Przegląd tygodnia w Gliwicach, najważniejsze wydarzenia od 6.12 do 12.12.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gliwic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gliwic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gliwic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 6.12 a 12.12.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Takie premie na święta dostają pracownicy. Zobacz, ile dostaną w Biedronce, Lidlu, Tesco i innych sklepach [stawki - 13.12.2020 r.]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Gliwice od 6.12 do 12.12.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Takie premie na święta dostają pracownicy. Zobacz, ile dostaną w Biedronce, Lidlu, Tesco i innych sklepach [stawki - 13.12.2020 r.]

Premie świąteczne to już tradycja dla pracowników. Dla wielu osób to dodatkowy zastrzyk gotówki, który zasila domowe budżety w okresie świąt Bożego Narodzenia. Pracodawcy przygotowują paczki, bony lub wręczają pieniądze. Zobaczcie, co w tym roku dostaną pracownicy.

📢 Jarosław Kaczyński ma wyjątkową maseczkę na Covid MEMY Sensacyjne zdjęcie prezesa PiS wyznacza nowy trend?

Zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego w super maseczce zabezpieczającej przed koronawirusem i COVIDem, którym pochwalił się premier Węgier Victor Orban w mediach społecznościowych stało się hitem internetu. Uwagę przykuwa to, w jaki sposób prezes PiS założył maseczkę. Kaczyński uczynił to tak, że maseczka zakrywa mu nie tylko usta i nos, lecz również prawie oczy. Nie umknęło to uwadze opinii publicznej i internautów - "ciemność, widzę ciemność" - brzmią memy. Najlepsze z nich zobaczysz w galerii.

📢 Tego nie wolno robić w bloku! Sprawdź, jakie obowiązują zakazy. Wiedziałeś?

Czy jeżeli dysponujemy własnym mieszkaniem własnościowym, to możemy tam robić niemal wszystko? Nic bardziej mylnego! Istnieje szereg czynności, których zabronić może nie tylko wspólnota mieszkaniowa, ale także polskie prawo. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź, o czym mowa.

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 6.12-12.12.2020 Gliwice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gliwicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Dom na bagnach i toalety. To jest najlepsza architektura w Śląskiem! Nie wierzycie?

Dom na bagnach, familok, toalety publiczne, pofabryczna hala, lodziarnia. Oto... najlepsza architektura Śląska. Tak, to nie żart, a te projekty naprawdę są niesamowite. Zobaczcie nagrodzone w konkursie SARP budynki regionu. Oto zwyciężcy 26. edycji konkursu Architektura roku woj. śląskiego. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Koronawirus - 11 497 przypadków w Polsce. W Śląskiem 993 nowe zachorowania. Zmarło ponad 500 zakażonych

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, 12 grudnia, o 11 497 nowych przypadkach zakażenia. Niestety, podano również informację o śmierci kolejnych 502 osób. W woj. śląskim odnotowano 993 zakażenia. Skąd są chorzy? W galerii znajdziecie informację o nowych zakażeniach w miastach województwa śląskiego.

📢 MEMY o Gliwicach. Zobacz, z czego śmieje się Internet

Zobacz MEMY o Gliwicach. Co Internauci sądzą o naszym mieście? Co ich w nim bawi? Zobacz stworzone przez nich demotywatory i memy! Co związanego z Gliwicami jest najbardziej zabawne? Cóż, jest cynicznie, gorzko i żartobliwie. Sprawdźcie sami! Kliknijcie w "zobacz galerię".

📢 To prawdopodobnie najpiękniej rozświetlony dom w Śląskim. Jest uroczy! Zobaczcie ZDJĘCIA

W Przyszowicach [pow. gliwicki] jest dom przystrojony jak z amerykańskiego filmu o rodzinie Griswoldów. Marian Smołka przystraja swój dom na święta od 17 lat. Świąteczne iluminacje już od Mikołaja kuszą odwiedzających nie tylko z okolic, ale i z odległych rejonów.

📢 Koronawirus. Tutaj w Śląskiem idzie ku lepszemu! Zobacz WSKAŹNIK zakażeń

Koronawirus w Śląskiem: W piątek, 11 grudnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 110 nowych zakażeniach. Aż 1080 z nich potwierdzono w woj. śląskim. Choć od pewnego czasu widoczna jest stabilizacja liczby nowych zakażeń, to nadal trzeba bardzo uważać! Sprawdziliśmy jednak, w których miastach i powiatach woj. śląskiego sytuacja się poprawiła. Pod uwagę braliśmy średnią liczbę potwierdzonych zakażeń z 7 dni na 100 tys. mieszkańców. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ",

📢 Imperium o. Tadeusza Rydzyka nocą. Lepsze niż starówka! ZOBACZ ZDJĘCIA

Imperium o. Rydzyka w toruńskim Porcie Drzewnym nocą wygląda imponująco. Redemptorysta niedawno otworzył Park Pamięci, a jak mogliśmy zauważyć na miejscu - prace przy tamtejszym Muzeum Pamięć i Tożsamość idą pełną parą. Oszczędności z powodu pandemii i związanego z nią kryzysu próżno szukać w Porcie Drzewnym - całkowicie oświetlony jest Kościół NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła oraz wspomniany Park Pamięci. U ojca Rydzyka jakby kryzysu nie było. Zobaczcie na zdjęciach jak prezentuje się imperium ojca Dyrektora!

📢 To jedyny cmentarz dla zwierząt w woj. śląskim! Zobaczcie poruszające zdjęcia

Kiedy zwierzę, z którym żyjemy, jest przez nas traktowane jak członek rodziny... moment, w którym odchodzi jest zawsze bardzo ciężkim przeżyciem. W woj. śląskim jeszcze kilka lat temu funkcjonowały dwa cmentarze dla zwierząt. W tej chwili, został już tylko jeden. Zobacz te zdjęcia!

📢 Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Tak wyglądają poszukiwani w związku z zabójstwem. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 8 grudnia 2020 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Koronawirus nie odpuszcza. W Śląskiem ponad tysiąc nowych zakażeń! Gdzie najwięcej?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 110 nowych zakażeniach w Polsce. Najwięcej przypadków odnotowano w woj. mazowieckim (1722), w Śląskiem przybyło 1080 chorych. W raporcie resortu podano również informację o śmierci kolejnych 544 zakażonych osób. Gdzie w Śląskiem jest w tej chwili najwięcej nowych zakażeń? Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Kalendarz OLMET 2021, czyli śląski Pirelli. Zobaczcie te piękne sensualne zdjęcia! [+18]

W 2021 roku minie 10 lat od wydania pierwszego firmowego kalendarza OLMETu. Tegoroczna edycja przedstawia najlepsze zdjęcia z poprzednich lat oraz parę nowych, niewidzianych jak dotąd fotografii, które wspólnie z autorką Weroniką Drozd firma wyjęła z archiwum. Zobaczcie, jak prezentuje się Śląski Pirelli na 2021 rok!

📢 Piękne dziewczyny z woj. śląskiego w półfinale Miss Polski 2020. Jest ich aż pięć! Zobacz zdjęcia

Pięć dziewczyn z woj. śląskiego, dostało się do półfinału Miss Polski i Miss Polski Nastolatek 2020. W związku z pandemią, półfinalistki zostały wybrane na podstawie przesłanych zdjęć do Biura Miss Polski, według wcześniej przekazanych wytycznych. Kliknij w "zobacz galerię" i przeczytaj więcej, o każdej z tych dziewczyn.

📢 Nagrody Architektura roku woj. śląskiego 2020 SARP przyznane. Zobacz ZDJĘCIA!

Nagrody SARP Architektura roku województwa śląskiego 2020 przyznane. W konkursie Stowarzyszenia Architektów Polskich przyznano nagrody i wyróżnienia, wśród nich między innymi: Medusa Group za "London Empire House” w Londynie , "Dom pod lasem" w Rybniku dla Marlena Wolnik MWArchitekci & jojko+nawrocki architekci, czy toaleta publiczna w katowickim Spodku.

📢 Mieszkanie w Śląskiem? Taniej nie znajdziesz! Sprawdź TOP 15 ofert [GRUDZIEŃ 2020]

Marzysz o kupnie mieszkania, ale masz ograniczony budżet? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najtańszych mieszkań do kupienia w woj. śląskim. Oferty pochodzą z serwisu www.otodom.pl. Kliknij w „zobacz galerię" i sprawdź te oferty.

📢 Najgorzej zbudowane domy na świecie. Nadzór budowlany płakał, jak oglądał

Na widok tych „pomysłowych” rozwiązań nawet doświadczony inżynier złapie się za głowę. Przedstawiamy najgorsze budynki na świecie.

📢 Sebastian miał 6 lat, gdy stracił całą rodzinę oraz jedną rękę. Lekarze z Gliwic przywrócili mu nadzieję na normalność

Sebastian przeżył wypadek samochodowy jako jedyny z całej rodziny. Przez długi czas walczył o życie. Wygrał, ale dziś walczy o sprawność, samodzielność i o to, żeby w przyszłości mógł spełniać swoje marzenia. Pomogli mu lekarze ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

📢 Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Tak wyglądają poszukiwani w związku z zabójstwem. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska

Prezentujemy zdjęcia najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 8 grudnia 2020 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Miasta i powiaty w woj. śląskim już w zielonej strefie? Tutaj maleje liczba zakażeń

By znaleźć się w strefie zielonej, gdzie obowiązują najmniejsze restrykcje związane z pandemią, średnia dzienna liczba zachorowań z siedmiu dni musi osiągnąć ok. 3, 8 tys. i mniej zachorowań. Patrząc na dane z ostatnich dni, wiele powiatów już wkrótce może zacząć spełniać te wymogi. 27 grudnia rząd ma zdecydować, czy nadal utrzymać cały kraj w czerwonej strefie, którą wprowadzono 24 października.

ZOBACZ KONIECZNIE

Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie