Ósma wygrana Sośnicy

Andrzej Azyan
Anna Świszcz (w środku) w tym sezonie podobnie jak w poprzednich jest czołowa zawodniczką Sośnicy.
Dwa kolejne zwycięstwa odniosły zawodniczki Sośnicy Gliwice i po ośmiu kolejkach bez straty punktu przewodzą w I lidze. Najpierw podopieczne trenerki Ireny Johan derbowym meczu pokonały SMS Gliwice 34:26 (19:9).

Dwa kolejne zwycięstwa odniosły zawodniczki Sośnicy Gliwice i po ośmiu kolejkach bez straty punktu przewodzą w I lidze. Najpierw podopieczne trenerki Ireny Johan derbowym meczu pokonały SMS Gliwice 34:26 (19:9). Najwięcej bramek dla Sośnicy zdobyły Patrycja Kazula 9, Justyna Mrozek 9, Katarzyna Jedyńska 8, a dla SMS Kinga Byzdra 10, Agata Cebula 4.

Następnie w Jeleniej Górze sośniczanki po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonały tamtejszą drugą drużynę Finepharm Carlos II 22:21 (13:9). Po ośmiu minutach było 0:0. W 15. min. gospodynie prowadziły 7:2. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy nasz zespół nie tylko zdołał odrobić straty, ale wyszedł na prowadzenie i do przerwy było 13:19 dla Sośnicy. Po przerwie gra była bardzo wyrównana. W zespole Sośnicy dawał się odczuć brak Agnieszki Grzelak (miała powikłania po przeziębieniu). Piętnaście minut przed końcem kontuzjo doznała Katarzyna Jedyńska. Nie w pełni sił była Partycja Kazula. która tylko siedziała na ławce. Biorąc to pod uwagę zwycięstwo Sośnicy należy uznać za spory sukces.

Sośnica wystąpiła w składzie: Mieńko, Kubicka - Mrozek 5, Osiak 2, Jedyńska, Sala, Baran 6, Świszcz 8, Olek 1, Tarnowska, Ziółkowska.

W najbliższej kolejce Sośnica w Warszawie zmierzy się z tamtejszym AZS AWF, potem we Wrocławiu z tamtejszym AZS AWF. W ostatnim meczu I rundy 8.XII br Sośnica w Gliwicach zagra z KSS Kielce.