Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Modne paznokcie i fachowa wycinka drzew

MAKI
Nowe, atrakcyjne kwalifikacje czekają na panie i panów. Nie masz z kim zostawić dziecka, a chcesz iść na ten kurs? Zaopiekują się nim.

Śląska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości rozpoczyna projekt „Z rolnika na wykwalifikowanego pracownika". Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.2 Wspieranie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie pod nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Skierowany jest do rolników i ich domowników (ubezpieczonych w KRUS) zamieszkujących na terenie gmin: Wielowieś, Toszek, Sośnicowice, Rudziniec, Gierałtowice, Pilchowice oraz Pyskowice. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Uczestnicy projektu otrzymają: poczęstunek w formie bufetu kawowego; zwrot kosztów dojazdu; opiekę nad dziećmi do 7 lat; materiały szkoleniowe i zaświadczenie ukończenia szkoleń.

Osoby, które zdecydują się na udział w projekcie skorzystają także z doradztwa zawodowego (opracowanie diagnozy i preferencji zawodowych, w tym IPD) oraz pomoc w wyborze szkoleń.

Będą także szkolenia z zakresu kluczowych kompetencji osobistych:- Ja i rynek pracy - 3 dniowe szkolenie z zakresu poruszania się po rynku pracy (szukanie ofert pracy, rozmowa kwalifikacyjna, CV) oraz do wyboru jedno ze szkoleń:- Język niemiecki/angielski (podstawy lub zaawansowany w zależności od zainteresowania uczestników) - 60 godzin zajęć dydaktycznych lub szkolenie komputerowe ICT - nabycie praktycznych umiejętności obsługi komputera i programów użytkowych (MS Office, Internet, poczta elektroniczna) - 60 godzin zajęć dydaktycznych.
Są także szkolenia zawodowe: - kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym + obsługa programu magazynowego SUBIEKT - 97 godzin zajęć- sprzedawca-florysta - 100 godzin zajęć. Stylizacja paznokci - 60 godzin zajęć. Kadry i finanse w małej firmie - 100 godzin zajęć. Operator koparko-ładowarki III typ - 176 godzin zajęć. Pilarz-drwal - 110 godzin zajęć.

Zainteresowani powinni złożyć:
- ankietę rekrutacyjną;
- kserokopię dowodu osobistego lub zaświadczenie o tymczasowym zameldowaniu;
- aktualne zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu w KRUS lub inny dowód podlegania ubezpieczeniu w KRUS;
- oświadczenie o zamiarze podjęcia zatrudnienia w obszarach nie związanych z działalnością rolniczą lub zamiarze podjęcia pozarolniczej działalności gospodarczej.

Szczegółowe informacje oraz niezbędne dokumenty można pozyskać w biurze projektu:
Śląska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości, ul. Zwycięstwa 36 II p. oficyna, 44-100 Gliwice, tel. 32 230 48 79 lub na stronie internetowej www.rolnicy.bazaprojektow.eu

Dokumenty rekrutacyjne możesz otrzymać również od sołtysa swojej miejscowości, w Urzędzie Gminy, Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego lub Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gliwice.naszemiasto.pl Nasze Miasto