs z nagrodami, miły dla oka program artystyczny oraz niecodzienną wystawę fotograficzną pt. „Woda – temat rzeka” (w strefie VIP). Wszystkie zdjęcia zostały udostępnione nieodpłatnie przez zaprzyjaźnionych fotografików.

Dla PAHu nadchodzące wydarzenie jest częścią akcji „Kampania wodna – studnia dla Południa”, natomiast Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji realizuje w ten sposób wizję odpowiedzialnego społecznie biznesu.

A jaką mamy wodę w Gliwicach?

– Dostęp do czystej wody jest podstawową ludzką potrzebą, a co za tym idzie, fundamentalnym prawem człowieka. Jak wynika z danych statystycznych na świecie ponad mW Gliwicach mamy dobrą wodę - woda w naszych kranach w około 95 proc. pochodzi z zasobów podziemnego triasu, a nie z ujęć powierzchniowych. Jest to woda bardzo czysta, najwyższej jakości, zdatna do bezpośredniego spożycia, zawierająca cenne dla zdrowia i życia rozpuszczone składniki mineralne - twierdzi Agnieszka Batóg.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto