GTK Gliwice - Stal Ostrów Wlkp. Gliwiczanie dostali srogą lekcję od mistrzów Polski. Wynik jest miażdżący

Tomasz Kuczyński
5.11.2021. Energa Basket Liga: GTK Gliwice - Arged BM Stal Ostrów Wlkp.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
5.11.2021. Energa Basket Liga: GTK Gliwice - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W piątek 5.11.2021 r. w meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi, koszykarze GTK Gliwice przegrali z Arged BM Stalą Ostrów Wlkp. 70:122. Walka była zacięta, niestety różnica punktów mówi sama za siebie.

Gliwiczanie przegrali ostatnie dwa mecze, a w piątek podejmowali drużynę mistrzów Polski prowadzoną przez trenera reprezentacji Igora Milicicia. Stal, która łączy grę w EBL z europejskimi pucharami, na razie średnio radzi sobie w ekstraklasie. Przed meczem w Gliwicach miała 6 zwycięstw i 3 porażki (bilans GTK to 3-6). Ostrowianie ostatnio przegrali w Toruniu z Twardymi Piernikami 98:105.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GTK Gliwice - Arged BM Stal Ostrów Wlkp., 5.11.2021 r.

Gospodarze prowadzili „na dzień dobry” 2:0 i 4:2. Mieliśmy jeszcze remis 9:9 i od tego momentu Stal odjechała GTK na 9:16, następnie 10:27. Pierwszą kwartę goście zakończyli z 15 punktami przewagi, a do przerwy gliwiczanie tracili do mistrza 24 pkt - 43:67.

Na początku III kwarty gliwiczanie przegrywali już 43:76, czyli 33 punktami. Kiedy Michael Young trafił „za 3” było już 41 punktów różnicy - 51:92.

Kiedy zaczęła się III kwarta Igor Wadowski rzucił "trójkę" dając 44 punkty przewagi - 57:101. To nie był koniec. Trey Drechsler dwa razy trafił rzuty wolne i przewaga wzrosła do 45 punktów (62:107). Goście byli bezlitośni. Michał Pluta trzy razy z rzędu przymierzył za trzy punkty dając swej drużynie najwyższą przewagę 54 punkty - 66:120!

GTK Gliwice - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 70:122 (16:31, 27:36, 14:27, 13:28)

GTK: Stumbris 15, Gołębiowski 12, Put 10, Woods 10, Williams 7, Ramstedt 6, Wiśniewski 6, Hinds 2, Szymański 2, Busz 0, Adamczak 0.

Stal: Drechsel 27, Palmer Jr. 23, Young 14, Andersson 13, Mokros 12, Pluta 11, Wadowski 9, Simmons 7, Florence 6, Rachwalski 0, Rozpędowski 0.