Parkiety pełne uczniów

(wag)
12 szkół w kategorii dziewcząt i tyleż samo w kategorii chłopców zgłosiło się do mistrzostw szkół podstawowych w minisiatkówce. W eliminacjach grano systemem każdy z każdym, a w finale spotkały się najlepsze ekipy z ...

12 szkół w kategorii dziewcząt i tyleż samo w kategorii chłopców zgłosiło się do mistrzostw szkół podstawowych w minisiatkówce. W eliminacjach grano systemem każdy z każdym, a w finale spotkały się najlepsze ekipy z dwóch grup. Mecze młodych sportowców były tak zacięte, że o końcowym wyniku decydował często stosunek setów.

W rywalizacji pod siatką wśród dziewcząt najlepiej spisała się Szkoła Podstawowa nr 20, która w pobitym polu zostawiła SP nr 12 i SP nr 11. Dalsze lokaty zajęły: SP nr 23, 27, 28. Reprezentantki ,dwudziestki" występujące pod opieką Beaty Buczny zakwalifikowały się tym samym do zawodów rejonowych, gdzie zdaniem niektórych obserwatorów turnieju nie są bez szans na sukces. Skład, w którym występowała SP nr 20: Ewa Wyderka, Ania Gawłowska, Ewelina Hołyńska, Sybilla Panas, Patrycja Knura, Sabina Kloc, Dominika Klarenbach, Marlena Sobol, Daria Klarenbach, Agnieszka Lorenowicz i Karolina Badura.

Z kolei zmagania zespołów chłopięcych o tytuł mistrza Gliwic wygrała SP nr 11, która wyprzedziła SP nr 12 i ,trójkę". Zwycięzcy, których na parkiecie prowadziła Anna Szaradowska grali w składzie: Filip Ozuluk, Krzysztof Matuszewski, Sebastian Słodkiewicz, Michał Kołeczko, Juan Zumeta, Sebastian Jureczko, Ariel Bąk, Mateusz Szarek, Patryk Bojarski, Kamil Brachmański. W czołowej szóstce znalazły się jeszcze ekipy SP nr 27, 20 i 9.

W tym samym mniej więcej czasie co rywalizacja na boiskach siatkarskich swoje mecze rozgrywały drużyny w minikoszykówce. W eliminacjach wystartowało dziewięć ekip podzielonych na dwie grupy. Czołówkę finału utworzyły odwiecznie zmagające się ze sobą zespoły SP nr 4, 35 i 38. Ostatecznie najlepsza okazała się SP nr 35, która pokonała w stosunku 35:27 SP nr 38 oraz ,czwórkę" 24:14. Szczególnie pierwszy z tych rezultatów jest godny zauważenia, gdyż w tym roku po raz pierwszy przerwana została zwycięska passa zespołu z Łabęd - SP nr 38, który zdobywał mistrzostwo Gliwic. Drugie miejsce przypadło SP nr 4, a na trzeciej pozycji uplasowała się SP nr 38.

Nowe mistrzynie Gliwic występowały w składzie: Magdalena Szendzielorz, Natalia Sawicka, Iwona Wypych (kapitan), Monika Boczek, Oliwia Kowalik, Agata Góra, Anna Adamska, Magda Wypych, Patrycja Jagiełka, Ola Dożdżal, Barbara Wesołowska. Zespół prowadził Wojciech Witkowski.

Zakończyły się również boiskowe zmagania w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców na szczeblu miejskim. W rywalizacji młodych szczypiornistek najlepsze okazały się reprezentantki SP nr 34, które pokonały rywalki występujące pod szyldem SP nr 21. Miejsce na podium zdołały wywalczyć też zawodniczki ze SP nr 7.

Szkoła Podstawowa nr 36 została mistrzem Gliwic w kategorii chłopców. Na drugim miejscu znalazła się ekipa ,jedynki", a trzecie miejsce przypadło podstawówce z numerem dwudziestym. Zwycięska drużyna szczypiornistów, prowadzona przez Tomasza Polewkę, wystąpiła w składzie: Michał Pawlak, Łukasz Gozdek, Dariusz Szadurski, Tomasz Dziewguć, Krystian Makowski, Łukasz Janiszewski, Marcin Wojtowicz, Łukasz Michalik, Sylwester Hebda, Michał Bandrowski, Dawid Wrona, Andrzej Niemiec, Przemysław Kulisz i Jakub Markiewicz.