PA Nova ograła mistrza Polski z Chorzowa

PAWEŁ A. JUREK
W taki sposób gliwiczanie "rozmontowali" bramkarza chorzowskiego Clearexu. Fot.WOJCIECH BARAN
Na pytanie, co jest najważniejszym wydarzeniem piłkarskiej ogólnopolskiej ekstraklasy halowej, jej kibice bez namysłu odpowiedzą, że konfrontacja PA Novej Gliwice - Clearex Chorzów.

Sporo bramek i niesłychane napięcie towarzyszyły pierwszemu w tym sezonie wielkiemu szczytowi. Obrońca mistrzowskiego tytułu przyjechał do Gliwic z mocną wolą zwycięstwa, ale udowodnił to tylko w pierwszych dziesięciu minutach. Po tym okresie gry i bramkach autorstwa: Krzysztofa Kuchciaka, Krzysztofa Jasińskiego i Andrzeja Szłapy, Clearex prowadził już 3:1. Na tym jednak skończyło się strzelanie przyjezdnych i do głosu doszli gliwiczanie. Jeszcze przed przerwą podopieczni Romana Sowińskiego wyrównali straty, a Tomasza Ulfika w chorzowskiej bramce pokonali kolejno: Szymon Maksym (zdobył także pierwszą bramkę dla Novej) oraz Adam Piechocki.

Po zmianie stron strzelecki popis gliwiczan wciąż trwał i golkiper gości jeszcze trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki. Tuż po wznowieniu gry Radosław Grądowski uzyskał pierwsze w tym meczu prowadzenie dla Novej. Na 5:3 podwyższył Tomasz Czok, a dobijające trafienie w końcowych sekundach zadał Maksym, który zdobywając trzy gole został bohaterem wygranego 6:3 meczu.

Inny gliwicki zespół w VII kolejce z wyniku mógł być zadowolony tylko połowicznie. W Sosnowcu Jango zremisowało z miejscowym Ireksem 3:3.

Ciekawie przedstawia się także rywalizacja w II lidze. Dotychczasowy lider Radan Gliwice, przegrał na wyjeździe z Odrą-Unią Opole 3:8 i oddał rywalom prowadzenie. W tej sytuacji gliwiczan wyprzedził także spadkowicz z I ligi FRIB-EX Ruda Śląska, który w III kolejce rozgromił Strzelca Gorzyczki 12:1. Inny z naszych zespołów UPOS System Knurów zdobył pierwsze punkty pokonując na własnym parkiecie KP Częstochowa 5:4.