Koszykarze Tauron GTK Gliwice przegrali ze Śląskiem Wrocław 71:91. Mecz z Mistrzem Polski na Arenie Gliwice - zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Koszykarze Tauron GTK Gliwice, mimo wsparcia fanów, przegrali ze Śląskiem Wrocław

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Koszykarze Tauron GTK Gliwice, mimo wsparcia fanów, przegrali ze Śląskiem Wrocław Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W niedzielę 4 grudnia w 10. kolejce Energa Basket Ligi Tauron GTK Gliwice przegrał ze Śląskiem Wrocław 71:91. Mistrz Polski utrzymał miano niepokonanego w ekstraklasie koszykarzy i pewnie wygrał spotkanie w Arenie Gliwice. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Tauron GTK Gliwice - WKS Śląsk Wrocław.

Tauron GTK Gliwice - WKS Śląsk Wrocław 71:91. Mistrz Polski wygrał w Arenie Gliwice

Koszykarze z Gliwic wrócili do rywalizacji w Energa Basket Lidze po dwutygodniowej przerwie i doznali u siebie kolejnej porażki. Tauron GTK przegrał z broniącym tytułu mistrza Polski Śląskiem.

Gliwiczanie nie byli faworytem spotkania z niepokonanym w naszej lidze liderem z Wrocławia, ale mecz w Arenie Gliwice zaczęli nadspodziewanie dobrze. GTK prowadził najpierw 8:3, a później 13:6, lecz goście szybko odrobili straty i wygrali pierwszą kwartę 22:19.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU TAURON GTK GLIWICE - WKS ŚLĄSK WROCŁAW

W drugiej kwarcie gospodarze dalej radzili sobie nadspodziewanie dobrze. Nie tylko zniwelowali przewagę wrocławian, ale nawet wyszli na prowadzenie 27:24. Wówczas jednak podopieczni trenera Andreja Urlepa włączyli wyższy bieg i na przerwę schodzili z zapasem 7 punktów prowadząc 47:40.

W trzeciej kwarcie przewaga Śląska szybko wzrosła do 16 punktów, a w 29 minucie przyjezdni prowadzili już nawet 68:50. W ostatniej odsłonie wrocławianie utrzymali ten bezpieczny dystans i ostatecznie wygrali mecz w Gliwicach różnica 20 pkt. Wrocławianie wciąż pozostają drużyną, która w Energa Basket Lidze nie zaznała jeszcze goryczy porażki.

Tauron GTK Gliwice - WKS Śląsk Wrocław 71:91 (19:22, 21:25, 13:21, 18:23)

GTK Rowland 20, Put 18, Skifić 10, Murphy 9, Szlachetka 5, Ferguson 5, Busz 2, Maciejak 2, Palmowski.

Śląsk Morgan 19, Justice 18, Martin 18, Bibbs 10, Tomczak 9, Gołębiowski 8, Nizioł 5, Parakhouski 4, Adamczak, Kolenda.