MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gliwickie hospicjum w remoncie. Miasto chce przekazać na modernizację dachu 400 tys. zł. Roboty trwają już w innych częściach hospicjum

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Miasto chce przekazać na modernizację dachu 400 tys. zł. Roboty trwają już w innych częściach hospicjum
Miasto chce przekazać na modernizację dachu 400 tys. zł. Roboty trwają już w innych częściach hospicjum Hospicjum w Gliwicach, Zrzutka.pl
GLIWICE. Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach ma szansę na dodatkowe 400 tysięcy złotych z budżetu miasta, które mają zostać przeznaczone na remont dachu. Decyzję w tej sprawie muszą jeszcze podjąć gliwiccy radni. Remont odbywa się już w innych częściach obiektu.

Gliwickie hospicjum czeka remont. Miasto przekaże na ten cel spore pieniądze

Na najbliższej sesji Rady Miasta Gliwice, którą zaplanowano na 21 marca, radni podejmą decyzję w sprawie przekazania Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach kwoty 400 tys. zł na na modernizację dachu istniejącego budynku hospicjum przy ul. Daszyńskiego. Wniosek w tej sprawie złożył Adam Neumann, prezydent Gliwic.

– Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum to jedyna tego typu placówka w naszym mieście, prowadząca zarówno hospicjum stacjonarne jak i opiekę domową, która oferuje pomoc nie tylko mieszkańcom Gliwic, ale również oraz ościennych miejscowości. Mając świadomość, jak ważne i potrzebne jest to miejsce oraz jak kosztowne są prace, związane z jego trwającą rozbudową, postanowiłem wystąpić z wnioskiem o zabezpieczenie w budżecie miejskim 400 tys. zł z przeznaczeniem na dotację, która pozwoli na modernizację dachu dotychczasowego budynku placówki – mówi prezydent Gliwic Adam Neumann.

Gliwickie hospicjum zajmuje się wsparciem osób cierpiących na nieuleczalne i postępujące choroby, zwłaszcza nowotworowe. Od 2018 roku, trwa rozbudowa placówki, dzięki którym powstanie dział fizjoterapii i terapii zajęciowej. Zwiększy się również liczba łóżek dla chorych. W latach 2018-2021, miasto Gliwice przekazało na rzecz hospicjum niemal 3 mln zł z miejskiego budżetu. Dzięki dotacjom możliwa była m.in. realizacja poszczególnych etapów prac, związanych z rozbudową i przebudową budynków przy ul. Daszyńskiego 29–31, w tym pomieszczeń Stacjonarnego Ośrodka Opieki Paliatywnej.

- Dodatkowo w 2022 roku miasto przygotowało stanowisko ŚZGIP w sprawie finansowania opieki hospicyjnej i paliatywnej, a w 2023 roku apel w formie uchwały rady miasta do Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie sytuacji finansowej Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach - informuje miasto.

Prace odbywają się także na I i II piętrze budynku „C”, w ramach których kładzione są tynki i okładziny ścienne oraz tworzone są instalacje. Hospicjum przygotowuje się również do wykonania instalacji przeciwpożarowej.

"Budujemy Gliwickie Hospicjum"

Hospicjum w Gliwicach apeluje o wsparcie na rozbudowę obiektu. Jak czytamy w opisie zrzutki, do tej pory hospicjum znajdowało się w starym, choć wyremontowanym budynku, który był adaptowany do potrzeb prowadzenia działalności leczniczej, a zatem do tego by korzystały z niego osoby chore i niepełnosprawne.

- Rodziło to wiele trudności zarówno dla samych pacjentów, jak i dla personelu. Oddział był położony na trzech kondygnacjach, co łączyło się z koniecznością przemieszczania się po schodach. Poradnia Opieki Paliatywnej również nie miała komfortowego wejścia dla pacjentów. Wszystkie te bariery architektoniczne oraz to, że nieustannie przybywa nam pacjentów spowodowały, że obecny budynek przestał być funkcjonalny. W ten sposób stanęliśmy przed koniecznością rozbudowy, której głównym celem było to, by przebywający pod naszą opieką chorzy czuli się komfortowo - informuje hospicjum.

Gliwickie hospicjum można wesprzeć na stronie: www.zrzutka.pl/r99htg.

Miasto chce przekazać na modernizację dachu 400 tys. zł. Roboty trwają już w innych częściach hospicjum

Gliwickie hospicjum w remoncie. Miasto chce przekazać na mod...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto