Obwodnica Gliwic. Są utrudnienia na ul. Daszyńskiego i zmiana organizacji ruchu

MAKI/mat. pras.
ARC ZDM Gliwice
Budowa zachodniej obwodnicy Gliwic przeszła w kolejny etap. Na około 200-metrowym odcinku ulicy Daszyńskiego wprowadzono tymczasową organizację ruchu i wahadło.

Trwają intensywne prace przy budowie zachodniej obwodnicy Gliwic. 13 lutego rozpoczęły się roboty związane z budową włączenia powstającej trasy do ul. Daszyńskiego. Na około 200-metrowym odcinku tej ulicy wprowadzono tymczasową organizację ruchu i wahadło. Ustawiona jest tymczasowa sygnalizacja świetlna.

Kierowcy muszą się tu liczyć z utrudnieniami i spowolnieniem jazdy - zwłaszcza w godzinach porannego i popołudniowego komunikacyjnego szczytu.

Jak informuje biuro prasowe gliwickiego Urzędu Miejskiego, zakończyły się już m.in. roboty ziemne w rejonie ulic Daszyńskiego i Wójtowskiej, związane z przygotowaniem podbudowy pod przyszłą trasę oraz prace brukarskie na wyspach dzielących i powierzchniach przejezdnych w rejonie skrzyżowania z ul. Ku Dołom.

Trwa budowa konstrukcji pod ekrany akustyczne, kontynuowane są prace przy umacnianiu rowu wzdłuż drogi serwisowej, a na ulicy Rybnickiej układana jest podbudowa z kruszywa na przyszłej drodze rowerowej.

Warto mieć na uwadze, że na czas prowadzonych tam prac ruch na Rybnickiej nie zostanie zamknięty. Kierowcy pojadą powstałym już by-passem drogi wzdłuż ul. Rybnickiej.

Odcinek zachodniej obwodnicy miasta od ul. Rybnickiej do Daszyńskiego będzie miał jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Powstanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Droga będzie oświetlona i wyposażona w tablice zmiennej treści.
Budowę realizuje konsorcjum firm Eurovia Polska i PRUIM za kwotę ok. 82,6 mln zł.

Inwestycja powstaje dzięki unijnemu wsparciu. 85 procent dofinansowania uzyskano w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020 (Działanie 4.2: Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego).

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Efekt pandemii widoczny na rynku moto

Wideo

Materiał oryginalny: Obwodnica Gliwic. Są utrudnienia na ul. Daszyńskiego i zmiana organizacji ruchu - Dziennik Zachodni

Dodaj ogłoszenie