Gliwice: Nauka dla biznesu na Politechnice Śląskiej.Współpraca Newag z Politechniką Śląską [ZDJĘCIA]

Paweł Pawlik
Dziś w Gliwicach zostanie zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy firmą Newag a Politechniką Śląską. Projekt zaowocować wykształceniem kadry posiadającej praktyczne umiejętności wymagane w branży kolejowej oraz dostosowaniem badań prowadzonych przez uczelnię do potrzeb firmy Newag, zajmującej się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego.

– Jednym z najważniejszych priorytetów Politechniki Śląskiej jest jak najściślejsza współpraca z przedsiębiorstwami. Umożliwia ona bowiem rozwój nauki oraz procesu dydaktycznego prowadzonego na uczelni technicznej. Jestem przekonany, że dzięki bliskiej współpracy z firmą NEWAG S.A. – potwierdzonej dzięki podpisaniu umowy – będziemy mogli realizować wiele wspólnych projektów badawczo-rozwojowych i edukacyjnych, które przyniosą korzyści zarówno firmie, jak i studentom oraz pracownikom naszej uczelni – mówi prof. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej.

Nauka dla biznesu na Politechnice Śląskiej. Współpraca Newag z Politechniką Śląską

Newag chce włączyć się w tworzenie programu nauczania, tak aby wykształceni przez Politechnikę Śląską absolwenci posiadali kompetencje i wiedzę odpowiadającą realnym potrzebom rynku.

W ramach zawartego porozumienia strony współpracować będą także w obszarze kształcenia pracowników spółki na studiach wyższych, doktoranckich oraz podyplomowych, prezentowania i propagowania wzajemnych osiągnięć oraz organizowania stałych szkoleń i kursów specjalistycznych.

Współpraca Newag z Politechniką Śląską. Firma zatrudni absolwentów

Newag zaj­muje się pro­duk­cją, moder­ni­za­cją oraz napra­wami taboru kole­jo­wego i szy­no­wego. W zakła­dach spółki w Nowym Sączu pro­wa­dzone są prace w seg­men­cie elek­trycz­nych i spa­li­no­wych zespo­łów trak­cyj­nych, wago­nów oso­bo­wych i loko­mo­tyw spa­li­no­wych. Wydział zamiejscowy w Gliwicach spe­cja­li­zuje się w obsza­rze pro­duk­cji oraz moder­ni­za­cji loko­mo­tyw elek­trycz­nych. Grupa zatrud­nia ponad 2000 osób. Po wdrożeniu projektu firma chce rocznie przyjmować kilkudziesięciu absolwentów.

IKE + czy ZUS? Niedługo trzeba zdecydować

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie