Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nagrody RowerPower rozdane. Doceniono pozytywne i negatywne działania dla rowerzystów. Uroczystość odbyła się w Muzie w Sosnowcu

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
W sosnowieckiej Muzie rozdano nagrody rowerowe. Wręczono cztery statuetki RowerPower i trzy RowerAntyPower.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W sosnowieckiej Muzie rozdano nagrody rowerowe. Wręczono cztery statuetki RowerPower i trzy RowerAntyPower. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugała
Rowerzyści po raz kolejny zabrali głos. W sali koncertowej Muza w Sosnowcu odbyła się gala wręczenia nagród rowerowych RowerPower oraz AntyRowerPower. Wyróżniono w nich miasta, inwestycje i osoby z Górnego Śląska oraz Zagłębia. Gdzie powędrowały statuetki?

Nagrody RowerPower. Kto został wyróżniony?

W naszych miastach przybywa rowerzystów. Powstają nowe drogi i ścieżki rowerowe, uruchamia się systemy roweru miejskiego i zachęca do przemieszczania się rowerem. Są też miasta, w których rowerzyści ciągle muszą walczyć o dobre drogi lub swoje bezpieczeństwo. We wtorek, 22 września 2021 roku, odbyła się gala, w której co roku przyznawane są nagrody i antynagrody środowisk rowerowych dla miast, gmin, urzędników, społeczników i organizacji. Uroczysta gala odbyła się w sali koncertowej Muza w Sosnowcu. Podczas niej przyznano nagrody RowerPower w czterech kategoriach i RowerAntyPower w trzech kategoriach dla Górnego Śląska i Zagłębia.

W kategorii Aktywista rowerowy 2019/2020 nominowani byli: Tomasz Herud – Gliwicka Rada Rowerowa, Kamil Potocki – Dąbrowski Rowerzysta Miejski i Piotr Latusek - Bez koła nie jadę. Nagrodę otrzymał Tomasz Herud. W kategorii Najlepszy oficer rowerowy 2019/2020 nominowano Łukasza Karbowińskiego z Rybnika, Rafała Sicińskiego z Sosnowca i Joannę Tabor z Chorzowa. Nagrodę otrzymał Rafał Siciński.

- Najlepszym podsumowaniem tej nagrody niech będzie moja codzienna obserwacja, gdy jadąc do pracy mijam jadącego rowerem prezydenta Sosnowca - cieszy się Rafał Siciński.

W ramach nagród wybierano także rowerową inwestycję roku 2019/2020. W tej kategorii doceniono Żelazny Szlak Rowerowy w Jastrzębiu Zdroju, tunel pomiędzy Pogorią 3 i Pogorią 4 w Dąbrowie Górniczej oraz infrastrukturę rowerową przy zintegrowanych węzłach przesiadkowych w Zawierciu. Nagroda została przyznana dla Jastrzębia Zdroju. Jako Miasto przyjazne rowerzystom w 2020 roku rozważano trzy gminy: Jaworzno, Rybnik i Sosnowiec. Statuetka powędrowała do Sosnowca.

- Najważniejszym zadaniem aktywistów rowerowych i miast jest współpraca, a nie zwalczanie się. Wspólnie możemy przekonać kierowców, że drogą można się podzielić bezpiecznie – powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowiec.

Przyznano także negatywne nagrody. Być może dadzą one do myślenia i skłonią do popraw warunków dla rowerzystów w przyszłości. Wybierano Hamulcowego Roku 2020. Wśród nominowanych znaleźli się: Aleksander Kopia – Śląski Urząd Marszałkowski, Paweł Sucheta – UM Katowice oraz Zbigniew Tabor- Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Nagrodę przyznano Aleksandrowi Kopie.

Statuetkę w kategorii Rowerowa śmieszka roku 2020 odebrała Czeladź za drogę rowerową przy ulicy Szpitalnej. W tej kategorii nominowane były jeszcze drogi rowerowe w Strzemieszycach (Dąbrowa Górnicza) oraz infrastruktura rowerowa przy zintegrowanym węźle przesiadkowym w gminie Bobrowniki. Ostatnią z negatywnych nagród był tytuł Miasta nie dla rowerów 2020. Nominowano Bytom, Mikołów i Rudę Śląską. Wygrał Bytom

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto