Politechnika Śląska: Dzień otwarty i bieg w kaskach ZDJĘCIA

MAKI
400 dziewcząt na starcie biegu w kaskach! Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej, który w tym roku był połączony z ogólnopolską akcją „Dziewczyny na Politechniki!”, odbył się w czwartek i cieszył się wielkim powodzeniem.

Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej, który w tym roku był połączony z ogólnopolską akcją „Dziewczyny na Politechniki!”, odbył się w czwartek i cieszył się wielkim powodzeniem.

- Naszą uczelnię odwiedziły tłumy młodych ludzi ze Śląska i spoza niego, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu dojrzałości. W ramach wydarzenia na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, m.in. stoiska kół naukowych czy „Bieg w kasku” wokół Centrum Nowych Technologii - informuje Katarzyna Wojtachnio, rzeczniczka Politechniki Śląskiej.

W ramach Dnia Otwartego, który odbywał się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym, uczniowie mogli dowiedzieć się wszystkiego o ofercie edukacyjnej i procesie rekrutacji na studia, a także porozmawiać z przedstawicielami studentów i studenckich kół naukowych, którzy prezentowali swoje projekty i prace. Dodatkowo uczniowie mogli spotkać się z przedstawicielami firm z obszaru IT – EUVIC oraz APA Group – które były partnerami wydarzenia.

Uczestnicy Dnia Otwartego mieli także okazję zwiedzić kampus naszej uczelni, laboratoria i wydziały, na których pragną rozpocząć studia.

Gwoździem programu był „Bieg w kasku”. Mimo przejmującego chłodu na starcie stanęło ponad 400 dziewczyn. Najlepsza okazała się studentka III roku Wydziału Budownictwa. Uczestniczki miały do pokonania 180 metrów. Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej chętnych i jest organizowana w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki”.

Akcja „Dziewczyny na Politechniki!” jest organizowana w całym kraju od 12 lat wspólnie przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” oraz Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Jej głównym celem jest przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych.

Wyższe mandaty od skarbówki z początkiem maja

Wideo

Dodaj ogłoszenie