Przegląd tygodnia w Gliwicach, najważniejsze wydarzenia od 24.01 do 30.01.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Gliwic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Gliwic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gliwic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 24.01 a 30.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wybuch w Gliwicach. Eksplodowała domowa instalacja do pędzenia bimbru”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Gliwice od 24.01 do 30.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wybuch w Gliwicach. Eksplodowała domowa instalacja do pędzenia bimbru

Chwile grozy przeżyli w sobotę 30 stycznia mieszkańcy czteropiętrowego budynku w Gliwicach. Na pierwszym piętrze doszło do wybuchu. Z okien wypadły szyby, ale jak się okazało konstrukcja budynku nie została naruszona.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. 493 nowe zakażenia. Zmarło kolejnych 20 osób. Skąd są chorzy?

Koronawirus - 30 stycznia 2021. 5 864 nowe zakażenia w Polsce i 303 kolejne przypadki śmiertelne - takie dane podało dziś Ministerstwo Zdrowia. W Śląskiem zmarło 20 osób, odnotowano 493 nowe zakażenia. Skąd są chorzy? Sprawdźcie dane o zakażonych z poszczególnych miastach i powiatach.

📢 Najtańsze domy z działką w Gliwicach i powiecie. Niektóre są tańsze niż mieszkanie! Zobaczcie TOP 10 ofert

TANIE NIERUCHOMOŚCI w Gliwicach oraz w pow. gliwickim. Zobacz najtańsze domy z działkami! Często są do remontu, ale podstawa i tak wychodzi taniej niż często mieszkanie w mieście. Cena żadnego z nich nie przekracza 350 tys. zł, a najtańsze nie przekraczają 200 tysięcy złotych! Zobaczcie zdjęcia w galerii. Oferty pochodzą z portalu OtoDom.pl. Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 24.01-30.01.2021 Gliwice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gliwicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zarobki w straży pożarnej w 2021 r.: ile zarabiają polscy strażacy? Znamy najnowsze STAWKI w PSP. Tak płacą w Polsce

Zarobki w straży pożarnej 2021: ile zarabiają strażacy? Od lat strażak jest w czołówce zawodów darzonych największym zaufaniem i szacunkiem społecznym. Czy za swoją odpowiedzialną, często niebezpieczną pracę jest doceniany też finansowo? Ile zarabia strażak? Pensja strażaka zależy przede wszystkim od jego stopnia i rangi. Oto najnowsze stawki. Otrzymaliśmy je z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

📢 Oni pochodzą z woj. śląskiego. Wiedzieliście? Oto TOP 100 znanych postaci z regionu

Są znani w całej Polsce. Zrobili wielką karierę. To aktorzy, dziennikarze, muzycy, artyści i sportowcy. Część z nich uważana jest za mistrzów w swoim fachu, część za zwykłych celebrytów znanych z tego, że są znani. Większość z nas ich rozpoznaje, niewielu jednak wie, że pochodzą z województwa śląskiego! Sprawdź, jakie sławy urodziły się i wychowały w woj. śląskim. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię".

📢 Śmiertelny wypadek w Gliwicach. Tir potrącił 31-latka. Pieszy zmarł w szpitalu

Tragicznie zaczęła się sobota 30 stycznia na gliwickich drogach. Nad ranem ciągnik siodłowy potrącił mężczyznę. Pieszy zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności tragedii.

📢 CeZik dołączył do walki o najmniejsze serca. Nagrał klip WIDEO

„Nie każde dziecko ma serce, które działa świetnie...” – takimi słowami rozpoczyna się utwór autorstwa CeZika, który posłuży promocji programu wspierania leczenia dzieci chorych na serce. Artysta z Gliwic, Cezary Nowak, jest nowym ambasadorem Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu.

📢 Ulica Zabrska w Gliwicach w remoncie. Są drogowe utrudnienia i autobusowe zmiany

Drogowcy już praktycznie usunęli dawne torowisko tramwajowe w tym rejonie. Kierowcy muszą pamiętać o zmianie organizacji ruchu, a pasażerowie o autobusowych zmianach.

📢 Wilki w naszych lasach? Owszem, są! Co zrobić oko w oko z wilkiem?

Wilki w śląskich lasach. Ostatnio były widziane np. pod Gliwicami, w rejonie miejscowości Trachy. Czy jest czego się bać i czy takie obserwacje to coś wyjątkowego w naszym regionie? - zapytaliśmy w Lasach Państwowych w Katowicach. W naszym regionie nie ma ich tyle, ile w Białowieży. Tam chodzą po ulicach miasta i przeskakują przez ogrodzenia posesji (zobaczcie filmik).

📢 Wojsko wyprzedaje swój sprzęt. Zobacz, co możesz kupić. Sprawdź najnowszy przetarg Agencji Mienia Wojskowego

Agencja Mienia Wojskowego organizuje kolejny przetarg sprzętu z demobilu. Tym razem w ofercie AMW znajdują się m.in. wóz strażacki, cysterna, jelcz, ale też stoły do bilarda i cała masa urządzeń roboczych - pił, pilarek, zestawów hydraulicznych i ciesielskich. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 09.02.2021 r. o godz. 12.00 w siedzibie Agencji Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Bydgoszczy, ul. Gdańska 163a. Szczegóły znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Już ponad milion wykonanych szczepień w Polsce. Ile w twoim mieście? Gdzie najwięcej w Śląskiem?

Trwają szczepienia przeciw COVID-19. W Polsce wykonano do tej pory 1 097 036 szczepień, z czego 125 477 w Śląskiem. Ile osób zaszczepiono w miastach i powiatach woj. śląskiego? Gdzie najwięcej w naszym regionie? Zobacz dane Ministerstwa Zdrowia (aktualne na 29 stycznia) - kliknij w "zobacz galerię"..

📢 Licz się ze słowami! Tych słów lepiej nie wypowiadać widząc Ślązaka! Mogą go... obrazić. Poznaj śląskie wyzwiska

ŚLĄSK. Znacie te słowa? Lepiej wiedzieć, co te słowa oznaczają. Wyzwiska śląskie czasami brzmią zabawnie, lecz uważajcie! Choć są z reguły mało kulturalne, to zdarza się ich używać praktycznie niemal wszystkim - wszak każdy ma określone granice cierpliwości. Stąd też, wyzwiska wykształciły się nie tylko w każdym języku narodowym, ale też w gwarach i językach lokalnych. W śląskiej godce również nie brakuje słów, którymi Ślązacy się wzajemnie okładają, kiedy tracą do kogoś cierpliwość, lub zwyczajnie chcą kogoś obrazić. Oto śląskie wyzwiska. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 To są najlepsze licea ogólnokształcące w woj. śląskim. Zobacz RANKING PERSPEKTYWY 2021. Która szkoła jest najlepsza?

Poznajcie najlepsze licea 2021 w woj. śląskim. Miesięcznik Perspektywy opublikował najnowsze zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych w kraju i w poszczególnych województwach. Sprawdźcie wyniki placówek ze Śląska i województwa śląskiego. Kliknij w galerię.

📢 Największe absurdy polskich obostrzeń przeciw COVID-19. Korzystajmy z wyciągów, ale bez nart. Co jeszcze?

Absurdy obostrzeń przeciw COVID-19 są widoczne gołym okiem. Można korzystać z wyciągów w górach, o ile nie ma się ze sobą nart. Otwarte są kościoły, centra handlowe i szkoły, a zabrania się korzystania basenów czy kin. Absurd goni absurd. Kliknij w galerię i zobacz więcej takich "perełek".

📢 Strajk Kobiet w Gliwicach. Protestujący zebrali się na Placu Krakowskim. Zobacz ZDJĘCIA

Strajk kobiet w Gliwicach. Protestujący zebrali się na Placu Krakowskim. Sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. To efekt opublikowania październikowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zabrania przerywania ciąży nawet w przypadku ciężkich wad płodu. - Prawo wyboru! - to jedno z haseł manifestacji.

📢 Obostrzenia pandemiczne w Polsce mają ograniczyć Covid-19, a są pełne absurdów i bubli. W kraju tli się bunt

Absurdy obostrzeń przeciw COVID-19 są widoczne gołym okiem. Można korzystać z wyciągów w górach, o ile nie ma się ze sobą nart. Otwarte są kościoły, centra handlowe i szkoły, a zabrania się sportu na świeżym powietrzu, korzystania basenów czy kin. Absurd goni absurd.

📢 Rząd przedłuża obostrzenia do 14 lutego. Od 1 lutego czynne sklepy w galeriach. Zamknięte zostają hotele, stoki, restauracje, siłownie

Obostrzenia koronawirusowe. Rząd przedłuża obowiązujące obostrzenia do połowy lutego. To oznacza, że do 14 lutego zamknięte pozostaną restauracje, stoki narciarskie, hotele czy siłownie i obiekty sportowe. Zmienia się jednak to, że od 1 lutego czynne będą sklepy w galeriach handlowych. Nie będzie już godzin dla seniorów. Otwarte mają być także od początku lutego muzea i galerie sztuki. Zachowany będzie musiał jednak być reżim sanitarny.

📢 Nowy sklep w Parku Handlowym Arena. To drogeria znanej sieci. Z okazji otwarcia - promocje i obniżki

Sieć drogerii Hebe powiększy się o kolejny sklep. W piątek 29 stycznia 2021 r. placówka zostanie otwarta w Parku Handlowym Arena w Gliwicach.

📢 Gdzie dziś nie będzie prądu w woj. śląskim? Zobacz planowane wyłączenia! Sprawdź wykaz w poszczególnych miastach woj. śląskiego

WYŁĄCZENIA PRĄDU W WOJ. ŚLĄSKIM. Gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie prądu w Śląskiem? To planowane wyłączenia przez Tauron Dystrybucja. Na liście są m.in. Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Rybnik, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Tychy, Zabrze, Żory i wiele powiatów. Lepiej być przygotowanym na czasowe braki energii elektrycznej. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź te miejsca.

📢 Mieszkanie od wojska... albo cały fort? AMW sprzedaje nieruchomości. Oferta sprzedaży na luty 2021

Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż zabytkowy fort w Bronowicach. Cena wywoławcza to prawie 28 milionów złotych. W ofercie przetargowej AMW na luty 2021 roku jest wiele ciekawych nieruchomości. Zarówno nad morzem, jak i w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie