Pouczająca porażka

(aa)
Kolejnej porażki doznali w serii B I ligi doznali zawodnicy AZS Wasko Politechnika Śląska,. Tym razem we własnej hali musieli uznać wyższość BBTS Bielsko Biała, przegrywając 1:3 (25:19, 20:25, 18:25, 23:25).

W pierwszym secie akademicy spisywali się bardzo dobrze. Prowadzili już 19:13. Potem goście zdobyli kolejno sześć punktów, ale w końcówce gliwiczanie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Dwie następne partie przebiegały pod dyktando bielszczan. Bardzo zacięty był czwarty set. – Mimo porażki, nasz zespół momentami grał całkiem nieźle. Widać, że ta drużyna się dociera. Niestety jest już za późno, aby walczyć o utrzymanie się. Zespół nabiera jednak doświadczenia. Jeżeli pozostaną w nim wszyscy zawodnicy, to w przyszłym sezonie w drugiej lidze, powinniśmy skutecznie się włączyć do walki o powrót do serii B – powiedział Krzysztof Czapla, trener AZS Gliwice.

AZS: W. Czapla, Stanek, Mutryn (Tepling), Iglewski, Pić, Leś, libero Szczytowicz oraz Siewiorek, Mouelhi, Kościelniak.