Kolejka wąskotorowa w Rudach. Pomysł na niedzielną wycieczkę

Marlena Polok-Kin
24 maja startuje wąskotorówka w Rudach
24 maja startuje wąskotorówka w Rudach Aleksander Król
Zastanawiacie się, gdzie wybrać się na niedzielną wycieczkę? Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach rozpoczyna działalność. Pierwsze kursy w niedzielę, 24 maja.

Zastanawiacie się, gdzie wybrać się na wycieczkę w niedzielę? Ciekawą propozycją dla całej rodziny jest przejażdżka wąskotorówką. Można wybrać się w taką podróż ze stacji Rudy (powiat raciborski). W niedzielę, 24 maja, wąskotorówka rozpoczyna sezon. Kolejka kursuje na trasie Rudy-Stanica-Rudy oraz Rudy-Stodoły-Rudy.

Ze stacji Rudy pojedziemy kolejką wąskotorową (785 mm) z 1903 oraz zwiedzenia skansenu koleji wąskotorowej mieszczącego się w trzytorowej hali lokomotywowni.

Do stale odnawianego i rewitalizowanego zespołu stacyjnego należy też wodna wieża ciśnień (ta jeszcze czeka na rewitalizację), parterowe budynki gospodarcze i drewniana wiata. Wśród eksponatów skansenu znajdują się m.in. lokomotywy i kilkanaście wagonów.

Miłośnicy tego miejsca zobaczą także odremontowane budynki lokomotywowni, odmalowaną stację, ale także wyremontowane dawne pomieszczenia garażowe - będą miały nowe funkcje, znajdzie się tam m.in. salka konferencyjna oraz kinowa.
To miejsce nie jest jeszcze dostępne, trwa jego wyposażanie.

Kolejką na dwóch trasach

- Zapraszamy w niedzielę 24 maja 2020 roku na przejazdy kolejką wąskotorową, kursy od godziny 11:00 do godziny 17:00 odbędą się na trasie Rudy- Rybnik Stodoły- Rudy natomiast kurs o godzinie 18:00 na trasie Rudy- Stanica- Rudy - zachęcają na stacji.

24 maja kursy rozpoczynają się o godz. 11., 13, 16. Ostatni kurs będzie o 18, do Stodół.
Szczegółowe informacje także pod nr 500 282 732.
Warto pamiętać jednak, że w związku z panującą epidemią koronawirusa będą obowiązywały pewne ograniczenia, także dotyczące miejsc w wagonikach. Musi ich być mniej o połowę, ale na Stacji Rudy mają na to radę: podstawią więcej wagoników, więc wszyscy chętni powinni mieć możliwość skorzystania z tej atrakcji.

  1. 1. Wejście na teren stacji tylko dla osób w maseczkach ochronnych.
  2. 2. Zachowujemy wszelkie zalecenia dotyczące koronawirusa (zachowanie bezpiecznej odległości, maseczki ochronne, częste mycie lub dezynfekcja rąk).
  3. 3. W wagonach zajmujemy miejsca wskazane przez obsługę, nie wolno zajmować miejsc samodzielnie bez zgody pracowników stacji.
  4. 4. Preferowana płatność kartą, kasa będzie nieczynna, bilety będą sprzedawane w pociągu, przejazd odbędzie się na podstawie paragonu, nie będą wydawane kartonowe bilety.

Cennik biletów dla osób indywidualnych

Na trasie Rudy - Stanica - Rudy
Bilet normalny 16 zł.
Bilet ulgowy 11 zł
Bilet rodzinny 46 zł (2+2)

Na trasie Rudy-Stodoły-Rudy
Bilet normalny 16 zł
Bilet ulgowy 11 zł
Bilet rodzinny 46 zł (2+2)

Bilet ulgowy przysługuje dzieciom i młodzieży od 3 do 18 lat

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie