GTK Gliwice - Slam Stal Ostrów 64:85. Co się stało w czwartej kwarcie?! Kibice rozczarowani [ZDJĘCIA]

Rafał Musioł
Po trzech porażkach po dogrywkach tym razem Slam Stal Ostrów Wlkp. okazał się od GTK Gliwice lepszy w czterech kwartach, przy czym ostatnia miała niezwykły przebieg Marzena Bugała
Czwartą porażkę na własnym parkiecie w tym sezonie ponieśli koszykarze GTK Gliwice. Po trzech porażkach po dogrywkach tym razem Slam Stal Ostrów Wlkp. okazał się od GTK Gliwice lepszy w czterech kwartach, przy czym ostatnia miała niezwykły przebieg. Kibice na trybunach przeżyli duże rozczarowanie. Zobaczcie jak fani GTK wspierali swój zespół.

W trzech poprzednich domowych meczach zespół prowadzony przez Pawła Turkiewicza trzy razy przegrywał po dogrywkach. W podejściu numer 4 też zafundował swoim kibicom olbrzymie emocje.

GTK Gliwice było jednak faworytem sobotniego spotkania. Slam Stal Ostrów Wlkp. spisuje się na wyjazdach słabo i przyjechał do Małej Areny z bilansem 1:3. Od pierwszej akcji na parkiecie rozgorzała jednak twarda walka, a wynik oscylował wokół remisu.

Otwarcie należało do Gliwic, które objęły prowadzenie 7:0, 12:4 i 18:12, ale goście stopniowo odrabiali straty i po pierwszej kwarcie widniał na tablicy wynik 20:18. W drugiej ostrowianie zaczęli wywierać na gospodarzach presję i odpowiadali rzutem za rzut.

Po dwóch kwartach było 36:36, ale w trzeciej przy stanie 48:47 nastąpił impas GTK. Rywale narzucili swoje tempo gry, poprawili skuteczność i wyszli na prowadzenie 54:48 i zakończyli tę odsłonę przewagą 60:56.

Gliwiczanie, grający wciąż bez kontuzjowanego kapitana Kacpra Radwańskiego, musieli postawić wszystko na jedną kartę. Zaczęło się nawet optymistycznie (60:61), ale goście znów zaczęli ich bezlitośnie punktować i zwiększać dystans (60:68, 61:72, 64:73).

Poniesione w tym okresie straty okazały się już dla gospodarzy zabójcze. Co więcej, przez ostatnie 3,41 min gliwiczanie nie zdobyli żadnego punktu! Kibice przecierali oczy ze zdumienia, kosz gości był niczym zaczarowany. Czwarta domowa porażka stała się faktem.

Zobaczcie zdjęcia kibiców GTK Gliwice z sobotniego meczu.

GTK Gliwice - Slam Stal Ostrów Wlkp. 64:85 (20:18, 16:18, 20:24, 8:25).