Pewne zwycięstwo gliwickich akademików

Andrzej Azyan
Michał Krymales (w środku) w efektownym ataku. Mikołaj Suchan
Męska drużyna AZS WASKO Politechnika Śląska Gliwice pewnie pokonała AZS Opole 3:0 i zainkasowała trzy punkty w grupie II drugiej ligi. Tym razem gliwiczanie zagrali bardzo skutecznie.

Męska drużyna AZS WASKO Politechnika Śląska Gliwice pewnie pokonała AZS Opole 3:0 i zainkasowała trzy punkty w grupie II drugiej ligi. Tym razem gliwiczanie zagrali bardzo skutecznie. Dobrze blokowali Michał Krymarys, Arkadiusz Leś i Aleksander Mutryn. W pierwszym i w drugim secie przewaga gospodarzy była wyraźna i ich zwycięstwo w tych partiach ani przez moment nie było zagrożone. W trzecim secie nasz zespół prowadził już 15:10, ale w pewnym momencie coś się zacięło w jego grze i goście zaczęli odrabiać straty, doprowadzając do remisu 17:17. Zrobiło się trochę nerwowo, ale tym gliwiczanie w końcówce wykazali sporo opanowania. Dobrze atakowali Emil Siewiorek i Mutryn, a blokował Krymarys i to wystarczyło, aby wygrać tę partię i cały mecz.

• AZS WASKO Politechnika Śląska Gliwice – AZS Opole 3:0 (25:18, 25:17, 25:23).

AZS WASKO: Wojciech Czapla, Michał Krymarys, Arkadiusz Leś, Emil Siewiorek, Adel Mouelhi, Aleksander Mutryn, libero Wojciech Pudo oraz Eugeniusz Mularski, Marcin Grzegoszczyk.

Pozostałe wyniki: UKS SMS Łódź – Czarni Rząśnia 0:3; PZU Karo Strzelce Opolskie – Delic-Pol Częstochowa 3:2; Rosiek Syców – Juventrur Wałbrzych 3:2.

trener AZS Opole

Mamy młody, mało doświadczony zespół. Za dużo w naszej grze było przestojów. Widać było u naszych zawodników brak konsekwencji taktycznej. Momentami było dobrze, ale za dużo było błędów. Gliwiczanie byli lepszymod nas zespołem.

Były obawy
Krzysztof Czapla
trener AZS WASKO

Trochę się obawiałem tego meczu, bo akademickie spotkania, charakteryzują się zawsze zaciętą walką. Miałem w pamięci naszą porażkę w pierwszej rundzie w Opolu 2:3. Tym razem nasi zawodnicy zagrali bardzo konsekwentnie w bloku i w dużej mierze przyczyniło się do naszego sukcesu.