Policjanci z Gliwic wygrali Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biathlonie, które odbyły się w Żorach

MAO
Policjanci z Gliwic znowu najlepsi! Tym razem funkcjonariusze z naszego garnizonu wygrali Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biathlonie. Zawody odbyły się w Żorach, na terenie strzelnicy tamtejszego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Komendę Miejską Policji w Gliwicach reprezentowali: mł. asp. Julita Materla, st. sierż. Tomasz Sowierszenko, sierż. Sławomir Tokarz i st. sierż. Michał Jaworski. Dodatkowo mł. asp. Julita Materla zdobyła srebrny medal w indywidualnej klasyfikacji kobiet podczas tych zawodów.

W mistrzostwach wystartowało około 40 zawodników. Wszyscy musieli przebiec dystans 7,5 km. Na trasie były ustawione dwie strzelnice. Pierwszy raz zawodnicy strzelali po przebiegnięciu 2,5 km, a po raz drugi po pokonaniu 5 km trasy. Po pięć strzałów oddawali z odległości 25 m od tarczy. Każdy niecelny strzał był karany. Sędziowie doliczali 30 karnych sekund do końcowego czasu.

Gliwickimi policjantom, którzy wrócili ze złotymi i srebrnym medalem serdecznie gratulujemy!