Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Knurów: Nabór na bezpłatny kurs języka migowego

(jh)
W powiecie gliwickim ze świetnej znajomości języka migowego słynie ksiądz Michał Wilner, prowadzący msze dla głuchoniemych. Dzięki knurowskim kursom także urzędnicy będą się potrafili porozumieć z niesłyszącymi.
W powiecie gliwickim ze świetnej znajomości języka migowego słynie ksiądz Michał Wilner, prowadzący msze dla głuchoniemych. Dzięki knurowskim kursom także urzędnicy będą się potrafili porozumieć z niesłyszącymi.
Fundacja na Rzecz Rozwoju Miasta Knurowa prowadzi rekrutację osób chętnych do udziału w bezpłatnym szkolenie nauki języka migowego. W ramach projektu "Zamknięci w ciszy" będzie można uczestniczyć w szkolenie z zakresu ...

Fundacja na Rzecz Rozwoju Miasta Knurowa prowadzi rekrutację osób chętnych do udziału w bezpłatnym szkolenie nauki języka migowego. W ramach projektu "Zamknięci w ciszy" będzie można uczestniczyć w szkolenie z zakresu nauki języka migowego I i II stopnia. To kolejne tego typu przedsięwzięcie realizowane przez Fundację na Rzecz Rozwoju Miasta Knurowa.

- Pierwszą edycję szkoleń kierowaliśmy do pracowników instytucji, którzy w ramach wykonywania swych obowiązków zawodowych mogą spodziewać się kontaktów z osobami niesłyszącymi. Był więc wśród nich pracownik apteki czy np. Caritasu. Nauka alfabetu czy przydatnych w życiu codziennym podstawowego zakresu słów nie jest skomplikowana. Ja sama nauczyłam się go podczas przerw w prowadzonych poprzednio szkoleniach, gdyż nie uczestniczyłam w nich - mówi Agnieszka Paliszewska z Fundacji, współautorka projektu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego SPO RZL działanie 1.4 oraz budżetu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. O przydatności szkoleń może świadczyć fakt, że osoby, które w poprzedniej edycji zakończyły naukę na I stopniu zaawansowania, zdecydowały się na pogłębienie wiedzy.

Dodatkowo w ramach szkoleń odbędą się spotkania z surdopedagogiem oraz warsztaty symulacyjne z osobą z deficytem słuchu.

Ta edycja projektu skierowana jest do pracowników jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych oraz służb medycyny pracy. Projekt zakłada przeszkolenie łącznie 40 osób. Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w dwóch etapach i odbywać się będzie na podstawie ankiety zgłoszeniowej dostępnej na stronie internetowej ((www.fundacja.knurow.pl)) oraz w siedzibie Fundacji. Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane są do 21 sierpnia 2. Szkolenia będą się obywać w dwóch turach: I stopień - od września do listopada tego roku, II stopień - od stycznia do marca 2007 roku. Osoby zainteresowane dodatkowymi informacjami mogą się kontaktować z koordynatorką projektu Justyną Sędziak tel. (032) 235-96-70 wew. 118 lub z Agnieszką Paliszewską, tel. (032) 235-96-70 wew. 655.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto