Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kobieta na medal Gliwic i powiatu gliwickiego 2016

Marlena Polok-Kin
Kobiety swoimi osiąnięciami i zaangażowaniem chwalić się nie lubią. A powinny, bo mają czym. Takie są co roku nasze kandydatki do tytułu Kobieta na medal Gliwic i powiatu gliwickiego 2016. Kto powinien dołączyć do tego grona znamitych Pań? Przybywa nam kandydatek.

Kobiety swoimi osiąnięciami i zaangażowaniem chwalić się nie lubią. Dokładnie przeciwnie jak mężczyźni.

A chwalić się powinny, bo mają pasje, dorobek, wolontaryjne zacięcie, wiele sukcesów. Pomagają i znajdują czas dla innych, patrzą z szerokiej perspektywy. Dlatego kolejny raz zapraszamy do udziału w naszym plebiscycie "Kobieta na medal Gliwic i powiatu gliwickiego 2016".

Społeczniczki, wolontariuszki, kobiety, które w pracy wkładają serce w to, co robią w sposób szczególny. I zawsze cechują się tym, że robią znacznie więcej niż się od nich wymaga.

Panie, którym chce się działać, nie oglądając się na innych - dla swojej społeczności i zarażają pasją innych. I, jak to z paniami zwykle bywa - nie lubiące mówić o swoich dokonaniach. A przecież są tego warte, trzeba takie postawy promować - i to jest cel naszego plebiscytu.

Nasze kandydatki mają różne zawody, kręgi zainteresowań oraz działalności. Różnią się - ale wszystkie na swój sposób są wyjątkowe - tak jest co roku.

Przed Państwem kandydatki do tytułu “Kobiety na medal 2016 Gliwic i powiatu gliwickiego” w tegorocznej edycji naszego plebiscytu.

Kobieta na medal Gliwic i powiatu gliwickiego 2016

EWA BIJAŃSKA jest wieloletnią dyrektorką Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Gliwicach. Związana jest z tą placówką od blisko 30 lat. Pedagog z powołania. Leży jej na sercu takie kształcenie młodzieży w popularnym Medyku przy ul. Chudowy, aby progi szkoły opuszczali absolwenci atrakcyjni na rynku pracy. Zaangażowana w pracę na rzecz kobiet, angażuje się w inicjatywy na rzecz zwierząt.

BOGNA DOBRAKOWSKA, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach. Inicjatorka wielu ciekawych przedsięwzięć kulturalnych, które zmieniły oblicze tej instytucji i wprowadziły ją do krajowej czołówki. Łączy bogatą wiedzę pedagogiczną i z różnych dziedzin, tryska pomysłami - mówią jej współpracownicy. Dzięki jej pasji biblioteka nie tylko wzbogaca ofertę, ale stała się nowym miejscem na kulturalnej mapie Gliwic.

EWA JURCZYGA z wykształcenia i powołania pedagog, wieloletnia dyrektorka Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 i Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Knurowie. Działa na rzecz aktywizacji kobiet jako ambasadorka stowarzyszenia „Aktywność Kobiet”. Laureatka konkursu “Knurów - Dobre Przykłady”. Od IV kadencji radna powiatowa. Od 2014 roku wicestarosta gliwicki. Kierownik i współzałożycielka i dobry duch aktywnie działającego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Knurowie.

AGNIESZKA BATÓG, energetyczna aktorka i reżyserka oraz społeczniczka - w jedym. Projekt, który podbija serca młodszej i starszej publiczności to “Lufcik na korbkę”, w którym jako jego szefowa -prezentuje z zespołem śląskie bajki po polsku. Propagatorka teatru ulicznego i zaangażowana także w Festiwal Artystów Ulicy Uliczników. - Bez jej energii Gliwice byłyby nudne i mniej kolorowe - mówią jej współpracownicy.

GRAŻYNA PILICHOWICZ - pedagog z powołania i zamiłowania. Założycielka zespołu mażoretek Pantery, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury tury w Gliwicach. Jest jego dobrym duchem, wychowawcą dzieci i młodzieży oraz choreografką i projektantką w jednym. Pod jej skrzydłami młode artystki zdobywają najwyższe nagrody na ogólnopolskich konkursach i promują miasto. Potrzebna pomoc? Zawsze gotowa i kreatywna.

