Letnia Grand Prix w skokach w Wiśle: Żyła drugi, wygrał Prevc [NOWE ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Arkadiusz Ławrywianiec
Letnia GP w skokach w Wiśle
Letnia GP w skokach w Wiśle Arkadiusz Ławrywianiec
Piotr Żyła zajął drugie miejsce w konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle Malince. Zwyciężył Słoweniec Peter Prevc, a trzeci był ubiegłoroczny triumfator cyklu Niemiec Andreas Wellinger.

Letnia GP w Wiśle: Prevc wygrał, Żyła drugi

W finale, z udziałem 24 zawodników, skakało jeszcze trzech podopiecznych trenera Łukasza Kruczka - Jan Ziobro sklasyfikowany został na 14. pozycji, 17. był Dawid Kubacki, a 18. Stefan Hula.

W decydującej serii zabrakło podwójnego mistrza olimpijskiego z Soczi Kamila Stocha, który po słabym skoku w kwalifikacjach zajął 26. miejsce.

Piątkowy konkurs drużynowy wygrali biało-czerwoni. (PAP)