Głośny doping przy Okrzei na meczu Piast - Śląsk. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW. Było ich prawie 4 tysiące

Tomasz Kuczyński
22.08.2021. Kibice na meczu Piast Gliwice - Śląsk Wrocław.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
22.08.2021. Kibice na meczu Piast Gliwice - Śląsk Wrocław. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W niedzielę 22 sierpnia w meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice grał ze Śląskiem Wrocław. Na trybunach byli też fani drużyny z Dolnego Śląska. Zobacz ZDJĘCIA kibiców na meczu Piast - Śląsk. Na spotkaniu pojawiło się 3798 widzów.

Gliwiczanie drugi raz z kolei zagrali w roli gospodarzy. Poprzednio kibice przy Okrzei zobaczyli szalony mecz z Wisłą Płock wygrany 4:3. W niedzielę na stadion Piasta przyjechał niepokonany w tym sezonie Śląsk Wrocław.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Piast Gliwice - Śląsk Wrocław, 22.08.2021 r.

Przed meczem dla sympatyków Piasta przygotowano przy stadionie Strażacką Strefę Kibica. Radość z niej mieli szczególnie najmłodsi.

Głośny doping przy Okrzei na meczu Piast - Śląsk. Zobacz ZDJ...

Na trybunach od początku panowała gorąca atmosfera, a gdy kibice Śląska rozsiedli w sektorze gości, obie grupy fanów starały się nawzajem przekrzyczeć. Nie brakowało też wzajemnych niecenzuralnych przyśpiewek.

Zapał fanów nieco tonowali piłkarze, bo w pierwszej połowie nie oddali ani jednego celnego strzału. Sympatycy gospodarzy jęknęli z zawodu, gdy w 38. minucie Tiago Alves zmarnował świetną okazję, główkując z sześciu metrów obok słupka.

W 66. minucie po koronkowej akcji bramkę dla Piasta zdobył Kristopher Vida i w o wiele lepszych humorach byli kibice gospodarzy.

Na koniec cieszyli się kibice Śląska, bo w doliczonym czasie Fabian Piasecki strzałem przewrotką spowodował, że ich zespół nadal jest w tym sezonie niepokonany.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Kristopher Vida (66), 1:1 Fabian Piasecki (90+4)

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Arkadiusz Pyrka (87. Ariel Mosór), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek (87. Tomasz Jodłowiec), Tiago Alves (59. Damian Kądzior), Kristopher Vida - Alberto Toril (76. Dominik Steczyk).

Śląsk: Michał Szromnik - Bartłomiej Pawłowski, Szymon Lewkot, Wojciech Golla, Diogo Verdasca, Victor García - Robert Pich (87. Adrian Łyszczarz), Petr Schwarz (81. Caye Quintana), Rafał Makowski (65. Krzysztof Mączyński), Mateusz Praszelik (81. Javier Ajenjo Hyjek) - Erik Exposito (65. Fabian Piasecki).

Żółte kartki: Sokołowski, Toril - Diogo Verdasca, Piasecki

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów: 3.798