Przegląd tygodnia w Gliwicach, najważniejsze wydarzenia od 31.01 do 6.02.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Gliwic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Gliwic czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gliwic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.01 a 6.02.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wojsko sprzedaje sprzęt z demobilu. W ofercie AMW m.in. autokar, audi a6 i skoda superb”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Gliwice od 31.01 do 6.02.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wojsko sprzedaje sprzęt z demobilu. W ofercie AMW m.in. autokar, audi a6 i skoda superb

Agencja Mienia Wojskowego organizuje kolejny przetarg sprzętu z demobilu. Tym razem w ofercie AMW pojawiły się m.in.: autokar, audi A6, skoda superb, ale też elementy wyposażenia oraz mundurów. Szczegóły znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Żywe mrówki w bębenku, pieniądze w pralce, narkotyki w czipsach. TOP 10 najdziwniejszych odkryć śląskiej służby celno-skarbowej

Przestępcy prześcigają się w pomysłach, aby oszukać funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, próbując przemycać narkotyki, nielegalne przedmioty, papierosy. Zebraliśmy 10 najciekawszych interwencji z 2020 roku, jakie odnotowali funkcjonariusze służby celno-skarbowej. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W PRAWO

📢 Gdzie jest największe bezrobocie w woj. śląskim? Tu najtrudniej o pracę - sprawdź dane GUS

Stopa bezrobocia w Śląskiem w grudniu 2020 roku wyniosła 4,9%. To wzrost względem roku poprzedniego - wtedy GUS informował o 3,6%. Podobny trend widoczny jest w miastach i powiatach całego województwa śląskiego. Gdzie bezrobocie jest najwyższe, a gdzie najniższe? Gdzie wzrost był najwyraźniejszy? W galerii znajdziecie dane GUS.

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 31.01-6.02.2021 Gliwice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gliwicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rząd luzuje obostrzenia. Co jest otwarte od 12 lutego? Zobacz LISTĘ miejsc i obiektów

Obostrzenia koronawirusowe. Rząd ma w planach je poluzować. Co będzie otwarte od 12 lutego? Znamy nowe obostrzenie dotyczące COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, jakie branże zostaną odmrożone od piątku, 12 lutego. - To krok w stronę powrotu do normalności, do której chcielibyśmy dojść jak najszybciej - zapowiedział. Niestety nie wszystkie gałęzie gospodarki i życia społecznego zostaną otwarte. Pełną listę i szczegółowe zasady znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Jest decyzja rządu! Koniec ważnych obostrzeń przeciw COVID-19. Co dokładnie będzie otwarte? Sprawdźcie

Obostrzenia przeciwko koronawirusowi. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział luzowanie obostrzeń przeciw COVID-19. Co dokładnie będzie otwarte od 12 lutego, a co pozostanie wciąż zamknięte? Sprawdź w naszej galerii.

📢 Zaginione dzieci: Rodziny wciąż czekają na jakiekolwiek wieści. Zobacz zdjęcia, może rozpoznasz któreś z nich?

Zaginięcie zawsze jest wielką tragedią dla bliskich osoby, po której ślad zaginął. Wydaje się jednak, że jeszcze bardziej przerażająca jest sytuacja, kiedy znika dziecko. W Polsce wciąż nieznany jest los kilkudziesięciorga osób, które zaginęły przed ukończeniem 18 lat. Zobaczcie, może uda Wam się rozpoznać i pomóc odnaleźć chociaż jedną z nich.

📢 Ponad półtora miliona wykonanych szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Ile w poszczególnych miastach woj. śląskiego?

Śląskie. Jak wygląda sytuacja ze szczepieniami na koronawirusa? W całej Polsce wykonano ich ponad półtora miliona, choć drugą dawkę szczepionki przyjęło dopiero 395 tys. osób. - Wyszczepienie w systemie opieki zdrowotnej jest coraz większe - pierwszą dawkę przyjęło już ponad 90 proc. lekarzy - mówi minister Adam Niedzielski. Jakie są natomiast statystyki w poszczególnych miastach województwa śląskiego? Sprawdziliśmy.

📢 TOPLISTA najgroźniejszych przestępców w woj. śląskim! Poszukiwani są za m.in. zabójstwo i kierowanie grupą o charakterze zbrojnym

Sprawdźcie, jak wyglądają najgroźniejsi przestępcy w Śląskiem. W galerii prezentujemy TOP LISTĘ najgroźniejszych przestępców poszukiwanych na terenie woj. śląskiego - to zestawienie przygotowane przez policję, a dotyczy osób, które dopuściły się najgorszych przestępstw.

📢 Minister Czarnek walczy z otyłością wśród dzieci MEMY. "Przyganiał kocioł Czarnkowi" komentują internauci

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek skomentował problem otyłości wśród dzieci. Jego słowa wywołały burzę i odbiły się echem w mediach. Wypowiedź ministra została zacytowana w sposób sugerujący, że Czarnek uważa, iż dziewczynki są mniej chętne do korzystania z dodatkowych zajęć sportowych. Przypomnijmy, że Czarnek mówił w TVP Info o "rosnącej krzywej otyłości wśród dzieci - zwłaszcza z klas 1-3, zwłaszcza wśród dziewcząt". By z tą otyłością walczyć ma powstać specjalny program wsparcia dla dzieci - zapowiedział szef MEiN. Co na to internauci? Zobacz memy, w których internauci komentują - "przyganiał kocioł Czarnkowi" - brzmi jeden z głosów.

📢 Najdroższe domy do kupienia w pow. gliwickim. Jak wyglądają i ile kosztują? Oto OFERTY LUTY 2021

Piękne, przestronne wnętrza, ogromny ogród z basenem, miejscem na grilla oraz wieloma atrakcjami - to m.in. tak można opisać luksusowe domy. Jak wyglądają najdroższe posiadłości w powiecie gliwickim? Przygotowaliśmy zestawienie trzech perełek. Zobacz! Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii.

📢 Szukasz taniego mieszkania w Śląskiem? Kup je tanio od... komornika! Zobacz licytacje komornicze w regionie LUTY 2021

NIERUCHOMOŚCI w regionie. Licytacje komornicze w woj. śląskim - oferty mieszkań. Niemal każdego dnia odbywają się licytacje komornicze w naszym województwie. W powyższej galerii możecie zobaczyć najciekawsze oferty mieszkań. Są one zajmowane osobom zadłużonym, aby następnie trafiły na licytację. W galerii prezentujemy ceny wywoławcze za te mieszkania i często również fotografie ich wnętrza.

📢 Tu najłatwiej zakazić się koronawirusem! Rząd pokazuje wyniki amerykańskich badań [lista miejsc]

Gdzie najłatwiej można się zakazić koronawirusem? W których miejscach ryzyko zakażenia koronawirusem jest największe? Polski rząd zaprezentował wyniki amerykańskich badań. Zobacz szczegóły w powyższej galerii.

📢 500 plus od poczęcia i emerytura do przeliczenia? MEMY Internauci komentują. Wyrok TK namiesza w świadczeniach?

Publikacja uzasadnienia do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku może namieszać w takich świadczeniach, jak 500 plus czy emerytura, a także prawie karnym. Poseł Lewicy Marek Rutka zawnioskował do ZUS o wypłacenie wyrównania zaległych pieniędzy dla swojej córki za czas, w którym przebywała od momentu poczęcia w łonie matki. Całą sytuację na swój sposób komentują internauci. Obejrzyj najlepsze memy w galerii zdjęć.

📢 Gliwice: Potrącił dwie nastolatki na pasach na ul. Dworcowej. Zobacz NAGRANIE! Dziewczyny trafiły do szpitala

W środę, 3 lutego, dwie młode osoby w wieku 18 i 15 lat przechodziły przez jednokierunkową, dwujezdniową ulicę Dworcową w Gliwicach. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowca jednego z samochodów zatrzymał się, aby przepuścić piesze. Kobiety ruszyły, nie przewidując, że zagrożenie może czekać na drugim pasie. Poniżej nagranie, które uchwyciło moment potrącenia.

📢 W piątek decyzja rządu w sprawie obostrzeń. Co się zmieni?

W piątek poznamy nowe etapy łagodzenia obostrzeń obowiązujących w Polsce - zapowiedzieli dziś premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

📢 Koronawirus - czy już go miałeś? Zobacz, jak można to sprawdzić [lista]

Jak sprawdzić, czy przeszło się zarażenie koronawirusem w bezobjawowy sposób? Przedstawiamy TOP 7 najczęstszych fizycznych objawów, które mogą wskazywać, że właśnie miałeś koronawirusa.

📢 IMGW ostrzega - silny wiatr w Śląskiem. W porywach do 80 km/h. W górach jeszcze silniej!

Silny wiatr w woj. śląskim. W czwartek, 4 lutego siła porywów wiatru może sięgać nawet 120 kilometrów na godzinę. IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem w regionie.

📢 Atak zimy. Nad Polskę nadciąga zmiana pogody - znów będą mrozy i obfite opady śniegu

Atak zimy. IMGW-PIB informuje, iż w najbliższych dniach na terenie całej Polski nastąpi gwałtowna zmiana pogody. Najprędzej dotknie mieszkańców północnej Polski, lecz już na początku przyszłego tygodnia mocno sypnie na śląsku. Najwyraźniej nadchodzi powrót zimy - przeczytajcie.

📢 Koronawirus w woj. śląskim - jest wzrost zakażeń. Wciąż wysoka śmiertelność! Sprawdź najnowsze dane

ZDROWIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6 802 nowych zakażeniach wirusem SaRS-CoV-2. Najwięcej przypadków - 1 129 - było w województwie mazowieckim. Na drugim miejscu pod względem liczby zakażeń jest województwo śląskie. Na Górnym Śląsku przybyły 702 zakażenia, a zmarło 33 osób, w tym 6 osób z powodu CoVID-19, a 27 z powodu współistnienia covidu z innymi schorzeniami.

📢 Dom od komornika? Ceny atrakcyjne! Licytacje komornicze z woj. śląskiego - zobacz oferty na LUTY 2021

Chcesz kupić dom i szukasz okazyjnej ceny? Sprawdź najnowsze licytacje komornicze, nieruchomości z terenu woj. śląskiego. Niemal każdego dnia budynki są wystawiane na licytacje komornicze - domy są zajmowane osobom zadłużonym, by potem trafić na licytację. Zebraliśmy wybrane licytacje komornicze z terenu naszego województwa. Ceny wywoławcze są tam często sporo niższe od tych rynkowych. Oferty są z lutego 2021. Kliknij w "zobacz galerię" i zobacz te oferty.

ZOBACZ KONIECZNIE

Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie