Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gotyckie IT w Gliwicach. Biura The Software House w budynku Poczty Głównej w Gliwicach, projekt architektów Zalewski Architekci

DN
Biura firmy The Software House w Gliwicachto też projekt Zalewski Architekci
Biura firmy The Software House w Gliwicachto też projekt Zalewski Architekci Zalewscy Architekci
W tym biurze rośliny są na regałach, pną się po ścianach, wiszą nad głowami. I jest 500-metrowy taras. A wszystko w zabytkowych wnętrzach Starej Poczty w Gliwicach. Oto biura firmy The Software House w Gliwicach. Pamiętacie architektów od cud-klatki schodowej? To też projekt Zalewski Architekci

O swoim nowym projekcie wnętrz biurowych w budynku starej poczty w Gliwicach architekci piszą tak: 1500 metrów kwadratowych życia towarzyskiego i kreatywnego, nowoczesnej historii oraz zielonej technologii. To prawda, bo we wnętrzu zaplanowano aż 200 roślin.

W takich warunkach pracują specjaliści The Software House, jednej z 50 najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowej. Marka z jednej strony globalna, świadoma światowych trendów - jej klienci pochodzą z różnych kontynentów. Ale też to marka związana z Gliwicami. Zielone wnętrza zaprojektowali architekci z pracowni z Gliwic, Zalewski Architecture Group - Krzysztof Zalewski i Adam Gil. Jak mówią, chodziło o to, by biuro było spójne z marką firmy. Pojęcia bliskie The Software House to dynamika, kreatywność, indywidualizm, szczerość, poszanowanie pracownika i odpowiedzialny biznes. Architektura biura to „język”, którym mówi marka. Powiemy, że biuro jest wizytówką firmy - pierwszym wrażeniem, jakiego doznaje klient oraz pracownik, który także do pewnego stopnia jest klientem. Nie mniej ważne jest drugie wrażenie, czyli jak przestrzeń biurowa sprzyja pracy, dobrej atmosferze, jak wyraża filozofię i wartości firmy. Firma The Software House zajmie dwa piętra poczty - 1500 metrów kwadratowych.

- Chcieliśmy wypróbować podejście ekologiczne w praktyce - wyjaśniał nam ideę projektu w lutym 2018 architekt Krzysztof Zalewski. - Jako że to wnętrza budynku już istniejącego, nie można było spełnić wszystkich wymogów technologicznych jak dla budynku nowego. A trzeba w nim zapewnić odpowiednią wilgotność i temperaturę. To właśnie te dwieście roślin ma to zadanie. Firma, dla której biura przygotowujemy, jest z branży kreatywnej, dostęp do tlenu jest tu wyjątkowo ważny, a jakie mamy powietrze w Gliwicach, wszyscy wiemy. W ogóle całe wnętrze oparte jest na naturalnych materiałach, by ludzie mieli dobre miejsce do pracy. Bo przecież będą przebywać w tej przestrzeni wiele godzin - dodaje.

Jest tu też 500-metrowy prywatny taras położony w patio starego budynku poczty, przywodzący na myśl plażową atmosferę i nostalgię starych klasztorów i katedr. Wokół patio rozciągają się pomieszczenia biurowe. To współczesna odpowiedź na open space. Przestrzeń jest niby otwarta, ale podzielona ekologicznymi ściankami ze sklejki na mniejsze aneksy, które zapewniają skupienie i spokój w pracy. Właśnie ekologiczny design jest tu ważnym czynnikiem. Zgodnie z badaniami, materiały takie jak drewno i wełna działają jak bufor redukujący stres i mają pozytywny wpływ na samopoczucie pracowników.Nie tylko meble są ekologiczne. Leitmotivem jest tu bowiem żywa zieleń, która występuje na każdym kroku. Są rośliny wkomponowane w regały, pnące się po ścianach, wiszące na specjalnych podestach nad głowami. To celowy zabieg mający poprawić nie tylko estetykę, ale także klimat wnętrz. Rośliny są tu traktowane na równi z wentylacją i klimatyzacją - poprawiają wilgotność, regulują temperaturę i produkują tlen.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto