Gliwice: Zimowy spacer nad jeziorem w Czechowicach ZDJĘCIA

MAKI
Zimowy spacer nad jeziorem w Czechowicach. Zobaczcie, warto wybrać się także o tej porze roku do tego lubianego ośrodka.

Gliwicki Ośrodek w Czechowicach to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku nad wodą w tym rejonie. Jak wygląda o tej porze roku? Zimowy spacer nad jeziorem w Czechowicach to dobry pomysł na wytchnienie na łonie natury także teraz. Jest pięknie, zwłaszcza w słoneczny dzień.

- To ładne miejsce i warto na spacer wybrać się tu także zimą - oceniają mieszkańcy, których spotkaliśmy tam. Przyjeżdżają zarówno pospacerować nad brzegiem jeziora, jak i jeżdżą na rowerze.

Jest tu, w razie czego - czynna samoobsługowa stacja naprawy rowerów.
Bez problemu zaparkujemy też samochód, bo parking jest cały czas dostępny i bezpłatny.

To także, jak zapewniają osoby, które spotkaliśmy - sympatyczne miejsce do zaprawy dla młodszych dzieci przed wyjazdem na narty. Można także skorzystać z placu zabaw. W cieplejszy dzień skorzystać z nowoczesnych urządzeń, polepić bałwana.

Są i zwolennicy bardziej ekstremalnego wypoczynku: spotykają się tu także morsy z Gliwic i Pyskowic. Spotkaliśmy jednego z nich, pana Krzysztofa z Pyskowic. Przyjechał tu po pracy, na rowerze. Szybkie zanurzenie, powrót do ciepłej i suchej odzieży i pan Krzysztof już był po szybkiej regeneracji sił.

Większymi grupami zapaleńcy z klubu z Gliwic i Pyskowic morsują tu zwykle w niedziele przed południem, zdarza się, że spotyka się tu i 50 osób. Wchodzą do wody do przerębla w oznakowanym miejscu.

Pozostałym - stanowczo odradzamy nawet zbliżanie się do tafli jeziora, nie mówiąc już o wchodzeniu: lód jest coraz cieńszy, w wielu miejscach jest woda.

Podatek od kamperów już od lipca

Wideo

Dodaj ogłoszenie