Na przekór trudnościom

(aa)
Marcin Iglewski (z prawej) w trakcie sezonu ligowego dobrze spisywał się w hali.
Para AZS WASKO Politechnika Śląska Gliwice Marcin Iglewski i Robert Siewiorek, zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Polski seniorów w Krynicy Morskiej.

Para AZS WASKO Politechnika Śląska Gliwice Marcin Iglewski i Robert Siewiorek, zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Polski seniorów w Krynicy Morskiej. – Jest to największy sukces przedstawicieli naszego klubu w seniorskich rozgrywkach w siatkówce plażowej, dlatego się bardzo z niego cieszymy – powiedział Krzysztof Czapla, trener AZS Gliwice.

Już w eliminacyjnych turniejach Iglewski z Siewiorkiem spisywali się dobrze. Zajęli w klasyfikacji generalnej 12 miejsce, co dało im prawo gry w finałowym turnieju. Warto wspomnieć o tym, że trzy tygodnie temu Iglewski doznał kontuzji kostki (zbił ścięgna), natomiast Siewiorek w trakcie poprzedniego sezonu w serii B I ligi doznał zwichnięcia barku i skutki tej kontuzji odczuwał jeszcze podczas gry na plaży.

W ćwierćfinale turnieju w Krynicy Morskiej gliwicka para pokonała Damiana Lisieckiego i Krzysztofa Hajbowicza 2:1 (21:19, 12:21, 17:15). W półfinale Iglewski z Siewiorkiem przegrali z Dominikiem Witczakiem i Grzegorzem Klimkiem 0:2 (16:21, 19:21). Gliwiczanom pozostała zatem gra o brązowy medal. Zmierzyli się w niej ze Zbigniewem Żukowskim i Wojciechem Plińskim. Był to niezwykle dramatyczny pojedynek. Pierwszego seta nasi zawodnicy przegrali 12:21. W drugim zdołali pokonać rywali 21:18. Wszystko miało się rozstrzygnąć w tie-breaku. Dostarczył on kibicom ogromnych emocji. Rozgrywa się go do 15, a w tym przypadku zakończył się on zwycięstwem Iglewskiego i Siewiorka 21:19. Mistrzem Polski została para Lisiecki, Hejbowicz, która w finale pokonała Witczaka i Klimka 2:0 (21:15, 21:17).

Iglewski ma 24 lata i jest wychowankiem klubu Progress Września, skąd pochodzi. Siewiorek trafił do AZS WASKO z MMKS Dąbrowa Górnicza, ma 21 lat i w tym roku rozpocznie studia w Akademii Wychowania Fizycznego.