Piast Gliwice - Flota Świnoujście 1-2 [ZDJĘCIA]. Piast gubi punkty z Flotą!

Bartosz Szura, ivan / FOTO: Mikołaj Suchan
Piast Gliwice przegrał w Wodzisławiu z Flotą Świnoujście 1-2. Goście decydującą bramkę strzelili w doliczonym czasie gry!

W żadnym spotkaniu tej wiosny, nawet w wygranej potyczce z Odrą na początku, zespół Piasta nie prezentował się dobrze. W zespole widać było braki szybkościowe, zawodnicy mieli problemy z kondycyjnym wytrzymaniem 90 minut. O ile w spotkaniach z GKS, czy ŁKS remisy można było przyjąć z jakimś większym lub mniejszym zadowoleniem, tak dwa ostatnie spotkania to klęska zespołu Brosza.

Przed tygodniem porażka w ostatnich sekundach z grającym w "10" KSZO, które w następnej kolejce przegrywa wysoko z Wartą Poznań, a teraz porażka po słabej grze z Flotą Świnoujście.

Piast w spotkaniu z Wyspiarzami jedynie przez 20 minut po strzeleniu bramki grał sensowną piłkę. Wyróżniał się Brazylijczyk Maycon raz po raz absorbując gości, strzelając nawet bramki, jednak nieuznane przez sędziego. Po drugim odgwizdanym spalonym, niemogący pogodzić się z decyzją arbitra Iwan wyleciał z boiska. Po bramce w 50. minucie Ostalczyka, to Flota przejęła inicjatywę. Zawodnicy ze Świnoujścia byli stroną przeważającą za co otrzymali nagrodę w 90. minucie, gdy Nwagou po podaniu...Szarego pokonał Szmatułę.

Piast po tej porażce tylko dzięki niebywałemu szczęściu mógłby awansować do Ekstraklasy. A może się okazać, co jest dużo bardziej prawdopodobne, że żart oficjalnego serwisu kibiców Piasta (jak odebrali to niektórzy kibice), że trener Brosz ma pożegnać się z funkcją trenera, może być proroczy.
W drużynie bowiem należy bezwzględnie coś zmienić, bo maszyna pod nazwą "Piast Gliwice" ewidentnie się zacięła.

Piast Gliwice 1-2 Flota Świnoujście
1:0 Rudolf Urban 17
1:1 Tomasz Ostalczyk 50
1:2 Charles Nwaogu 90

Piast: Jakub Szmatuła - Jan Buryan, Adrian Klepczyński, Mateusz Matras, Sławomir Szary - Jakub Smektała (58. Tomasz Podgórski), Mariusz Zganiacz, Rudolf Urban, Bartosz Iwan, Marcin Pietroń (72. Bartosz Sopel) - Maycon (80. Michał Chałbiński).

Flota: Krzysztof Żukowski, Radosław Pruchnik, Sławomir Mazurkiewicz,Marek Niewiada, Damian Krajanowski - Piotr Tomasik, Krzysztof Bodziony, Damian Misan (73. Charles Nwaogu), Tomasz Ostalczyk (90. Łukasz Mickiewicz) - Bartłomiej Niedziela (69 Daniel Dylewski), Ensar Arifović.

Żółte kartki: Iwan, Zganiacz - Tomasik, Nwaogu. Czerwona kartka: Bartosz Iwan (71. minuta, Piast, za drugą żółtą). Sędzia: Jacek Walczyński (Lublin).

Jakie są Wasze wrażenia po meczu? Zaskoczył Was wynik, gra zespołów? Skomentujcie!