Gliwiccy akademicy pokonali drużynę z Jaworzna

Andrzej Azyan
Rafał Damulewicz (z piłką) jest jednym z najskuteczniejszych zawodników AZS Gliwice.
Po dwóch porażkach koszykarze AZS Gliwice odnieśli zwycięstwo. Pokonali oni u siebie drużynę MCKiS Jaworzno 78:75. Z wyniku można być zadowolonym. Gorzej było z grą.

Po dwóch porażkach koszykarze AZS Gliwice odnieśli zwycięstwo. Pokonali oni u siebie drużynę MCKiS Jaworzno 78:75. Z wyniku można być zadowolonym. Gorzej było z grą. Trener akademików Wiesław Stasiak, a także sami zawodnicy, stwierdzili, że w pierwszej połowie zagrali fatalnie. Przede wszystkim słabo spisywali się w obronie. Można było u nich zauważyć kompletny brak dyscypliny w ataku. To spowodowało, że goście schodzili na przerwę prowadząc 40:32.

W trzeciej kwarcie nastąpił przełom w grze akademików. Widać było, że się zmobilizowali. Wreszcie dobrze zaczęli funkcjonować w defensywie. W czwartej kwarcie przewaga gliwiczan była już wyraźna. Akademicy dobrze atakowali i pewnie wygrali. Kluczowym zawodnikiem w zespole AZS Był Rafał Damulewicz. Zdobył najwięcej, bo 32 punkty. Sześciokrotnie trafił za „trzy”.

• AZS Gliwice — MCKiS Jaworzno 78:75 (13:22,19:18, 17:16, 29:19).

Skład AZS Gliwice: Mariusz Donigiewicz 7, Roman Wąsowicz 0, Krzysztof Kuzio 14, Tomasz Mucha, Tomasz Partyka 1, Rafał Damulewicz 32, Łukasz Skorek 0, Michał Bojaryn 10, Oleg Marcinowski 0, Paweł Orłowski 6, Adam Iwan 8.

W najbliższą sobotę o godz. 18. w Gliwicach w hali Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej przy ulicy Akademickiej koszykarze AZS zagrają z Zagłębiem Sosnowiec. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz. W pierwszej rundzie w Sosnowcu gliwiczanie po pasjonującym spotkaniu zwyciężyli po dogrywce 102:92, prezentując naprawdę znakomitą koszykówkę. Mamy nadzieję, że koszykarze AZS Gliwice staną na wysokości zadania i od początku będą walczyć o zwycięstwo. Na pewno ich na to stać. Przyda się też im doping kibiców. Warto wspomnieć o tym, że w najbliższym czasie gliwiczan czekają trudne mecze. 18 lutego w Żorach zmierzą się z tamtejszym KS. 25 lutego u siebie grać będą z AZS WSZ Częstochowa. 26 lutego w Poraju czeka ich zaległy mecz z tamtejszą Polonią.

W miniony wtorek Wydział Gier i Dyscypliny Śląskiego Związku Koszykówki podjął decyzję o wycofaniu z rozgrywek o wejście do drugiej ligi drużyny CKS „1924” II Czeladź. Zespół ten miał trzy zaległe mecze z pierwszej rundy i dwa z drugiej. Nie przysłał także wszystkich protokołów. Ponieważ zespół ten rozegrał dziewięć meczów, a więc połowę, to ich wyniki zostaną anulowane. Kierownictwo tego klubu ma prawo odwołać się od tej decyzji w ciągu siedmiu dni.

Pozostałe wyniki XIV kolejki rozgrywek o wejście do II ligi:

• Zagłębie Sosnowiec – GTK Gliwice 91:63 • Mickiewicz II Katowice – CKS „1924” II Czeladź 79:72 • AZS WZS Częstochowa – AZS Opole 70:99 • KS Żory – Polonia Poraj 106:79.