Pogoń Szczecin - Piast Gliwice RELACJA, WYNIK, ZDJĘCIA Pechowy rykoszet przesądził o porażce gliwiczan w Szczecinie

Tomasz Kuczyński
8.08.2021 r. Pogoń Szczecin - Piast Gliwice.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk
8.08.2021 r. Pogoń Szczecin - Piast Gliwice. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk Twitter/PKO BP Ekstraklasa
W meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał z Pogonią w Szczecinie 0:1 (0:1). Bramka padła po strzale Jeana Carlosa i rykoszecie od pleców Jakuba Czerwińskiego. Zobacz ZDJĘCIA.

Po wygranej ze Stalą w Mielcu piłkarze trenera Waldemara Fornalika pojechała poszukać punktów w Szczecinie. Wiadomo było jednak, że na boisku trzeciej drużyny poprzedniego sezonu nie będzie łatwo.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Pogoń Szczecin - Piast Gliwice, 8.08.2021

Pechowy rykoszet od pleców Jakuba Czerwińskiego

Piast zaczął odważnie, narzucił Pogoni swój styl gry. Po rzucie rożnym okazję miał Jakub Czerwiński. Gospodarze z czasem doszli do głosu, ale to gliwiczanie w 23. minucie mogli objąć prowadzenie. Niepilnowany na dziesiątym metrze Michał Żyro dostał piłkę jak na tacy i… w nią nie trafił.

W 34. minucie w piłkę trafił natomiast Jean Carlos, który miał jeszcze furę szczęścia - rykoszet od pleców Czerwińskiego spowodował, że Frantisek Plach został kompletnie zaskoczony i nie był w stanie nic zrobić. Do przerwy Pogoń prowadziła 1:0 nie tylko w bramkach, ale też w celnych strzałach.

Dante Stipica ratował Pogoń

W drugiej połowie obie drużyny chciały zdobyć bramki - Pogoń, aby zwiększyć przewagę, a Piast dążył do wyrównania. W 65. minucie na stadionie rozległy się głośne brawa. Kibice w ten sposób nagrodzili obronę Dante Stipicy po strzale Kristophera Vidy zmierzającym w „okienko”. Po drugiej stronie boiska cztery minuty później Luka Zahović już minął Placha i strzelił z ostrego kąta w zewnętrzną część słupka.

W 75. minucie Stipica jakimś cudem nie dał piłce wpaść do siatki, gdy z bliska strzelał Alberto Toril. Bramkarz Pogoni na raty złapał też piłkę wstrzeloną w pole bramkowe przez Damiana Kądziora (87. minuta). Był również na posterunku po strzale Dominika Steczyka.

W doliczonym czasie gry na trybuny został wysłany przez sędziego protestujący kierownik Piasta Adam Fudali. Na koniec Plach obronił trudny strzał z wolnego Sebastiana Kowalczyka.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Bramki: Jakub Czerwiński (34-samobójcza)

Pogoń: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Luís Mata - Jean Carlos Silva (80.Paweł Stolarski), Maciej Żurawski (62. Kacper Smoliński), Kacper Kozłowski (80. Mariusz Fornalczyk), Kamil Drygas, Sebastian Kowalczyk - Luka Zahović (74. Piotr Parzyszek).

Piast: František Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk (84. Ariel Mosór), Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Arkadiusz Pyrka (68. Michael Ameyaw), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek, Patryk Lipski (68. Dominik Steczyk), Kristopher Vida (76. Damian Kądzior) - Michał Żyro (46. Alberto Toril)

Żółta kartka: Chrapek

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 6.400