Pierwsze zwycięstwo akademików

(aa)
Aleksander Mutryn (z numerem 10) i Wojciech Czapla dobrze blokowali. Mikołaj Suchan

Po dwóch wyjazdowych porażkach po 2:3 z Rosiekiem Syców i AZS Opole męska drużyna AZS Wasko Politechnika Śląska Gliwice pokonała u siebie Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0 (25:23,25:18, 25:23). Gliwiczanie zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli grupy II drugiej ligi.

Zespół z Częstochowy prowadzony przez trenera Adama Kowalskiego przyjechał do Gliwic z mocnym postanowieniem zwycięstwa. Grają w nim studenci, a także zawodnicy z pierwszoligowym stażem. W pierwszym secie goście prowadzili już 22:20. Gospodarze dzięki skutecznemu blokowi w wykonaniu Aleksandra Mutryna i Michała Krymarysa i dobremu atakowi w wykonaniu Arkadiusza Lesia wygrali do 23. W drugiej partii przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. W trzecim najbardziej emocjonującym secie cały czas trwała zacięta walka z jednej i drugiej strony. W drużynie gliwickiej dobrze w bloku prezentowali się Wojciech Czapla i Leś. Warto wspomnieć o tym, że ten pierwszy grał z wybitym palcem.

– Widać, że w naszym zespole następuje konsolidacja. Trzeba pamiętać o tym, że przyszło do niego kilku nowych zawodników. Po dwóch minimalnych porażkach odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo i mam nadzieję, że w dalszych meczach też będzie dobrze – powiedział Krzysztof Czapla, trener AZS Wasko.