Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Parada gwiazd

(mars)
5.PoWakacyjny Przegląd Przedstawień to kolejna impreza, która co roku odbywa się w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Letnia modernizacja widowni teatru sprawiła, że w tym roku wakacyjny przegląd odbywa się w listopadzie.

5.PoWakacyjny Przegląd Przedstawień to kolejna impreza, która co roku odbywa się w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Letnia modernizacja widowni teatru sprawiła, że w tym roku wakacyjny przegląd odbywa się w listopadzie. Gościem będzie warszawski Teatr Powszechny.

Obejrzymy w Chorzowie:

* 23 listopada, sobota, godz. 19.00

Ingmara Villqista "Noc Helvera"

To prapremiera najgłośniejszego polskiego debiutu dramatopisarskiego ostatnich lat. Poruszająca historia dziwnego związku upośledzonego chłopaka i matkującej mu kobiety. Związku, zakończonego nocą, gdy ulice opanowali fanatycy i zwyrodnialcy, i nie było już drogi ucieczki. "Noc Helvera" to zdecydowany głos w kwestii tolerancji i prawa do inności.

Reżyseria: Zbigniew Brzoza, scenografia: Barbara Hanicka, muzyka: Jacek Grudzień. Prapremiera: 16 września 2000. Występują: Krystyna Janda i Sławomir Pacek.

* 24 listopada, niedziela, godz. 16.00 i 19.30

Davida Hare'a "Zdaniem Amy"

Polska prapremiera sztuki głośnego dramatopisarza brytyjskiego. Autor, angażując bez reszty naszą uwagę powikłanymi losami wybitnej aktorki teatralnej, jej córki oraz bliskich im osób, z niepokojem zastanawia się, dlaczegóż świat tak zwariował przez ostatnie 25 lat.

Przekład: Małgorzata Semil, reżyseria: Mariusz Grzegorzek, scenografia: Jagna Janicka. Premiera: 28 kwietnia 2001. Występują: Wiesława Mazurkiewicz, Dominika Ostałowska, Joanna Szczepkowska, Szymon Bobrowski, Krzysztof Stroiński, Marcin Władyniak.

* 25 listopada, poniedziałek, godz. 18.00

Fiodora Dostojewskiego "Biesy"

Arcydzieło światowej prozy, w uznanej za mistrzowską adaptacji wybitnego pisarza. Na pierwszy plan wielowątkowej akcji wysuwa się szamotanina ludzi, kwestionujących istnienie Boga, a na gwałt potrzebujących idei. Na ich drodze wyrastają samozwańczy zbawiciele ludzkości, którzy zatracili wszelkie granice w zachłannym niszczeniu, depczący podstawowe wartości, wyznający niebezpieczną zasadę celu uświęcającego środki. Te postaci nie odeszły wraz z czasami, które je stworzyły. Podobne są do nas, w których dobro miesza się ze złem, a wielkość z podłością. - Zapewniają nasz nihilizm, pokazują nasze dusze rozdarte i martwe, niezdolne do miłości i cierpiące z powodu tej niezdolności, pragnące i nie mogące uwierzyć - twierdzi Albert Camus. Ale zło, zdrada i podłość nie rozgrywają się tu jedynie w płaszczyźnie idei. Główni bohaterowie ranią się przede wszystkim w strefach najintymniejszych. Ich losy są znaczone kolejnymi niespełnionymi fascynacjami, miłostkami i romansami.

Adaptacja: Albert Camus, przekład: Joanna Guze, reżyseria: Rudolf Zioło, scenografia: Andrzej Witkowski, muzyka i opracowanie muzyczne: Bolesław Rawski. Premiera: 24 kwietnia 2002. Występują: Joanna Szczepkowska, Daria Trafankowska, Edyta Olszówka, Justyna Sieńczyłło, Piotr Kozłowski, Władysław Kowalski, Rafał Królikowski, Franciszek Pieczka i in.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto