POLSKA wygrywa Eurowizję Junior 2019! Piosenka Viki Gabor najlepsza [WIDEO]! To historyczny wyczyn.

Redakcja

Wideo

W Arenie Gliwice odbywa się Eurowizja Junior 2019. Wokaliści z łącznie 19 krajów walczyli o zwycięstwo w tegorocznej edycji konkursu. Zwyciężyła POLSKA, którą reprezentowała Wiktoria Gabor!

Będę płakać całą noc ze szczęścia. Nie mogę w to uwierzyć - mówi Wiktoria Gabor, reprezentantka Polski, która dała nam historyczne zwycięstwo na Eurowizji Junior 2019. To pierwszy taka sytuacja na "dziecięcej" Eurowizji, kiedy jeden kraj zwyciężył dwa lata z rzędu. - Wykorzystam tę szansę. Dziękuję moim fanom, to oni są moimi superbohaterami - mówiła.

Miała zaledwie kilka lat, gdy po raz pierwszy chwyciła za mikrofon. Razem z rodzicami co wieczór urządzała sobie w domu karaoke. Wtedy pomyślała: to chcę robić w przyszłości. Chcę śpiewać. Tak swoje początki wspominała Wiktoria Gabor na spotkaniu w Arenie Gliwice z dziennikarzami, tuż po wielkim zwycięstwie na Eurowizji Junior 2019.

Wiktoria Gabor i jej piosenka pt. "Superhero" dała Polsce drugie zwycięstwo z rzędu, co jeszcze w "dziecięcej" Eurowizji nie udało się wcześniej żadnemu innemu krajowi w historii. - Nie mogę w to uwierzyć. Będę płakać całą noc ze szczęścia, będę płakać do końca życia - mówiła wzruszona, 12-letnia wokalistka.

Viki Gabor od początku konkursu była jedną z faworytek. Jak wskazywali eksperci, miała szanse na zwycięstwo, choć wielu wątpiło, czy Polska zwycięży drugi rok z rzędu. A jednak tak się właśnie stało. Po głosowaniu jury, Polska zajmowała drugie miejsce, tuż za Kazachstanem, ale głosy internautów zdecydowały o tym, że ostatecznie to Wiktoria zwyciężyła.

Podobnie było w zeszłym roku, kiedy Roksana Węgiel po głosowaniu jury miała miejsce 7, ale zwycięstwo dali jej internauci. Jak Viki czuje się po wygranej? - Jestem zdziwiona, że jeszcze nie płaczę, ale to chyba dlatego, że nadal nie mogę w to uwierzyć. Jak stąd wyjdę, to pewnie stanę w kółeczku ze swoimi wspaniałymi tancerzami i będziemy razem płakać - mówiła.

Jak podkreśliła, marzy o muzycznej karierze nie tylko w Polsce, ale też i tej międzynarodowej. W międzyczasie, jeszcze przed Eurowizją Junior, tworzyła kolejne piosenki, o których wkrótce - jak zapowiedziała - mam usłyszeć. Wiktoria wielokrotnie podkreślała, że jej piosenka "Superhero" mówi o superbohaterach, którymi może być każdy z nas. - Dziś to moi fani są moimi superbohaterami. Bardzo wam dziękuję - podkreślała.

W trakcie występu na finale Eurowizji Junior poradziła sobie wyśmienicie. Zaśpiewała wszystkie dźwięki czysto, dobrze i pewnie prezentowała się na scenie. W tle za nią widzieliśmy topniejące lodowce, a także zegar, który odliczał czas do katastrofy klimatycznej, by na końcu eksplodować. Piosenka nawiązywała więc także do walki o ochronę klimatu - każdy z nas jest superbohaterem, bo może w tej sprawie coś zrobić. Takie było również przesłanie utworu.

Eurowizja Junior 2019. Wielki finał w Arenie Gliwice

POLSKA wygrywa Eurowizję Junior 2019! Piosenka Viki Gabor na...

Zwycięstwo Polski na Eurowizji Junior oznacza, że nasz kraj ponownie może ubiegać się o organizację imprezy w jednym z polskim miast. I jak zapowiedział już Jacek Kurski, prezes Telewizji Polski, taka prośba zostanie wystosowana. - Może Kraków albo Warszawa? Bardzo lubię te miasta - wskazywała Wiktoria, pytana przez dziennikarzy o to, w którym kraju powinien odbyć się konkurs w 2020 r.

Czy tak się właśnie stanie? To się okaże. Na razie pozostaje cieszyć się ze zwycięstwa Wiktorii. To historyczny wyczyn!


POLSKA wygrywa Eurowizję Junior 2019! Piosenka Viki Gabor najlepsza!

Aktualizacja, godz. 18:32:
Wiktoria Gabor na scenie wzruszona. Wielka radość, patrzy z niedowierzaniem na statuetkę. - Naprawdę chcesz, żebym coś powiedziała po tym wszystkim? Umieram w środku! O Boże, nie wierzę - mówi i skacze z radości.

To było moje marzenie od samego początku, a teraz wygrałam, nie wierzę! Moi fani to moi superbohaterowie. Kocham was. Będę teraz przez to płakać ze szczęścia do końca mojego życia - mówi Viki.

Aktualizacja, godz. 18:20:
POLSKA zwyciężyła Eurowizję Junior 2019!!! Jako pierwszy w historii kraj zwyciężyliśmy w "dziecięcej" Eurowizji dwa lata z rzędu! To wszystko dzięki głosom internautów. BRAWO!

Eurowizja Junior 2019. Wielki finał w Arenie Gliwice

POLSKA wygrywa Eurowizję Junior 2019! Piosenka Viki Gabor na...

Aktualizacja, godz. 18:12:
Włochy dają Hiszpanii 12 pkt. Albania również głosy dla Hiszpanii. Ostatni kraj: Serbia oddaje 12 pkt Kazachstanowi. Polska na 2. miejscu. Na 1. jest Kazachstan, a na trzecim Hiszpania. Teraz czas na głosy internautów.

Aktualizacja, godz. 18:11:
Holandia daje 12 pkt Kazachstanowi. Armenia wręcza najwięcej punktów Holandii. Portugalia daje 12 pkt Holandii. Polska wciąż na drugim miejscu, a Kazachstan na pierwszym. Wiele mogą jeszcze zmienić głosy internautów

Aktualizacja, godz. 18:10:
Polska wręcza 12 pkt Kazachstanowi. Irlandia daje 12 pkt Włochom, a Ukraina - Kazachstanowi.

Aktualizacja, godz. 18:08:
Walia wręcza 12 pkt Kazachstanowi. Kazachstan daje 12 pkt Polsce!

Aktualizacja, godz. 18:07:
Gruzja daje 12 pkt Kazachstanowi. Białoruś wręcz 12 pkt również Kazachstanowi. Malta daje 12 pkt Macedonii. Na razie na pierwszym miejscu jest Kazachstan, a Polska na drugim!

Aktualizacja, godz. 18:05:
12 pkt Macedonii wędruje do Serbii. Hiszpania oddaje 12 pkt Polsce!

Aktualizacja, godz. 18:04:
12 pkt od Australii wędruje do Holandii. Francja również daje 12 pkt Holandii. Z kolei Rosja wręcza 12 pkt Australii.

Aktualizacja, godz. 17:59:
Koniec głosowania internautów. Teraz punkty rozdane zostaną przez poszczególne państwa, a na sam koniec poznamy wyniki głosowania fanów Eurowizji Junior. Warto pamiętać, że głosy jury są oczywiście ważne, ale głosy internautów mogą wiele zmienić, tak jak stało się to w zeszłym roku.

Póki co na scenie taneczny popis daje jedna z prowadzących, która jest również tancerką - Ida Nowakowska.

Aktualizacja, godz. 17:55:
Obejrzeliśmy już powtórki z występów wszystkich 19 poszczególnych państw. Nadal zostało trochę czasu na głosowanie. Można to zrobić na stronie www.jesc.tv, gdzie wybieramy od 3 do 5 wybranych krajów i potwierdzamy oddanie głosów.

Tymczasem na scenie wszyscy uczestnicy śpiewają wspólnie tegoroczny hymn Eurowizji Junior - piosenkę pt. "Share The Joy".

Aktualizacja, godz. 17:44:
Już po oficjalnym odliczaniu, od którego liczone jest 15 minut do ponownego głosowania internautów. A tymczasem na scenę weszła Roksana Węgiel, która śpiewa swój hit "Anyone I Want To Be", który dał Polsce w zeszłym roku zwycięstwo na Eurowizji Junior. Roxie uwielbiana jest dziś przez nastolatki, ciągle koncertuje i wydaje nowe piosenki.

- Eurowizja zmieniła moje życie. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam reprezentować nasz kraj, a w tym roku wrócić na eurowizyjną scenę - mówiła w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" przed wielkim finałem.

Aktualizacja, godz. 17:32:
Serbia to ostatni występ w głównej, oficjalnej części finału Eurowizji Junior 2019 odbywającego się w Arenie Gliwice. Występuje Darija Vračević z utworem pt. "Podigni Glas".

Później, po upływie 15 minut od ostatniego występu, znów ruszy głosowanie internautów w konkursie. Można głosować na swojego przedstawiciela, pamiętajmy o tym.

Szczegóły dotyczące głosowania:
Eurowizja Junior 2019: trwa głosowanie. Można wesprzeć Polskę

Aktualizacja, godz. 17:29:
Przedostatni występ na Eurowizji Junior 2019 należy do Albanii. Śpiewa Isea Çili - piosenka pt. "Mikja Ime Fëmijëri". Później imprezę główną zamknie Serbia.

Aktualizacja, godz. 17:26:
Na scenie Marta Viola, reprezentantka Włoch, z piosenką pt. "La Voce Della Terra". Marta to jedna z trzech ostatnich występujących uczestników. Po niej jeszcze występ Albanii, a na koniec Serbia. Ale spokojnie, przed nami jeszcze sporo atrakcji: będzie występ Roksany Węgiel, wspólna piosenka "Share The Joy" i wiele innych.

Aktualizacja, godz. 17:23:
Teraz czas na Portugalia. Joana Almeida z piosenką pt. "Vem Comigo". Delegacja Portugalii miała okazję przed finałem w Gliwicach zwiedzić na kopalnię srebra w Tarnowskich Górach. Ale piosenka jest raczej bardzo przeciętna, podobnie jak występ przedstawicielki.

Czytaj więcej:
Eurowizja Junior 2019: reprezentanci Polski i Portugalii zwiedzali kopalnię srebra w Tarnowskich Górach ZDJĘCIA

Aktualizacja, godz. 17:17:
Armenię reprezentuje Karina Ignatyan z piosenką pt. "Colours Of Your Dream". Mocne wejście z wysokim dźwiękiem - czyściutko, długo, widowiskowo. Armenia chwalona jest przez zagranicznych komentatorów właściwie od początku konkursu. Już podczas prób była dobrze oceniona przez ekspertów.

Aktualizacja, godz. 17:13:
Na scenie Holandia, czyli Matheu z piosenką pt. "Dans Met Jou". Występuje w towarzystwie czterech tancerzy, którzy jednocześnie są jego dobrymi kolegami. Dobrze oceniany jest przez ekspertów, ale czy jego występ wystarczy do tego, by zwyciężyć? To zależy, przypomnijmy, nie tylko od jury, ale również od głosowania internautów.

W pewnym momencie piosenki Matheu zamiast śpiewać, zaczął podgrzewać widownię i prosić ją o większy aplauz. A może to dobry sposób, by zyskać ich sympatię i tym samym głosy?

Aktualizacja, godz. 17:07:
Teraz na scenie występuje reprezentantka Ukrainy, Sofija Iwanko. W rozmowie z Eurowizja.org zdradziła, że rady przed występem dawała jej sama Jamala - zwyciężczyni Eurowizji dla dorosłych, która również reprezentowała Ukrainę.

Wokalistka ma jej mocne wsparcie. Widać też, że się nią inspirowała - jej utwór przypomina nieco eurowizyjną piosenkę Jamali. Podobne dźwięki, klimat, efekty specjalne. Czy powtórzy sukces starszej koleżanki? Zobaczymy.

Aktualizacja, godz. 17:04:
Wiktoria dała fenomenalny występ. W centrum prasowym w Arenie Gliwice również rozeszły się okrzyki i brawa.

A teraz przyszła pora na Irlandię. Ten kraj reprezentuje Anna Kearney z piosenką pt. "Banshee". Bardzo ładne, długie dźwięki. Czyściutko zaśpiewane.

Aktualizacja, godz. 16:58:
Czas na Polskę i Wiktorię Gabor! Jeszcze wczoraj, 23 listopada, nasza reprezentantka mówiła nam, że nie czuje stresu przed głównym występem, tylko ekscytację. Jest dobrze przygotowana, ma zaledwie 12 lat i bardzo dobry warsztat. Jej piosenka "Superhero" nawiązuje do walki o ochronę klimatu. W tle widoczne są topniejące lodowce, a później pojawia się zegar odliczający do katastrofy klimatycznej. Na sam koniec następuje eksplozja.

Czytaj więcej na ten temat:
Viki Gabor przed finałem Eurowizji Junior: Jestem podekscytowana. Dam z siebie wszystko

Jak już wspominaliśmy, strój Wiktorii również ją wyróżnia. Wygląda bardzo dobrze.

Aktualizacja, godz. 16:53:
Pora na Kazachstan, jednego z kolejnych faworytów. Świetny głos, wytrzymuje bardzo długie, wysokie dźwięki. Yerzhan Maxim występuje z piosenką pt. "Armanyńnan Qalma". Ma zaledwie 12 lat i najlepiej, o czym mówił podczas konferencji, czuje się w gatunku "pop". Piękna ballada w jego wykonaniu.

Aktualizacja, godz. 16:48:
Piosenka "Calon yn Curo" śpiewana będzie przez Erin Mai, reprezentantkę Walii. 13-letnia wokalistka stoi w serduszku stworzonym ze świateł na scenie. Cała scenografia zresztą nawiązuje do miłosnego motywu.

Aktualizacja, godz. 16:43:
Maltę reprezentuje Ela z piosenką pt. "Marchin'On". Po niej Walia oraz Kazachstan (kolejny z faworytów), a następnie Polska i Wiktoria Gabor. Czy Ela ma szansę na zajęcie wysokiego miejsca? Dowiemy się już wkrótce - liczy się bowiem nie tylko głosowanie jurorów, ale także internautów. Pamiętajmy o tym, ponieważ w zeszłym roku w głosowaniu jurorów Roksana Węgiel zajęła dopiero siódme miejsce, a głosy od fanów pozwoliły jej ostatecznie zwyciężyć.

Eurowizja Junior 2019. Wielki finał w Arenie Gliwice

POLSKA wygrywa Eurowizję Junior 2019! Piosenka Viki Gabor na...

Aktualizacja, godz. 16:39:
Pora na Białoruś, zeszłorocznego gospodarza Eurowizji Junior. Liza Misnikova z piosenką pt. "Pepelny" (Ashen) daje widowiskowe show: ma świetny głos i dobrą piosenkę. Na scenie czuje się swobodnie, wspaniale reprezentując swój kraj.

Aktualizacja, godz. 16:35:
Teraz na scenę wchodzi reprezentant Gruzji - Giorgi Rostiashvili z piosenką pt. "We Need Love". Dobry głos, ale nie pojawia się raczej wśród notowanych do zwycięstwa reprezentantów.

Aktualizacja, godz. 16:29:
Czas na Hiszpanię, faworytkę tegorocznej Eurowizji Junior. Melani Garcia ma niesamowity głos, dysponuje też rzadkim rejestrem gwizdkowym - jej wysokie dźwięki przyprawiają o dreszcze. Podczas próby generalnej w sobotę zachwyciła dziennikarzy swoimi zdolnościami wokalnymi. Jest też osobą bardzo pozytywną - na każdej konferencji przepełniała ją niekończąca się energia.

Jej piosenka nosi tytuł "Marte". Co warte podkreślenia, Hiszpania wraca do konkursu po kilkunastu latach nieobecności i od razu ma tak mocnego przedstawiciela. Melani na pewno zapisze się w pamięci widzów. Czy wygra? Zobaczymy.

Aktualizacja, godz. 16:25:
Północną Macedonię na scenie reprezentuje teraz Mila Moskov z piosenką pt. "Fire". Mila podczas sobotniej próby generalnej miała duże problemy techniczne, jej występ dwa razy przerywano. Miejmy nadzieję, że tym razem wszystko pójdzie bez problemów.

Aktualizacja, godz. 16:21:
Teraz przyszła kolej na Rosję. To piosenka śpiewana w duecie, a w nim Denberel Oorzhak oraz Tatyana Mezhentseva. Denberel podczas prób w Arenie Gliwice zasłabł, o czym rozpisywały się media. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, choć trafił na dobę do szpitala na obserwację. Dziś jest w pełni sił i śpiewa razem z koleżanką, która jednocześnie jest najmłodszą uczestniczki tegorocznej Eurowizji - ma zaledwie 10 lat.

Ich piosenka nosi tytuł "A Time For Us".

Aktualizacja, godz. 16:18:
Jako druga na scenę wchodzi Carla, reprezentantka Francji. Jej piosenka "Bim Bam Toi" jest bardzo energiczna, przygotowano dla niej też ciekawe efekty specjalne na scenie: pojedyncze snopy światła jak w teatrze, wyskakujące z pudełek balony itp.

Co ciekawe, jak można zobaczyć na telewizyjnej transmisji, występy przerywane są krótkimi filmikami z różnych miast w województwie śląskim, co jest dodatkową promocją naszego regionu.

Aktualizacja, godz. 10:13:
Jako pierwszy na scenę wchodzi reprezentant Australii i to on oficjalnie otwiera wydarzenie. Jordan Anthony z piosenką "We Will Rise" to ulubieniec województwa śląskiego, a jego pradziadkowie pochodzą z Zawiercia. Więcej pisaliśmy już o nim w DZ - spotkał się z nim nawet prezydent Zawiercia Łukasz Konarski.

"We Will Rise" to piosenka o tym, że z każdego upadku można powstać silniejszym. Jordan ma mocny, dojrzały głos i świetnie to wykorzystuje. - Kocham cię, Polsko! - krzyczy Jordan na koniec występu.

Aktualizacja, godz. 16:09:
To świetne uczucie, być tutaj znowu, tym razem jako prowadząca. Chcę podziękować Białorusi za zeszłoroczny show, było niesamowicie - mówi Roksana Węgiel, a pozostała dwójka prowadzących ogłasza, że w tym roku - w Gliwicach - również będzie wyjątkowo. - Witamy widownię złożoną z ludzi ze wszystkich stron świata - mówi Ida Nowakowska.

Aktualizacja, godz. 16:08:
Wszyscy uczestnicy weszli już na wielką scenę Eurowizji Junior. Została ona specjalne zaprojektowana na to wydarzenie i w zależności od tego, kto na niej występuje, zmienia kolorystykę i iluminację. W przypadku Polski, co będą mieli Państwo okazję później zobaczyć, iluminacja nawiązuje do walki o ochronę klimatu. Więcej o tym później.

Marianna Józefina przywitała gości, a później zaprosiła prowadzących.

Pojawiają się prowadzący - Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i nasza ulubienica, Roksana Węgiel, która z piosenką "Anyone I Want To Be" zwyciężyła zeszłoroczną Eurowizję Junior. Właśnie dlatego wydarzenie odbywa się u nas. Zresztą Roxie wystąpi z tymże utworem na tej scenie jeszcze dzisiejszego wieczoru.

Aktualizacja, godz. 16:05:
Na scenę wchodzą już uczestnicy z 19 krajów występujących na Eurowizji Junior. Mamy też Wiktorię Gabor, przedstawicielkę Polski. Piękny, kolorowy strój, wyróżnia się na tle innych uczestników. Viki wystąpi jako 11. spośród 19. krajów ze swoją piosenką "Superhero", która cieszyła się ogromną popularnością w serwisie Youtube na oficjalnym profilu Eurowizji Junior.

Kolejność występujących artystów na Eurowizji Junior 2019 w Arenie Gliwice, 24 listopada:

 1. Australia
 2. Francja
 3. Rosja
 4. Północna Macedonia
 5. Hiszpania
 6. Gruzja
 7. Białoruś
 8. Malta
 9. Walia
 10. Kazachstan
 11. Polska
 12. Irlandia
 13. Ukraina
 14. Holandia
 15. Armenia
 16. Portugalia
 17. Włochy
 18. Albania
 19. Serbia

Aktualizacja, godz. 16:02:
Na sam początek telewidzowie oglądający transmisję np. na TVP1, jak i dziennikarze będący w Arenie Gliwice, mogą zobaczyć spot reklamujący miasto Gliwice i województwo śląskie w ogóle. Pokazywane są miejsca, które zwiedzili między innymi uczestnicy.

Zaraz po tym rusza pierwszy występ tancerzy, wielka iluminacja. Podobnie jak podczas próby, tancerze trzymają w dłoniach kijki, które przybierają barwy poszczególnych krajów, kiedy ich przedstawiciel pojawia się na scenie. A to już za chwilę.

Aktualizacja, godz. 16:00:
Wydarzenie właśnie się rozpoczyna po kilkusekundowym odliczaniu. Ujęcia pokazywane dziennikarzom w centrum prasowym Areny Gliwice wskazują na to, że widownia na wydarzeniu pęka w szwach. Widoczne są na przodzie transparenty wspierające polską reprezentantkę, Wiktorię Gabor.

Widać ludzi w różnym wieku: dzieci, ale też dorosłych. Polskie flagi, stroje z polskimi akcentami. Mocna reprezentacja naszego kraju. Ale są też oczywiście goście z zagranicy, którzy przylecieli tutaj specjalnie po to, by wspierać swojego wokalistę/-kę.

Aktualizacja, godz. 15:51:
Zostało tylko kilka minut na oddanie głosu w internetowym głosowaniu na wokalistów biorących udział w Eurowizji Junior 2019 w Arenie Gliwice. Ważna informacja jest taka, że w odróżnieniu od "dorosłej" Eurowizji, tutaj możemy głosować na swojego reprezentanta, czyli Wiktorię Gabor. Jak to zrobić? Krok po kroku tłumaczymy to tutaj:

Eurowizja Junior 2019: trwa głosowanie. Można wesprzeć Polskę

Możliwość głosowania zostanie wyłączona o godz. 15:59, minutę przed rozpoczęciem Eurowizji Junior.

Wcześniej pisaliśmy:
Dzisiaj, 24 listopada, o godz. 16:00 w Arenie Gliwice rozpoczyna się Eurowizja Junior 2019. Wokaliści z łącznie 19 krajów będą walczyli o zwycięstwo w tegorocznej odsłonie konkursu, w tym oczywiście Polska, czyli Wiktoria Gabor z piosenką pt. "Superhero".

Na scenie nie zabraknie również Roksany Węgiel, zeszłorocznej zwyciężczyni, która będzie współprowadzącą imprezę. Wystąpi również ze swoim hitowym numerem "Anyone I Want To Be", który dał jej wygraną w zeszłym roku.

Zobaczcie koniecznie

Polska wystąpi jako kraj 11. spośród 19. występujących. Wydarzenie otworzy Australia, a zamknie je Serbia. Zdaniem ekspertów, duże szanse na zwycięstwo ma Hiszpania, ale Polska również pojawia się w notowaniach, choć do tej pory nie zdarzyło się jeszcze, by ten sam kraj wygrał "dziecięcą" Eurowizję dwa lata z rzędu. Polacy mocno trzymają kciuki, by się udało.

Eurowizja Junior 2019. Wielki finał w Arenie Gliwice

POLSKA wygrywa Eurowizję Junior 2019! Piosenka Viki Gabor na...

Właśnie tutaj będzie prowadzona relacja na żywo z tego wydarzenia, a tekst będziemy aktualizować na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia naszych wpisów.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie