Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała [1:0]

PG
W sobotę, o godz. 12.00, na płytę główną Stadionu Miejskiego przy Okrzei, wybiegły jedenastki Piasta i Podbeskidzia. Gra kontrolna zakończyła się skromnym zwycięstwem gospodarzy 1:0. Jedynego gola dla Niebiesko-czerwonych zdobył w 44. minucie Radosław Murawski.

Zespoły ekstraklasowe po kolejnym ligowym maratonie zasłużyły na przerwę. Przerwa to jednak nie relaks, a okres treningów, analizy i szlifowania formy. Piast i Podbeskidzie rozegrały sparing.

W rozegranym w piątek sparingu Piast pokonał 1:0 Podbeskidzie Bielsko Biała. Jedyną bramkę w tym spotkaniu w 44. min strzelił Radosław Murawski. Mecz Piast - Podbeskidzie odbył się bez udziału mediów i kibiców... bo tego chciały obie drużyny.

Niestety na stadion Piasta, gdzie odbył się ten mecz nie mieli wstępu ani kibice, ani dziennikarze. Trenerzy, by nie zdradzać szczegółów strategii utajnili ten sparing. Warianty gry przed pojedynkami z ligowymi przeciwnikami pozostaną tajemnicą.

Zespoły Piasta i Podbeskidzia nabierają tlenu w piersi. Podopieczni Marcina Brosza w końcu zaczęli punktować. Po słabszych występach Piastunki w dwóch meczach zdobyli 4 punkty (tyle samo co bielszczanie). Natomiast "Górale" w ostatniej kolejce odnieśli pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego szkoleniowca, Leszka Ojrzyńskiego. Choć to tylko sparing, z pewnością dostarczy wartościowego materiału do analizy obu trenerom.

Składy:
Piast Gliwice: Szmatuła - Zbozień (46' Paskuda), Horvath (46' Polak), Osyra, Król (46' Rabiola), Matras (46' Wilczek), Carles Marc, Podgórski (46' Izvolt), Szeliga, Murawski, Collins John (65' Kędziora)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: I połowa: Adamek – Sokołowski, Deja, Leipicier, Adu – Jagiełło, Iwański, Łatka, Urban, Mutombo – Pawela,
II połowa: Zajac – Górkiewicz , Konieczny, Pietrasiak, Telichowski – Kołodziej, Kurowski, Kupczak, Malinowski – Bartlewski (78' Kareta) – Chrapek

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani