Pół miliona gości w pierwszym roku Wodnego Parku Tychy!

Artykuł sponsorowany

Dokładnie rok temu w Tychach swoją działalność rozpoczął Wodny Park Tychy - obiekt unikatowy ze względu na swój charakter, przyciągający nie tylko bogatą ofertą rekreacyjną, ekologicznymi rozwiązaniami, ale i propozycjami edukacyjnymi.

Wodny Park Tychy został otwarty 30 kwietnia 2018 r. - W pierwszym roku funkcjonowania 500 tysięcy gości to fantastyczny wynik! Co najważniejsze, nasi klienci odwiedzają nas regularnie. Oznacza to, że atrakcje Wodnego Parku Tychy, propozycje wydarzeń i szerokie możliwości spędzania wolnego czasu cieszą się ogromnym zainteresowaniem - podkreśla Zbigniew Gieleciak, Prezes Zarządu Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., które jest inwestorem i eksploatatorem Wodnego Parku Tychy.

Urodzinowe świętowanie w Wodnym Parku Tychy potrwa aż trzy dni. Uroczyste obchody rozpoczną się 10 maja. Wtedy też będzie można skorzystać z atrakcji Saun Książęcych, które wpiszą się także w obchody Polskiego Dnia Sauny.

Najważniejsze propozycje związane z urodzinami Wodnego Parku Tychy zaplanowano na sobotę 11 maja. Wtedy też goście częstowani będą specjalnym, urodzinowym tortem, a przez cały dzień będą mogli liczyć na urodzinowe upominki. Promocja urodzinowa potrwa do niedzieli 12 maja. W tym czasie do każdego biletu trzygodzinnego na strefę rekreacji i sportu Wodny Park Tychy dołoży godzinę gratis. Zaplanowano także specjalne pokazy pływania synchronicznego, dmuchany tor przeszkód dla dzieci na basenie sportowym (dostępny także w niedzielę 12 maja), a także Wodny Nocą - urodzinowe party w strefie rekreacji z muzyką na żywo. Zorganizowane zostaną również urodzinowe konkursy w mediach społecznościowych.

- 12 miesięcy funkcjonowania Wodnego Parku Tychy, szerokie zainteresowanie jego ofertą, ogromna ilość pozytywnych opinii i przede wszystkim fakt, że nasi goście zaczęli to miejsce traktować jako „nasze” jest potwierdzeniem tej inwestycji. Nie spoczywamy jednak na laurach - niedawno uruchomiliśmy sprzedaż biletów online, planujemy kolejne wydarzenia, otwieramy akademię surfingu, wzbogacamy ofertę Saun Książęcych i SPA Książęcego - robimy wszystko, by Wodny Park Tychy zaskakiwał nowościami i zapewniał naszym gościom atrakcje, relaks i odprężenie - podkreśla Zbigniew Gieleciak.

Przyciąga unikatowymi atrakcjami!

Niespotykane nigdzie indziej atrakcje Wodnego Parku Tychy od początku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Niesamowite doznania gwarantuje zjazd Aqualoopem, pierwszą w Polsce zjeżdżalnią z pionowym startem. Po wejściu do kabiny zajmujemy odpowiednią pozycję i pozostaje nam tylko czekać na otwarcie zapadni. Potem osiągamy trzykrotność przyspieszenia ziemskiego, by po 110 metrach ślizgu… chcieć to powtórzyć raz jeszcze. Ci, nieco mniej odważni mogą skorzystać z trzech pozostałych zjeżdżalni, żółtej tzw. cebuli, niebieskiej - multimedialnej oraz zielonej - pontonowej.

Dla rodzin Wodny Park Tychy przygotował strefę rekreacyjną, gdzie poczujemy się jak nad prawdziwym morzem - w basenie ze sztuczną falą. Niezwykłą popularnością cieszy się strefa dla dzieci, z batyskafem, zjeżdżalnią i wodnym placem zabaw dla najmłodszych. Można tu także skorzystać z basenów zewnętrznych, gdzie pod gołym niebem, niezależnie od temperatury na zewnątrz, zaznamy błogiego relaksu.

Sportowe emocje zapewnia pierwszy w Polsce symulator surfingu pod dachem. Nie trzeba jechać nad morze i czekać na wiatr - w Tychach fala jest zawsze. Niecka z symulatorem ma wymiary 19 m na 7,5 m i mogą z niej jednocześnie korzystać dwie osoby. Symulator może generować fale o różnej wysokości i daje możliwość zmiany prędkości przepływu. Zastosowane rozwiązania pozwalają na wykorzystanie do surfowania całej powierzchni generowanej fali. A już wkrótce ruszy tu akademia surfingu, w której pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów szkoleni będą adepci tego olimpijskiego sportu.

