Górnik Zabrze. Lukas Podolski nie trenuje z drużyną. Czy "Poldi" zdąży na sobotnie derby z Piastem Gliwice?

Tomasz Kuczyński
20.02.2022. Lukas Podolski uległ kontuzji w czasie meczu Górnika Zabrze z Rakowem Częstochowa. Fot Arkadiusz Gola
W środę 23.02.2022 r. piłkarze Górnika Zabrze wrócili do treningów po meczu z Rakowem Częstochowa, zremisowanym 1:1. W czasie tego spotkania kontuzji uległ Lukas Podolski. W sobotę Górnik ma derby z Piastem w Gliwicach. Czy zagra w nich "Poldi"?

Lukas Podolski opuścił boisko w meczu z Rakowem. Około 30. minuty poczuł ból pod kolanem. W przerwie spotkania trener Jan Urban chciał zmienić "Poldiego", który postanowił grać dalej. Ból był jednak za mocny i w 64. minucie wszedł za niego Mateusz Cholewiak.

Jak wygląda sytuacja Podolskiego? Górnik na razie wstrzymuje się od oficjalnego komunikatu. Wiadomo, że "Poldi" poniedziałek i wtorek poświęcił na badania. Drużyna miała poniedziałkowy trening regeneracyjny oraz wtorkowy dzień wolnego.

W środę zespół wrócił do zajęć. Podolski trenował indywidualnie, na siłowni, pod okiem fizjoterapeuty. Przy Roosevelta nie znają jeszcze odpowiedzi na pytanie, czy zdąży na sobotnie derby z Piastem w Gliwicach. Możliwe, że ten kluczowy dla Górnika zawodnik będzie oszczędzany, aby mógł zagrać 2 marca w 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski z Lechem Poznań.

Sobotni mecz PKO Ekstraklasy Piast Gliwice - Górnik Zabrze rozpocznie się o godz. 20. Kibice Górnika dostali 480 biletów, czyli tyle samo, co na spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski w Gliwicach rozegrane 9 lutego. Wtedy zabrzanie wygrali po rzutach karnych.

Gliwiczanie wrócą na Okrzei po dwóch wyjazdowych zwycięstwach - z Wisłą Płock 2:0 i Śląskiem Wrocław 3:1.