Odra Wodzisław - Podbeskidzie 0:6

Leszek Jaźwiecki
Bramkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała Richard Zajac zachował czyste konto w sparingowym meczu z Odrą Wodzisław Fot. Jakub Jaźwiecki
Gdyby trener Odry Wodzisław Leszek Ojrzyński był sekundantem, pewnie już do przerwy rzuciłby ręcznik na ring, poddając swoich zawodników. Szkoleniowiec nie miał takiego przywileju i musiał cierpliwie czekać do ostatniego gwizdka i patrzeć na pogrom swojego zespołu.

W sparingowym spotkaniu Odra została rozgromiona przez Podbeskidzie Bielsko-Biała aż 0:6!

- Dostaliśmy solidną lekcję futbolu, ale jednocześnie doskonały materiał, nad czym musimy jeszcze popracować - stwierdził po tym spotkaniu trener spadkowicza z ekstraklasy. - Do inauguracji ligi pozostało jeszcze dwa tygodnie i postaramy się wykorzystać ten czas jak najlepiej. Musimy mocno zacisnąć zęby, ostro wziąć się do pracy.

Odra zagrała bardzo słabe spotkanie i właściwie trudno kogokolwiek wyróżnić. Pretensji nie można mieć jedynie do Jana Wosia, który biegał po boisku jak młodzieniaszek, próbował poderwać zespół do walki. Pozostali zawodnicy zawiedli. Przeciwko Podbeskidziu nie zagrał 26-letni Koba Szalamberdzie. Gruzin deklarował chęć pozostania w Odrze, zmienił jednak zdanie i wyjechał do Niemiec na zgrupowanie Polonii Bytom.

Trener zespołu z Bielska-Białej Robert Kasperczyk może być na razie zadowolony ze skuteczności swojego zespołu. "Górale" strzelili trzy bramki Skałce Żabnica, pięć goli drużynie Rakowa Częstochowa i aż sześć Odrze.

- Takie wyniki na pewno cieszą i skłamałbym, gdybym powiedział, że nie jestem zadowolony - przyznał z dużą satysfakcją szkoleniowiec Podbeskidzia. - Cieszy mnie nie tylko dobra gra, ale przede wszystkim rywalizacja. Jestem w komfortowej sytuacji, na każdą pozycję mam po dwóch trzech równorzędnych zawodników. Tego do tej pory w naszym klubie nie było.

Bielszczanie objęli prowadzenie już w 5 min po bramce Adama Cieślińskiego, który wykorzystał błąd obrońców Odry i w sytuacji sam na sam z Michałem Buchalikiem nie dał mu szans. Siedem minut goście mogli podwyższyć ten wynik, jednak Dariusz Kołodziej nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym przez Szymona Jarego. Piłkarze Podbeskidzia poszli jednak za ciosem i w 17 min ponownie Cieśliński pokonał bramkarza Odry, sześć minut później to błędzie Krzysztofa Markowskiego to samo zrobił Sylwester Patejuk.

Po przerwie trener Kasperczyk desygnował do gry nową jedenastkę, która dokończyła dzieło zniszczenia. Tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się Piotr Malinowski, a potem kolejno Robert Demjan i Łukasz Ganowicz. Gospodarze odpowiedzieli jedynie strzałami Łukasza Białożyta, Andrzeja Rybskiego i filigranowego Nigeryjczyka Samuelsona Odunki.

- Na pewno nie liczyliśmy, że ten sparing zakończy się takim wynikiem - kręcił głową schodząc do szatni Rybski. - Zagraliśmy bardzo słabo i rywal to wykorzystał - dodał po chwili.

Przed meczem z Podbeskidziem piłkarze Odry rozegrali sparing z III-ligową Skałką Żabnica, ulegają 2:3. Goście prowadzili 2:0. Odra strzeliła bramkę kontaktową za sprawą Daniela Bueno i mogła wyrównać, jednak Dawid Hanzel nie potrafił pokonać bramkarza gości z rzutu karnego.

Odra Wodzisław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:6 (0:3)

Bramki: 0:1 Adam Cieśliński (5), 0:2 Adam Cieśliński (17), 0:3 Sylwester Patejuk (23), 0:4 Piotr Malinowski (53), 0:5 Robert Demjan (55), 0:6 Łukasz Ganowicz (82)

Odra Buchalik - Kokoszka (77. Chrabąszcz), Markowski, Pielorz, Słodowy - (86. Szałek), Jary, Figiel, Białożyt, Rybski, Woś - Odunka

Podbeskidzie (I połowa) Zajac - Cienciała, Konieczny, Broniewicz, Osiński - Rogalski, Kołodziej, Koman, Żyła - Cieśliński, Patejuk. (II połowa) Zajac (84. Góra) - Górkiewicz, Matusiak, Ganowicz, Mikoda - Malinowski, Chmiel, Łatka, Ziajka - Świątek, Demjan.