Piast Gliwice – Jagiellonia 2:1 [ZDJĘCIA KIBICÓW] Rekord frekwencji przy Okrzei

Tomasz Kuczyński
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok - zdjęcia kibiców
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok - zdjęcia kibiców Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice grał w niedzielę z Jagiellonią. Gliwiczanie wygrali szósty mecz z rzędu i wskoczyli na fotel lidera. Mecz wywołał wielkie zainteresowanie wśród kibiców, którzy po brzegi wypełnili stadion przy Okrzei. Na trybunach było 9.028 widzów. Byłeś na meczu? Może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast – Jagiellonia.

Fani Piasta po wygranej w Warszawie z Legią uwierzyli, że gliwicki zespół może zdobyć w tym sezonie mistrzostwo Polski i tłumnie przyszli na mecz z Jagiellonią. Długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego przed stadionem ustawiały się kolejki.

Kibice Piasta na początku meczu głośno wparli Jakuba Szmatułę, który wrócił do bramki po półrocznej przerwie. Z Jagiellonią nie mógł zagrać kontuzjowany Frantisek Plach. Potem głośno dopingowali podopiecznych Waldemara Fornalika. Byli też kibice Jagiellonii, ale mała grupka nie była wstanie przekrzyczeć głośnego i licznego „młyna” fanów gospodarzy.

Miejscowych kibiców wparli fani zaprzyjaźnionego GKS-u Jastrzębie, oczywiście nie mogło zabraknąć przyśpiewki chwalącej kibicowską sztamę.

Po koniec pierwszej połowy przez trybuny stadionu przetoczyła się meksykańska fala.

Mecz oglądało 9.028 widzów (rekord sezony przy Okrzei), w tym dzieci do 13 roku 1366, kobiet 1634, nowych kibiców 1906, obcokrajowców 143 oraz kibiców gości – 96.

Po niezwykle emocjonującej końcówce Piast wygrał 2:1, a kibice zaśpiewali: "Miasto lidera, Gliwice miasto lidera".