Przegląd stycznia 2021 w Gliwicach, najważniejsze wydarzenia miesiąca

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Gliwic czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Gliwic czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w styczniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Gliwic najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Szukasz taniego domu z działką w Gliwicach i powiecie? Sprawdź TOP 10 ofert STYCZEN 2021”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd stycznia 2021 w Gliwicach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości ze stycznia 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Szukasz taniego domu z działką w Gliwicach i powiecie? Sprawdź TOP 10 ofert STYCZEN 2021

Zobacz najtańsze domy z działkami w pow. gliwickim! Często są do remontu, ale podstawa i tak wychodzi taniej niż często mieszkanie w mieście. Cena żadnego z nich nie przekracza 350 tys. zł, a najtańsze nie przekraczają 200 tysięcy złotych! Zobaczcie zdjęcia w galerii. Oferty pochodzą z portalu OtoDom.pl. Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

📢 Licz się ze słowami! Tych słów lepiej nie wypowiadać widząc Ślązaka. Mogą go... obrazić. Poznaj śląskie wyzwiska

ŚLĄSK. Znacie te słowa? Lepiej wiedzieć, co te słowa oznaczają. Wyzwiska śląskie czasami brzmią zabawnie, lecz uważajcie! Choć są z reguły mało kulturalne, to zdarza się ich używać praktycznie niemal wszystkim - wszak każdy ma określone granice cierpliwości. Stąd też, wyzwiska wykształciły się nie tylko w każdym języku narodowym, ale też w gwarach i językach lokalnych. W śląskiej godce również nie brakuje słów, którymi Ślązacy się wzajemnie okładają, kiedy tracą do kogoś cierpliwość, lub zwyczajnie chcą kogoś obrazić. Oto śląskie wyzwiska. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Wiedzieliście? Oni pochodzą ze Śląskiego! Poznaj 100 znanych postaci z regionu

Są rozpoznawalni w całej Polsce. Zrobili wielką karierę. To aktorzy, dziennikarze, muzycy, artyści i sportowcy. Część z nich uważana jest za mistrzów w swoim fachu, część za zwykłych celebrytów znanych z tego, że są znani. Większość z nas ich rozpoznaje, niewielu jednak wie, że pochodzą z województwa śląskiego! Sprawdź, jakie sławy urodziły się i wychowały w woj. śląskim. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię".

Prasówka styczeń Gliwice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w styczniu uwagę czytelniczek i czytelników z Gliwic. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zakaz wjazdu do centrum miasta samochodów z silnikiem Diesla?

ŚLĄSKIE. Zakaz wjazdu samochodów z silnikiem Diesla do centrum miasta jeszcze w tym roku? W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców mają być wytyczone strefy czystego transportu. Ministerstwo klimatu i środowiska chce, by powstały one jeszcze w 2021 roku. Na liście wiele miast z naszego województwa. Kliknij w galerię i czytaj szczegóły!

📢 Wybuch w Gliwicach. Eksplodowała domowa instalacja do pędzenia bimbru

Chwile grozy przeżyli w sobotę 30 stycznia mieszkańcy czteropiętrowego budynku w Gliwicach. Na pierwszym piętrze doszło do wybuchu. Z okien wypadły szyby, ale jak się okazało konstrukcja budynku nie została naruszona.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. 493 nowe zakażenia. Zmarło kolejnych 20 osób. Skąd są chorzy?

Koronawirus - 30 stycznia 2021. 5 864 nowe zakażenia w Polsce i 303 kolejne przypadki śmiertelne - takie dane podało dziś Ministerstwo Zdrowia. W Śląskiem zmarło 20 osób, odnotowano 493 nowe zakażenia. Skąd są chorzy? Sprawdźcie dane o zakażonych z poszczególnych miastach i powiatach.

📢 Wojsko wyprzedaje swój sprzęt. Zobacz, co możesz kupić. Sprawdź najnowszy przetarg Agencji Mienia Wojskowego

Agencja Mienia Wojskowego organizuje kolejny przetarg sprzętu z demobilu. Tym razem w ofercie AMW znajdują się m.in. wóz strażacki, cysterna, jelcz, ale też stoły do bilarda i cała masa urządzeń roboczych - pił, pilarek, zestawów hydraulicznych i ciesielskich. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 09.02.2021 r. o godz. 12.00 w siedzibie Agencji Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Bydgoszczy, ul. Gdańska 163a. Szczegóły znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Już ponad milion wykonanych szczepień w Polsce. Ile w twoim mieście? Gdzie najwięcej w Śląskiem?

Trwają szczepienia przeciw COVID-19. W Polsce wykonano do tej pory 1 097 036 szczepień, z czego 125 477 w Śląskiem. Ile osób zaszczepiono w miastach i powiatach woj. śląskiego? Gdzie najwięcej w naszym regionie? Zobacz dane Ministerstwa Zdrowia (aktualne na 29 stycznia) - kliknij w "zobacz galerię"..

📢 To są najlepsze licea ogólnokształcące w woj. śląskim. Zobacz RANKING PERSPEKTYWY 2021. Która szkoła jest najlepsza?

Poznajcie najlepsze licea 2021 w woj. śląskim. Miesięcznik Perspektywy opublikował najnowsze zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych w kraju i w poszczególnych województwach. Sprawdźcie wyniki placówek ze Śląska i województwa śląskiego. Kliknij w galerię.

📢 Strajk Kobiet w Gliwicach. Protestujący zebrali się na Placu Krakowskim. Zobacz ZDJĘCIA

Strajk kobiet w Gliwicach. Protestujący zebrali się na Placu Krakowskim. Sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. To efekt opublikowania październikowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zabrania przerywania ciąży nawet w przypadku ciężkich wad płodu. - Prawo wyboru! - to jedno z haseł manifestacji.

📢 Gdzie dziś nie będzie prądu w woj. śląskim? Zobacz planowane wyłączenia! Sprawdź wykaz w poszczególnych miastach woj. śląskiego

WYŁĄCZENIA PRĄDU W WOJ. ŚLĄSKIM. Gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie prądu w Śląskiem? To planowane wyłączenia przez Tauron Dystrybucja. Na liście są m.in. Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Rybnik, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Tychy, Zabrze, Żory i wiele powiatów. Lepiej być przygotowanym na czasowe braki energii elektrycznej. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź te miejsca.

📢 Włamanie do sklepu w Gliwicach. Rozpoznajesz poszukiwanych?

Wydział kryminalny III komisariatu prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem w Gliwicach przy ul. Zabrskiej. Rozpoznajesz poszukiwanych?

📢 Tak mieszkaliśmy 20 lat temu? Kanapa w skórze, stół ze szklanym blatem, witryna na kryształy. Pamiętacie?

Jak wyglądało mieszkanie? Jeszcze solidne, drewniane witryny i skórzane kanapy z Holandii, ale już lekkie regały z Ikei i stoliki ze szklanym blatem. Zmywarki, mikrofalówki i obok kryształy z Zawiercia. Meble Cyroń i Agata. Koniecznie firanki i kwiaty. Zobaczcie, jakie meble królowały w naszych mieszkaniach 20 lat temu, czyli na przełomie XX i XXI wieku. Oto zdjęcia z salonów meblowych w Katowicach z lat 2001 - 2004

📢 Pogrzeb zamordowanej Patrycji z Bytomia. 13-latkę pożegnały tłumy przyjaciół

Pogrzeb zamordowanej Patrycji z Bytomia. Morderstwo Patrycji to był wstrząs dla najbliższych, ale także dla nieznajomych, którzy śledzili poszukiwania dziewczyny. W piątek 22 stycznia z piekarskiej bazylice odbył się pogrzeb zamordowanej nastolatki. W ostatniej drodze nastolatce towarzyszyła rodzina, przyjaciele, dziesiątki rówieśników i mieszkańcy miasta, których poruszyła jej tragiczna historia. - Pamiętaj, kochana Pati, że my, twoi rodzice, będziemy zawsze myśleć o tobie i zastawiać się, jakby to było, gdybyś była z nami - napisali we wzruszającym liście rodzice.

