Piast Gliwice 1:0 Lech Poznań. Piast Mistrzem Polski! Rekordowa frekwencja przy Okrzei ZDJĘCIA KIBICÓW

Tomasz Kuczyński
W meczu ostatniej kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Lechem Poznań 1:0. Ślązacy zdobyli tym samym tytuł Mistrza Polski! Pierwszy raz w historii stadionu zasiadł na nim komplet widzów – 9.913. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW z meczu Piast – Lech.

Piast Gliwice wygrał z Lechem Poznań 1:0 w meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy. Tym samym wywalczył tytuł mistrzowski.

Bilety zostały wyprzedane już w poniedziałek 13 maja. Jak ciepłe bułeczki sprzedała się też dodatkowa pula wejściówek, która była dostępna w stadionowych kasach w piątek. Na meczu nie było kibiców Lecha Poznań. To efekt decyzji wojewody śląskiego, który na wniosek policji nakazał zamknięcie sektora dla gości. Zasiedli w nim miejscowi fani.

- Gdzie jest Kolejorz? - skandowali miejscowi fani.

Gdy piłkarze Lecha Poznań pojawili się na murawie, zostali powitani gromkimi brawami. Stadionowy spiker zapowiedział, że kolorowe kartony, które kibice zastali na swych miejscach, będą potrzebne do kartoniady zaplanowanej na 15 minutę meczu. Faktycznie – w tym momencie stadion był niebiesko-czerwony.

Kibice po bramce Piotra Parzyszka w 27. minucie szaleli ze szczęścia. Nie omieszkali też „pozdrowić” Legii Warszawa, ale szybko uciszył ich apel spikera.

W przerwie uhonorowano kibiców, którzy byli na wszystkich meczach Piasta w tym sezonie.

Nie przegapcie

Średnia frekwencja z tego sezonu na stadionie Piasta to 4.705 widzów, która uwzględnia mecz z Jagiellonią, który obejrzało 9.028 kibiców. Sprzedano wszystkie dostępne dla gliwickich fanów bilety. Wyłączony był sektor gości, w którym zasiadło 96 sympatyków Jagiellonii.

Dopiero realna możliwość zdobycia mistrzostwa Polski spowodowała zapełnienie trybun stadionu, którego pojemność to 9.913 miejsc. Obiekt powstał w 2011 roku za niespełna 60 mln złotych, będąc kopią niemieckiego stadionu w Paderborn. Na meczu otwarcia Piasta z Wisłą Płock (I liga) 5 listopada 2011 roku było 9432 widzów.

27 maja 2012 roku powrót Piasta do Lotto Ekstraklasy w meczu z Zawiszą Bydgoszcz oglądało przy Okrzei 9362 kibiców. 15 maja 2016 roku, gdy Piast grał z Zagłębiem Lubin, a potem fetował wicemistrzostwo, na trybunach było 9523 osób.

Mecz z Lechem Poznań oglądał komplet widzów – 9.913 osób. Dzieci do lat 13 było 1262, kobiet 1956, obcokrajowców 141 i nowych kibiców 2231.