JOLANTA FORYST jest właścicielką znanej nie tylko w Gliwicach, ale także w kraju i poza jego granicami Galerii Brama. To wyjątkowe miejsce, które powstało przy ul. Krótkiej1-3 z pasji i miłości do sztuki pani Jolanty, jest także bardzo ważną, kulturalną wizytówką Gliwic. To dzięki jej zaangażowaniu i doskonałym kontaktom z artystami mamy możliwość obcować z pracami artystów o międzynarodowej sławie.

AGNIESZKA MUSIAŁ to wicperezes Stowarzyszenia GTW, od lat zajmuje się wolontariuszami gliwickiego sztabu WOŚP, z ramienia GTW nadzroowała projekt "Gliwicki PAKON", gdzie zostało przeszkolonych 80 osób, kierownik placówki wsparcia dziennego metodą podwórkową, gdzie opiekę znajduje prawie 50 dzieciaków.

ALEKSANDRA NIEMCZYK jest dyrektorem hotelu Qubus w Gliwicach. Łączy aktywność zawodową z pasją społeczną. Zawsze otwarta na współpracę z gliwickimi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi. Wspołpracuje w fundacją Gramy Razem w Gliwicach.Jest inicjatorką współpracy swojej firmy w organizowanie Mistrzostw Polski Domów Dziecka w Futsalu w Gliwicach oraz Turnieju Gwiazd im. Henryka Bałuszyńskiego, Wszystkie jej działania to efekt otwartego serca dla dzieciaków i wielkiego zaangażowania.

ALICJA WIDZISZOWSKA jest przewodniczącą Komitetu Charytatywnego Fluor SA w Gliwicach. Z powołania i zamiłowania - mówią zgłaszający. Od wielu lat z otwartością i serdecznością współpracuje z gliwickimi szkołami oraz gliwickimi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi. Angażuje się i wspiera działania sportowe i proekologiczne, a także przedsięwzięcia naukowe.

Czekamy na Państwa propozycje: kogo w tym gronie widzielibyście? O kim nie wolno zapomnieć? Czekamy na kolejne kandydatury kobiet wyjątkowych, działających w różnych dziedzinach.

Decydujecie Wy, drodzy Czytelnicy i internauci. Przyznacie kandydatce, która zbierze największą liczbę głosów tytuł Kobiety na medal Gliwic i powiatu gliwickiego 2016.

Przypominamy, że naszymi laureatkami były dotąd: gliwiczanka Monika Krasińska, dziennikarka Radia Katowice, zaangażowana w popularyzację spraw górnictwa w naszym regionie, korespondentka wojenna w Afganistanie.

Maria Kaproń, wiceprezeska gliwickiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, zaangażowana społecznie i popularyzująca wiedzę o Kresach wśród młodzieży.

A wreszcie Iwona Burzyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wilczym Gardle, animatorka życia społecznego w dzielnicy, walcząca o to, aby placówka była nie tylko atrakcyjna dla uczniów, ale także - stała się ważnym miejscem w dzielnicy.

Jak się będzie odbywało głosowanie? Dla Państwa wygody - odbywać się będzie na trzy sposoby: poprzez portal społecznościowy Facebook oraz kliknięcia na stronie www.gliwice.naszemiasto.pl Uwaga, codziennie poprzez kliknięcia możecie oddać po pięć głosów z jednego numeru IP i jeden głos z jednego konta Facebook. Możecie Państwo także oddawać głosy za pomocą smsów.

Głosowanie w naszym plebiscycie rusza już od dziś i potrwa do 28 października. Natomiast głosowanie smsowe potrwa od 7 października do 4 listopada.

Głosując poprzez smsy można oddać nieograniczoną liczbę głosów. Przypominamy, że wysyłając sms, otrzymujecie Państwo dostęp do e-wydania Dziennika Zachodniego.

Jeden wysłany sms to 10 głosów na daną kandydaturę (koszt smsa 2,46 zł z VAT). Głosy z Facebooka mają wartość równą trzem głosom, a kliki mają wartość jednego głosu.

Dodajcie swoją kandydatkę

Chcecie Państwo dołączyc swoją kandydatkę do grona pretendentek do tytułu? Zgłoszenie powinno zawierać: przynajmniej jedno zdjęcie w formacie jpg, krótki opis prezentujący działalność kandydatki oraz imię i nazwisko, miejscowość oraz telefon do kontaktu do wiadomości redakcji, zgodę kandydatki na uczestnictwo w plebiscycie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto