Porażka akademików z Rosiekiem Syców

(aa)
Arkadiusz Leś (za siatką z prawej) i Michał Krymarys blokują atak siatkarzy z Sycowa.
W pierwszym meczu II rundy w grupie drugiej II ligi siatkarze AZS WASKO Politechnika Śląska Gliwice przegrali w hali przy ulicy Kaszubskiej z Rosiekiem Syców 2:3.

Pierwszego seta akademicy wygrali w zasadzie bez problemu. Drugi, który w dużym stopniu zadecydował wyniku meczu, zakończył się zwycięstwem gości 26:24. Początkowo gra w tej partii była wyrównana. Potem przyjezdni prowadzili 21:28. Akademicy zdołali wyrównać na 23:23. Następnie było 24:24, ale ostatnie dwa punkty zdobyli przyjezdni.

– Gdybyśmy wygrali tego seta, to uważam, że praktycznie byłoby po meczu i zwyciężylibyśmy ostatecznie 3:0 – mówił Wojciech Czapla, kapitan AZS WASKO.

Trzeci set przebiegał pod dyktando gospodarzy. Niestety, w czwartym gliwiczanie zagrali fatalnie w odbiorze. Gościom idealnie wychodziła zagrywka. Przy stanie 12:10 dla Rosieka, siatkarze tej drużyny zdobyli pod rząd sześć punktów i tej straty gospodarze nie zdołali już odrobić. Tie break początkowo był wyrównany. Przed zmianą stron goście prowadzili 8:7.

Niestety, w końcówce gliwiczanie słabo zagrywali. Emil Siewiorek zepsuł wszystkie zagrywki. Jednej nie wykorzystał także Arkadiusz Leś i tę partię akademicy niestety przegrali. Na dodatek kontuzji doznał Wojciech Czapla, który wybił sobie kciuka prawej ręki.

– Nasi zawodnicy nie potrafią skoncentrować się w najważniejszych momentach. Widać to było w tie breaku. Musimy zdecydowanie poproawić odbiór – stwierdził Krzysztof Czapla, trener AZS WASKO. Dotychczasowy lider, Czarni Rząśnia, przegrał u siebie z Juventurem Wałbrzych.

W najbliższy piątek o godz. 18. w hali przy ulicy Kaszubskiej w Gliwicach zespół AZS WASKO zmierzy się z AZS Opole.

Protokół

• AZS WASKO Politechnika Śląska Gliwice – Rosiek Syców 2:3 (25:21, 24:26, 25:20, 16:25, 11:15).
    AZS WASKO: Wojciech Czapla, Emil Siewiorek, Arkadiusz Leś, Michał Krymarys, Adel Mouelhi, Aleksander Mutryn, libero Wojciech Pudo oraz Marcin Grzegoszczyk, Eugeniusz Mularski, Ariel Szubarczyk, Łukasz Dudek, Maciej Szynalik.
  • Pozostałe wyniki: • AZS Opole – PZU Karo Strzelce Opolskie 3:2 • Delic-Pol Norwid Częstochowa – UKS SMS Łódź 3:0 • Czarni Rząśnia – Juventur Wałbrzych 1:3.

1. Juventur 8 16 18:13
    2. Czarni 8 15 17:12
    3. Rosiek 8 14 20:14
    4. AZS WASKO 8 14 19:15
    5. Delic-Pol 8 12 15:16
    6. AZS O. 8 10 16:18
    7. PZU Karo 8 9 15:20
    8. UKS SMS Ł. 8 6 10:22