Odjazdowy Bibliotekarz. Rajd dla wszystkich miłośników książek

MAKI
10 maja wystartuje w wielu miejscach w całym kraju, także w naszym regionie - rajd dla miłośników czytania.

10 maja wystartuje rajd dla miłośników czytania. Połączone siły m.in. gliwickich i zabrzańskich bibliotekarzy oraz rowerzystów stoją za wyjątkowym rajdem Odjazdowy Bibliotekarz na terenie tych miast. Po raz kolejny pomarańczowy rajd ruszy ulicami Gliwic i Zabrza, by pokazać, że czytanie i rower to pasje, które łatwo pogodzić.

- Niech nikogo nie zmyli nazwa – to nie jest rajd tylko dla bibliotekarzy. To rajd dla każdego lubiącego rowery i/lub książki - zachęcają organizatorzy rajdu.

10 maja 2019 r. o godz. 18.00 z dwóch miast wystartują dwie grupy rowerzystów, które połączą się i wspólnie dojadą do mety przy Arenie Gliwice, która jest partnerem wydarzenia. Tam na uczestników czekać będą atrakcje, ufundowane przez wielu sponsorów. Kolorem akcji jest pomarańczowy, a ideą – propagowanie aktywnego spędzania czasu oraz… czytania.

Nie przegapcie

Organizatorzy przygotowali wyjątkową nagrodę dla osoby, która weźmie udział w rajdzie w najbardziej kreatywnym stroju spełniającym te dwa kryteria (kolor i oddanie idei). Atrakcyjne nagrody czekają, więc… warto popuścić wodze fantazji (oczywiście pamiętając o bezpieczeństwie).

Odjazdowy Bibliotekarz. Trasa przejazdu

Start: Gliwice: Plac Krakowski – godzina 18.00.

Zabrze: plac Wolności – godz. 18.00

Meta: Arena Glwice

Do przejechania ok. 12 km. Przejazd odbędzie się w tempie rekreacyjnym.

Kolorem akcji jest pomarańczowy. Zapraszamy osoby w każdym wieku. Dzieci – pod opieką dorosłych. Dla wytrwałych na mecie przygotowano niespodzianki.

Organizatorzy:

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Gliwicka Masa Krytyczna, Gliwicka Rada Rowerowa, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu, Zabrzańska Masa Krytyczna

O akcji Odjazdowy Bibliotekarz

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, w której czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Akcja z roku na rok zwiększa swój zasięg. W 2018 r. zorganizowano Odjazdowego Bibliotekarza w kilkudziesięciu miejscowościach w całej Polsce. Gliwice i Zabrze organizują wspólny przejazd po raz czwarty.

Zobaczcie koniecznie

W PUNKT ODC. 6: Zagłębie Sosnowiec spadło z Ekstraklasy

Kopalnia Zofiówka rok po katastrofie. Zobaczcie

Wideo

Materiał oryginalny: Odjazdowy Bibliotekarz. Rajd dla wszystkich miłośników książek - Dziennik Zachodni

Dodaj ogłoszenie