Dla spragnionych relaksu gości przygotowano moc doznań w Saunach Książęcych i Łaźniach Piwnych. To tu można zaznać głębokiego odprężenia, korzystając z kąpieli w piwie, winie, kozim mleku czy olejkach różanych. W Tychach od 400 lat warzy się piwo, a od roku można się w nim wykąpać. Do kąpieli można także zamówić kufel złocistego trunku z pianką.

W Saunach Książęcych codziennie, od poniedziałku do niedzieli, prowadzone są seanse. Przewodzi im zespół złożony z najlepszych polskich saunamistrzów.

- W kalendarz saunowych wydarzeń w Polsce na stałe weszły już tematyczne noce saunowe oraz relaksacyjne wieczory tylko dla pań - Sauna for Ladies. Bilety na kolejne edycje trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem - podkreśla Aneta Dąbrowska, Wiceprezes Zarządu RCGW S.A.

Bogatą ofertę dającą relaks i odprężenie uzupełnia SPA Książęce. W trakcie trzygodzinnych sesji można skorzystać z kilku pakietów składających się z relaksacyjnych i zdrowotnych zabiegów. Kompleksowego ukojenia ciała i duszy można tu zaznać podczas zmysłowego masażu, seansu w japońskiej saunie Ganbanyoku czy wyciszającego seansu w kabinie i kapsule floatingu. W międzyczasie zadbamy także o naszą skórę, włosy i twarz, dzięki maseczkom, peelingom i odżywkom.

Wodna Akademia - centrum nauki w parku wodnym

Edukacja w wodnym parku? Na pierwszy rzut oka nietypowe połączenie doskonale sprawdza się w Tychach, gdzie ogromną popularnością cieszy się Wodna Akademia. To edukacyjna strefa z kilkudziesięcioma stanowiskami interaktywnymi, dzięki którym poznamy m.in. niszczycielską moc wody, ale i jej życiodajne właściwości.

Wodna Akademia to przestrzeń o funkcji edukacyjnej i poznawczej. Wszystko jednak zaprezentowane jest w formie atrakcyjnej, interaktywnej i rozrywkowej. Uczymy, bawiąc, bawimy, ucząc - taka forma nauki przez zabawę sprawdza się najlepiej.

Wodna Akademia podzielona jest na pięć zróżnicowanych scenograficznie stref tematycznych, układających się w spójną trasę, zaprezentowanych w trzech stopniach trudności. Ta wodna kraina wiedzy z 34 multimedialnymi stanowiskami da nam odpowiedzi m.in. na pytania o powstanie życia, o rolę wody w procesie produkcji energii, ale i pokaże, jak woda potrafi niszczyć.

Strefa jest przystosowana zarówno dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży, jak i dorosłych, którzy kreatywnie spędzą tu czas ze swoimi pociechami.

Samowystarczalny energetycznie - to możliwe!

Unikatowe atrakcje, niebanalne propozycje dla ciała i duszy, a wszystko to w zgodzie ze środowiskiem. Wodny Park Tychy jest samowystarczalny energetycznie dzięki biogazowi powstającemu w tyskiej oczyszczalni ścieków, a następnie przesyłanemu do bioelek-trociepłowni w obiekcie.

Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. produkuje od 2006 roku energię w procesie kofermentacji metanowej osadów ściekowych oraz przemysłowych odpadów biodegradowalnych. Nowatorskie rozwiązania pozwoliły na produkcję takiej ilości biogazu, by osiągnąć samowystarczalność energetyczną tyskiej oczyszczalni. Nadwyżki produkowanego biogazu pozwoliły zapewnić w 100% zapotrzebowanie na energię elektryczną i ciepło nie tylko oczyszczalni, ale i drugiemu obiektowi - powstałym w 2018 roku Wodnym Parku Tychy.

To nie koniec ekologicznych rozwiązań zastosowanych w tyskim parku wodnym. Na dachu znajduje się folia ETFE, która przepuszcza promienie słoneczne do wewnątrz, a jednocześnie nie oddaje ciepła z powrotem. Kolejnym z rozwiązań ekologicznych w Wodnym Parku Tychy jest m.in. odzysk energii cieplnej z rekuperacji (wentylacji) oraz filtrów wód popłucznych (m.in. z wody spod pryszniców). W praktyce ilość odzyskanej energii cieplnej z tych źródeł w okresie od maja do grudnia 2018 r. pozwoliła na ogrzewanie basenu sportowego oraz basenu z ruchomym dnem bez użycia dodatkowych źródeł energii cieplnej.

Materiał oryginalny: Pół miliona gości w pierwszym roku Wodnego Parku Tychy! - śląskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie