Legia - Widzew 3:1. Trener Janusz Niedźwiedź zachowa posadę. Jak padły gole? Film i zdjęcia

Dariusz Kuczmera
Piłkarze Widzewa przegrali z Legią w Warszawie 1:3, choć wcale nie musiało się tak stać. Ci, którzy domagali się głowy trenera Janusza Niedźwiedzia chyba muszą wziąć na wstrzymanie.

Na trybunach zasiadł komplet kibiców (nie licząc oczywiście sektorów buforowych), ok. 1,7 tys. fanów wspierało widzewiaków. Już w 5 minucie Legia objęła prowadzenie. Kacper Tobiasz daleko wykopał piłkę, Ernest Muci uciekł Mato Milosowi i w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok Henricha Ravasa.

39 minut czekaliśmy na wyrównanie, które padło w podobnych okolicznościach. Teraz asystę zaliczył Henrich Ravas. Po jego dalekim wykopie piłkę przejął Jordi Sanchez. Położył na ziemi najpierw Yuri Ribeiro, następnie zaś Steve Kapaudiego i trafił do siatki. To pierwszy w tym sezonie gol stracony przez Legię na swoim boisku.

Po zmianie stron w 47 minucie Jordi Sanchez powinien podwyższyć na 2:1 dla Widzewa, ale nie trafił w bramkę w sytuacji sam na sam z Kacprem Tobiaszem.
Kwadrans przed końcem legioniści zdobyli drugiego gola. Juergen Elitim podał do Ernesta Muciego, który popisał się płaskim uderzeniem lewą nogą. Henrich Ravas nie sięgnął piłki.

W siódmej minucie przedłużonego czasu gry sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym Luisa Silvy. Portugalczyk został ukarany czerwoną kartkę, a jedenastkę wykorzystał Josue.
Oto zagranie widzewiaka, które sędzia uznał za nieprzepisowe i gol z karnego dla Legii:

Czy trener Janusz Niedźwiedź zachowa posadę? Wydaje się, że tak. Na stadionie w Warszawie z Legią przegra większość drużyn. Widzew remisował do 75 minuty. Co innego, gdyby przegrał 0:4. Podobnego zdania są włodarze klubu i stąd wnioskujemy, że rewolucji po tej pechowej porażce w Widzewie nie będzie.
Legia Warszawa - Widzew Łódź 3:1 (1:1)
1:0 Ernest Muçi (5), 1:1 Jordi Sanchez (44), 2:1 Ernest Muci (75), 3:1 Josue (90+7-karny).
Żółte kartki: Josué - Hanousek. Czerwona kartka: Luís Silva (90. minuta, Widzew, za faul taktyczny).
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów: 27 079.
Legia: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Steve Kapuadi, Yuri Ribeiro - Paweł Wszołek (46, Makana Baku), Bartosz Slisz (71, Marc Gual), Juergen Elitim, Josué, Patryk Kun - Blaž Kramer (18, Maciej Rosołek; 71, Tomáš Pekhart), Ernest Muçi (85, Igor Strzałek). Trener: Kosta Runjaić.
Widzew: Henrich Ravas - Mato Miloš, Patryk Stępiński (82, Mateusz Żyro), Serafin Szota, Luís Silva, Fábio Nunes - Dawid Tkacz (46, Ernest Terpiłowski), Marek Hanousek, Fran Álvarez (70, Dominik Kun), Bartłomiej Pawłowski - Jordi Sánchez (82, Andrejs Cigaņiks). Trener: Janusz Niedźwiedź.