📢 Hotele, restauracje, a nawet stacja narciarska! To są znane nieruchomości ze Śląskiego, wystawione na sprzedaż

NIERUCHOMOŚCI. W woj. śląskim jest do kupienia wiele nieruchomości. Niektóre z nich to bardzo znane obiekty! Między innymi na sprzedaż wystawiono stadion, ośrodek wypoczynkowy z zamkiem, hotel, czy popularną stację narciarską. Znacie te miejsca? Zobacz oferty z serwisu otodom.pl. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Ach ci uczniowie! Oni to mają wyobraźnię! Zaczęła się szkoła, a wraz z nią wróciły kartkówki. "Pani da dwójkę, błagam!"

SZKOŁA. Dzieci tej zimy miały bardzo długa przerwę od nauki - zaczęło się od świąt, w po nich zaraz przyszły ferie. 18 stycznia wróciła szkoła - dla dzieci w klasach I - III stacjonarna, dla pozostałych online. Przypominamy największe hity szkolnych klasówek. Nie uwierzysz, co dzieci potrafią napisać na sprawdzianie czy kartkówce... Ich pomysłowość nie zna granic. Przekonaj się zresztą sami. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Od 1 lutego rząd poluzuje obostrzenia? To możliwe! Sprawdź, które obostrzenia związane z COVID-19 mogą zostać zluzowane

Czy rząd poluzuje obostrzenia od 1 lutego? Zdania w obozie PiS są podzielone, a 31 stycznia kończą się aktualnie obowiązujące przepisy. Restauratorzy, hotelarze, właściciele stoków oraz branża fitness, wszyscy apelują, aby częściowo znieść rygory sanitarne, ponieważ chcą wznowić działalność bez ciągłych kontroli oraz kar finansowych. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź, które z obostrzeń mogą zostać zluzowane.

📢 Tanie samochody w woj. śląskim. Te auta kosztują maksymalnie 3 tys. złotych! Zobacz najciekawsze propozycje

Tanie samochody w woj. śląskim. Szukasz samochodu, ale masz ograniczony budżet lub po prostu nie chcesz wydać zbyt wiele pieniędzy na ten cel? Zobacz oferty samochodów na sprzedaż do 3 tysięcy złotych z woj. śląskiego. Oferty pochodzą z portalu olx.pl.

📢 Hala Sośnica w Gliwicach została zmodernizowana ZDJĘCIA. Gruntowny remont kosztował ponad 8 mln zł

Gruntowny remont Hali Widowiskowo – Sportowej Sośnica w Gliwicach dobiegł właśnie końca. Obiekt - za ponad 8 mln zł - został zmodernizowany m.in. pod kątem bezpieczeństwa i dostępności dla osób niepełnosprawnych.

📢 Chcesz kupić dom z działką? Te kosztują do 99 tys. zł.! Oto oferty najtańszych domów do kupienia w woj. śląskim - STYCZEŃ 2021

Szukasz domu z działką w dobrej cenie? Tu znajdziesz nieruchomości w cenie do 99 tys. złotych! To realne! Jak się okazuje, tych jest całkiem sporo. W galerii zebraliśmy oferty nieruchomości, które można kupić w cenie od 53 do 99 tysięcy złotych. Znajdziesz tutaj zarówno nieruchomości jednorodzinne często ze sporymi działkami, jednak zazwyczaj do remontu, jak i domki letniskowe! Oferty pochodzą z serwisu otodom.pl - każdej nieruchomości prezentujemy po dwa zdjęcia. Kliknij w "zobacz galerie" i sprawdź te oferty.

ZOBACZ KONIECZNIE

Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie