Napędzili strachu wiceliderowi

(aa)
Zespół beniaminka I ligi serii B mężczyzn AZS Wasko Politechnika Śląska Gliwice przegrał wprawdzie kolejny mecz, ale w porównaniu z poprzednimi spotkaniami, akademicy próbowali nawiązać walkę z rywalami.

Tym razem w Radomiu musieli uznać wyższość tamtejszego Jadara, który zwyciężył 3:1 (25:14, 22:25, 25:16, 25:21), ale łatwo skóry nie sprzedali. W pierwszym secie gliwiczanie byli wyraźnie stremowani. Radomianie zagrzewani gorącym dopingiem licznie zebranych swoich kibiców, szybko rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść. W drugim secie nastąpiła nieoczekiwana dla miejscowych zmiana nastroju. Teraz goście zaczęli nadawać ton wydarzeniom na parkiecie, grali bez kompleksów i oni okazali się lepsi od rywali.

Trzeci set to znowu popis gospodarzy. W czwartej odsłonie walka rozgorzała na całego. Przy stanie 5:5 akademicy zaczęli popełniać błędy w odbiorze i to spowodowało, że radomianie odskoczyli na 11:5. W tym momencie nastąpił jednak zryw gliwiczan i oni z kolei wyszli na prowadzenie 18:17. Dobrze blokował Jarosław Tedling. Już się wydawało, że pójdą za ciosem, ale zaczęli popełniać błędy w odbiorze, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. - Mamy młody, mało doświadczony zespół. Stąd w jego grze jest wiele nerwowości. Oprócz dobrych momentów, są też złe. Zespół jednak zaczyna się konsolidować. Do końca zostało jeszcze osiem kolejek. Będziemy walczyć o pozostanie w serii B - powierdział trener AZS Wasko Krzysztof Czapla. W Radomiu akademicy nie mogli wystąpić w pełnym składzie. Na zbiórkę przed wyjazdemnie stawił się Roland Dembończyk. Z powodów rodzinnych nie pojechał Michał Szczytowicz. Skutki przeziębienia odczuwał kapitan zespołu Wojciech Czapla. Drużyna AZS Wasko zagrała w zestawieniu: Czapla, Jacek Pić, Tepling, Marcin Iglewski, Krzysztof Stanek, Aleksander Mutryn, libero Adel Mouelhi oraz Emil Siewiorek, Arkaadiusz Leś.

W najbliższą sobotę, akademicy zmierzą się w Gliwicach z ostatnim zespołem w tabeli AZS Opole. Mecz w hali przy ulicy Kaszubskiej rozpocznie się o godz. 17.